V zime /na snehu/ treba lyzovat :lol: .. tam neni problem s prevodmi potom :D
26.03.2020 - 22:46:15
05
Predtým než si si kúpil bežky by som nikdy neveril, že takéto napíšeš. Idem si to odfotiť a založiť do archívu :D
Na staré kolená dostávaš rozum :D :P
26.03.2020 - 22:54:05
03
A sakra :D :D /esteze to nevidi Silva :lol:/ .. ale je fakt, ze teraz neviem co je lepsie :lol: .. asi som uz po snehu nosil prilis vela :rofl: :rofl:
26.03.2020 - 22:55:44
04
tlak 0,5 vzadu?
27.03.2020 - 04:49:36
00
Pride mi to ako diely pre "Dream bike 2 projekt" ???

Kristina napísal:
Tak to som rada, že ti slúži, Braňo. Ja čakám na kolieska, aby som mohla namontovať moju. Farbičky vozím hlavne na objednávku. Tých kombinácií je strašne veľa a každému sa páči niečo iné.
27.03.2020 - 08:54:53
00
brano tu tak trošku občas preháňa mám pocit...nič v zlom, ale keď sa vozíš len na Rakytie a pod. po zvážnici v snehu tak ti 30/50 netreba pri tvojej kondícii...ja v zime v pohode jazdím 32/50 a keď je to prudké, tak ti ani 0,5 atm nepomôže a rozhodne nie na Ikone...a to ja jazdím trošku iný dezén a šírku...
27.03.2020 - 10:08:47
01
Na margo toho sa mi pacila diskusia na Faceooku ohladom cyklokrosky(ale pisal to CR reprezentant):

Ten nejlehčí převod je do kopců docela prasárna, ne? :O :D

50x36 vklidu ale 18% uz je hrana
27.03.2020 - 10:16:12
00
tak MVDP jazdí 46/39 a 11/25 napr....to už komu je treba 50 prevodník na CX?
27.03.2020 - 10:32:10
00
Ma to zjavne ako Gravel (kedze tam ma 40 plaste) - Tomas Paprstka
27.03.2020 - 10:33:46
00
no tak to je už "trošku" iné no... :)
27.03.2020 - 10:36:10
00
Katko..:) Ja zas neviem prečo o niečom čo píšem pochybuješ. To, že IKON v šírke 2,35 je skvelý plášť na sneh je tu dokonca zdokumentované videom od Imra..to, že v tom istom videu hovorí o tlakoch až okolo 0,50 baru je takisto trik, ktorý sme používali ako deti v roku 1999-2004 kedy sme jazdili a rovnako ho používam aj teraz, keďže som dlho nejazdil. Len vtedy sme mali duše a niekedy sme ich aj sekli, na bezduši je to overená metóda do čerstvého snehu do 20cm. Nejazdím len Rakytie..jazdím všetky stojky v okolí a na CHPS v závere sa ti hodí akýkoľvek ľahký prevod ..30/50 super..32/52 super. Sneh sa tam dá vyjsť ak je cesta utlačená. Teraz na jar, keď sa to pod kolesom prepadáva to neprejdem ani na 5/86..takže nesiem na chrbte, alebo tlačím.
Ale že by som tu nejako preháňal sa mi nezdá....Pravdou je, že v zime som ťa registroval maximálne na CHPS + anakonda, nejaký brestov..Píšem tu všetko dokopy, ale oni sú to rozdielne veci...stojky 20-30% sú cez Zdobinú, Saračníky, Straník..posledne som našiel nad KNM na Tábor...ide sa to na suchu...ChPS sa pri bežnom sklone 10-12% dá vyjsť na podhustenom IKONE v dosť hlbokom snehu..Takže verím, že nájdeš pochopenie pre moje slová ako, že sú z reálnej skúsenosti, než by som tu písal nejaké omáčky..na to nemám čas si vymýšľať :)
27.03.2020 - 10:49:09
00
no to že to povie Imro neznamená, že to je skvelý plášť... :) išiel som s ním viackrát a tam, kde už Ikon nestíhal som ja šiel v pohode...a to sme kondične úplne inde...najlepšie porovnanie sú fakt preteky ako Cyklonárez resp. Beskidy challenge, kde vidíš ako sa na takýchto plášťoch trápia ostatní v trošku horších podmienkach...s tvojou kondíciou Saračníky, Zdobinú či Straník musíš vyšliapať s prstom v nose...aj bez nejakej 52ky... :) teraz boli na CHPS v zime v niektorých dňoch tak dokonalé podmienky, že som to vyšiel celé bez problémov a to teda ja nie som žiadny dupač :D a hlavne v zime 30% stojku mimo vydupaného snehu tvrdého ako betón nedáš ani keby si bol Schurter :)

aby som to ukončil nejako, tak osobne som cítil rozdiel aj s Maxxisom Aggressorom v 2,5 voči Schwalbe Nobby Nic v 2,6tke a to ten Aggressor má "trošku" iný dezén ako nejaký Ardent...Imro to spomínal v zmysle, že netreba kupovať iné plášte na zimu...ale vec sa má tak, že ak si ich kúpiš, tak ti vydržia roky, lebo v snehu ich nezničíš nikdy :)
27.03.2020 - 11:01:56
02
Len Ty jazdíš iný typ biku. Ostrý bike, ktorý sa terénu nezľakne.:) Ja čo neprejdem technicky, tak to mi bike neodpustí. Inak...S tými Ikonmi ..Pôvodne som ich chcel predať. Boli to OEM plášte čo boli na biku a mali hmotnosť viac ako 800g. Potom som si zohnal druhé kolesá a skúsil tieto pojazdiť na snehu a on ten podhustený objem fakt robí divy. Ja by som naozaj to Imrove video hodnotil ako veľmi prínosné...Samozrejme, isto jazdíš nejaké super terénne plášte. To by šlo, riadny vzor, objem, nízky tlak..len potom zídeš z chaty na vodné dielo a potrebuješ sa prepraviť na Straník napr...Ikon mi umožnil nájsť taký kompromis. Teraz už mám letné obuté Vittoria BARZO - problém je,že taliani označia plášť 2,25 a reálne má 2,15 šírku - takže aký je v jarnom mäkkom snehu??? - NEPOUŽTEĽNÝ..Ale na zvyšku terénu jedna kompromisná špička.
A ešte máš úplnu pravdu s CHPS teraz v zime - skutočne celé zjazdné a preto zatiaľ svoj najlepší čas mám z januára, lebo boli zasnežené a ujazdené všetky kamene:) takže to šlo takmer bez odporu. Ale ako tam jazdíš to neviem, lebo v tabuľke nie si tento rok evidovaný :)
27.03.2020 - 11:19:29
00
no to je tým, že mám Garmin Edge 500 a ten je z doby kamennej ešte a lieta mu signál kade-tade...ale to mi je fuk...teda niekedy to naštve, ale kupovať kvôli Strave nový comp nebudem :D
27.03.2020 - 11:27:21
00
Aha, tak to preto, keď som sa v zime pripravoval na CHPS, tak som sa čudoval prečo máš taký hrozný záznam, taký som ani nemával keď som používal mobil :lol:

Ja som za Ikon a prevod 30/51 a pri mojom jazdení si to užívam. Tie nevýhody nie sú pre mňa podstatné...
27.03.2020 - 11:34:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up