mirec16 napísal:
este jedno info, ktore mozno trochu dufam otvori oci a zaujme viac ako ivanove fantazmagorie: to co sa deje v Taliansku a Spanielsku (vyber kto pojde na ventilator a kto zomrie), mozete si to aj nazvat aj vojnova medicina, je v SK nemocniciach podla mojich skusenosti normalka uz dlhe roky, ak ma ARO 6 ventilatorov a ma ich plne obsadenych a vy mate starsieho pacienta s mnozstvom dalsich ochoreni, ktory by ho potreboval, tak je na 99% bez sance, arista sa s vami ani nebude bavit (prva otazka v telefonate je na vek), to je jednoducho fakt aj za normalnych okolnosti, nemusi byt pandemia a ani lekari ARO za to nemozu, nemaju ako, aby ste to zle nepochopili, ze niekoho obvinujem... to, ze v Taliansku a Spanielsku teraz placu, nie je dosledok zleho zdravotnictva, ale naopak spickoveho, za normalnych okolnosti tam totiz dostane ventilator skoro kazdy kto to potrebuje, bez ohladu na vek, to je dalsi fakt, teraz sa len dostali do situacie, v ktorej sme my viac menej bezne a uz sa nad tym ani nikto nepozastavuje... dalsia vec je pocet personalu, v jednom prispevku som tu tie pocty uvadzal, aby som sa neopakoval, napisem iba, ze postavenie nejakych zaloznych teamov a podobne je v okresnych nemocniciach totalny nonsense, ved za normal okolnosti tam je malo ludi a maju sa problem zastupit, myslite si, ze preco sa tak porusuje zakonnik prace, ono je totiz dost blbe ist po sluzbe domov a nechat vsetku pracu na kolegu, kt. zostane na oddeleni sam a v podstate mi to iste spravi on na dalsi den po jeho sluzbe, toto je realita, ktora sa teraz krasne ukaze a bude este horsia ako na ministerstve vnutra, Policii atd po vrazde K a K.. a najhorsie je, ze vlastne to uz ani nikoho netrapi, nejako to prehrmi, budeme mat zazracne nizke cisla, ziadne umrtia, iba mozno po roku sa zisti, ze "nahodne" nam stupli umrtia na zapal pluc z neznamych pricin v tomto obdobi, tak ako v Rusku... hold, Homo sovieticus sa nezaprie...

sorry za tieto info


ivan je tvoj nepriateľ. :D Lekárov obchádza na kilometer. Keby boli všetci ako on alebo další iní čo si celý celý život nehumplujú zdravie prežieraním, fajčením, chlastaním, vyvaľovaním šuniek pred telkou, pri kompe ale dajú si aspoň dvakrát v týždni poriadne do tela - nezarobíš ani na slanú vodu. To isté platí aj pre Koronu. :D šestnástková fantasmagória :D


Naposledy upravil ivan dňa 26.03.2020 - 22:31:21, celkovo upravené 1 krát.

26.03.2020 - 22:28:51
00
Len k tej imunite aby ste si nemysleli ze to je vzdy vyhra :)

Critically important studies emerging from China suggest that for many patients who die of Covid-19, it may be their own immune system, rather than the virus itself, that deals the fatal blow. This is called a cytokine storm.

https://www.vox.com/2020/3/12/21176783/coronavirus-covid-19-deaths-china-treatment-cytokine-storm-syndrome
26.03.2020 - 22:30:40
00
Petergeist v žiadnom prípade, IgG a IgM po prekonaní každého ochorenia pretrváva nejaký čas. Aj akútne IgA, či IgM protilátky u niektorých ochorení pretrvávajú mesiace...
26.03.2020 - 22:31:17
01
dellax napísal:
Len k tej imunite aby ste si nemysleli ze to je vzdy vyhra :)

Critically important studies emerging from China suggest that for many patients who die of Covid-19, it may be their own immune system, rather than the virus itself, that deals the fatal blow. This is called a cytokine storm.

https://www.vox.com/2020/3/12/21176783/coronavirus-covid-19-deaths-china-treatment-cytokine-storm-syndrome


Takže kašlať na ňu ? Nakúpit chlastu, ... - ako radí capulo ?
26.03.2020 - 22:33:05
00
milos21Jj, typicka je borela. Sleduje sa az rok po "vylieceni" ci ti nestupaju markery.
Inak co hovorite o najvacsom lockdowne v historii v Indii? To len bude pre nich masaker.
https://www.bbc.com/news/world-asia-india-52043465
26.03.2020 - 22:35:37
00
romanx napísal:

Pre NICH? Su najvacsi vyrobca generik na svete! :tmi:
26.03.2020 - 22:48:06
00
Dudo je to skor o zastaveni ekonomiky v krajine s 1,3 miliardami ludi. Tam mozu obmedzenia pohybu polozit miliony ludi.
A tiez podla statistik maju len 0,5 nemocnicnej postele na 1000 obyvatelov.
26.03.2020 - 23:00:14
01
je mi to jasne, pri mesacnej odstavke pomru hladom skor...

ja riesim aj tie globalne dopady, ked sa o mesiac v tom nasom malom Slovensku uz vsetci "vyliecime" a "odruskujeme"...
26.03.2020 - 23:04:48
00
ivan napísal:
Takže kašlať na ňu ? Nakúpit chlastu, ... - ako radí capulo ?

presne taak :D

a uz sa vie ci sa vylieceny moze znovu nakazit? lebo ak hej tak je to dost v prdeli. to uz potom je to fakt vsetko jedno, uz to mozu nechat tak, vsetci sa nakazia a pokoj. lebo nema zmysel to natahovat aby sme pomaly zachranovali vsetkych ked sa o polroka nakazia znova
26.03.2020 - 23:07:54
00
Ved práve. Prvotný účel korony bol zosilnenie a omladenie populácie.

A je to tu. Nemá na nich kto robit.

https://www.aktuality.sk/clanok/777138/koronavirus-britania-vyzyva-obcanov-aby-jej-pomohli-zbierat-ovocie-a-zeleninu/
26.03.2020 - 23:11:58
00
Eugenika?
26.03.2020 - 23:27:34
00
Skoro. Prírodná. Prirodzený výber.
26.03.2020 - 23:29:29
00
No ale my sme dnes spoločnosť humánna. Prirodzený výber znamená aj to, že je-be iba najsilnejší samec. Trúfaš si?
26.03.2020 - 23:33:32
01
Nepochopil si ? Príroda robí výber. Ne ty. Ty si možeš akurát tak bicykel zo šancu vybrat. :D
26.03.2020 - 23:36:30
00
Dudo napísal:
je mi to jasne, pri mesacnej odstavke pomru hladom skor...

ja riesim aj tie globalne dopady, ked sa o mesiac v tom nasom malom Slovensku uz vsetci "vyliecime" a "odruskujeme"...


Ta India bude podľa mna brutal, ale oni si už roky idu v štýle že nás je zbytočne veľa... ( myslím na to že tam v podstate neexistuje ziaden sociálny systém, ide sa formou “pomôž si sám, aj jedno zo stoviek božstiev ti pomôže...” )

Dosť zaujímavé čísla ohľadom nezamestnanosti už idu z USA a celkom má prekvapilo aj Nórsko...

No a my si tu stále ideme štýlom pána RF, tz “nás sa kríza nedotkne” a “Slovák vie vyžiť aj z 300€ mesačne” ( či ako ti bolo ). Všetci prícetní musia vedieť/vidieť že ekonomika sveta ide do veľkého P, iba u nás opatrenia zatiaľ žiadne...
26.03.2020 - 23:39:27
00
keyboard_arrow_up