A tiez bude to rusko po 2 hodinach sterilne a nezachrchlane podla tvojich slov oproti tej bufke? Ja nehladam dovody preco to nejde, ked clovek chce tak sa vynajde ale to je najjednoduchsie povedat, ved noste sterilne ruska, noo.. keby ze mame vsetci dostatok tak zrejme nevidim polovicu ludi s bufkami alebo salmi.
27.03.2020 - 10:07:17
00
matvej11 98% ludi urcicte nechce vojnu, lebo si uvedomuju ze s tym arzenalom co maju svetove mocnosti za chrbtom by to bol koniec zivota na zemi. To nie je realny scenar. Tym 2% psychopatov je to jedno, ale nastastie ich moc vo svete klesa aj vdaka korone a ekonomickym dopadom z toho suvisiacich.
EU nema ziadny plan B, co ma ozaj prekvapilo. Ti vedia len tlacit bezcenne papieriky, nic ine. Kazdy stat v tom teraz bude za svoje. Preto je dolezite, aby nasa sucasna vlada precitla. Donekonecne sa neda varit jazykom, ako to zacal praktizovat nas pan premier.
Robio U nas v lekarni boli vcera platene ruska za 3.9e, resp 5.9e (asi dvojite)
27.03.2020 - 10:08:05
00
ake plany B EU? snad jednotlive staty nie? Mam dojem ze ludia ani nevedie co je EU. Ludia "chceli" "silne" "narodne" staty a nie nejaky EU superstat a teraz zrazu z noci na den chcu nejaky EU superstat aby za nich zahranoval ich vlastne posrate rite.. Kompetencie v hygiene a v zdravotnictve EU nema, to maju jednotlive staty, lebo sme to tak chceli.
27.03.2020 - 10:21:52
012
Covid a FFP dnes predava. Aj fejkova maska je lepsia nez ziadna, ale mysliet si, ze na alinovi kupim certifikovanu masku deklarovanych parametrov, ked sa dnes vlady predbiehaju v (casto neuspesnych) nakupoch milionovych objemov je trosku naivne. Taky amazon stiahol z obehu milion poloziek a stovky fejkovych masiek. Ale na alinovi su. A za skvelu cenu! ;)
www.theverge.com/platform/amp/2020/2/28/21157629/amazon-coronavirus-products-misleading-false-claims-price-gouging-face-masks
27.03.2020 - 10:24:20
00
Masky sú dôležité hlavne pre zdravotníkov a ostatných, ktorí nemôžu zostať v karanténe.
27.03.2020 - 10:31:02
00
"10:03 Server iDNES.cz informoval, že liek remdesivir zabral v Česku u vážne chorého pacienta s koronavírusom vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe a odpojili ho od umelej pľúcnej ventilácie."

https://www.ta3.com/clanok/1179493/cesko-ma-uz-vyse-2000-pripadov-novy-liek-remdesivir-zabral.html
27.03.2020 - 10:56:58
03
MageZ napísal:
akoze vypnut jadrove elektrane, zavriet nemocnice a pohotovsti, odstavit tranzit plynu, vypnut siete a vsetci budeme zamknuti mesiac jest a pit vzduch a totalnu karantenu bude kontrolovat duch svaty, lebo aj policia a armada bude zamknuta doma?

nie, normalne zakaz vychadzania, najlepsie aj predpripraveny, napr ze o 2 tyzdne bude zakaz, nakupte si aby ste vydrzali doma 3-4 tyzdne... abo tak nieco. potom mozu ostat zavrete aj obchody. ziadna ekonomika nebude fungovat ak tu bude co i len 1 pripad (bars aj bezpriznakovy) - ved ako to zacalo? jeden sa nakazil a teraz je z toho pol milona a rozhodne este nejaka ta nula k tomu pribudne
toto bolo totalne podcenenie situacie, urcite sa vedelo ako exponencialne to rychlo stupa, a aj to ze su bezpriznakovy prenasaci. a co sa spravilo? ani prd, v pohode sa lietalo krizom krazom, cinanovi zmerali teplotu a hura nic sa nedeje, lebo co? nebudeme robit paniku, nebudeme kazit ksefty, nebudeme... posrati vsetci. inak v kazdom katastrofickom filme je +- jedna takato postava koli ktorej sa to vsetko maximalne pos..pokazi. som myslel ze je to mozne len vo filme, ale evidentne nie.
pred tyzdnom som na zajtra tipoval uz 30k mrtvych a myslim ze sa aj presne trafim ze zajtra prekrocime 30k (celosvetovo - pre rypalov)
27.03.2020 - 10:56:58
00
No žiadne také, že 4 týždne doma, ešte nemám zemáky posadené a vlastne este ani rolu rozrobenú
27.03.2020 - 11:02:30
00
"V nadchádzajúcich dvoch týždňoch budú môcť obyvatelia opustiť svoj domov iba na cestu do práce, prípadne na zabezpečenie svojich základných potrieb," povedal premiér Orbán v rannej relácii Dobré ráno Maďarsko."

https://www.teraz.sk/najnovsie/madarsk-vlada-nariadila-od-soboty-cia/455923-clanok.html

EDIT: máme +42 prípadov (včera sa otestovalo 900 vzoriek)
27.03.2020 - 11:10:47
00
A +1 v súkromnom labáku, čiže 43
27.03.2020 - 11:25:06
01
zacali testovat, no a teraz to pojde uz len z kopca :/
cez vikend este treba pojazdit, kym ako-tak mozeme.
Vy co byvate hned pod lesom, sa mate. Len vystrcite nos a hned ste tam.
27.03.2020 - 11:51:21
02
tulenik napísal:
chlapci, v akom matematickom modeli je možné "v skutočnosti mať 1500 nakazených" bez toho, aby to nesedelo so zodpovedajúcimi poskokmi tých v nemocničnom ošetrení, ako aj v drevených spacákoch?
takže ak by ste mali reálnych 1500 pozitívnych, z nich by malo byť +/- 150 na intenzívke a mali by sme zhruba 50 mrcín k tejto sekunde, plus mínus tri sigma
namiesto toho máte 2 týždne steady state, z ktorého značnú časť tvorí repatriantský backflow a ktorého jediiný výraznejší spike tvoria "železní kamzíci" (kde sme v skutočnosti obišli ***** dobre)
a to podotýkam, že tento počet sa vám reálne zmnožuje exponenciálne, takže každý deň čo tu o vašom aplikovanom fašizmíčku básnite, ako aj o "zamlčiavaní", by mala byť situácia horšia a horšia a horšia a horšia ...
keď z testovaných vysoko suspektných prípadov je 5 % pozitívnych, koľko bude podiel pozitívnych vo voluntaristicky vymrhaných testoch? 1? 0,1? 0,01?
v skutočnosti máme rovnakú situáciu ako 10x ľudnatejšia Kórea... oni majú posledné asi 2 týždne denne nejako pod 150 prípadov steady state, my nejako pod 15 prípadov denne steady state čo vypovedá skôr o úspešnom kontajnmente

Čo hovoríš dnes?
27.03.2020 - 12:02:43
00
To sa tu fakt idete predbiehat v tom kto ako a ako presne prognozoval zhorsenie situacie ? :D troska pozitivnejsie by nezaskodilo mysliet.
27.03.2020 - 12:05:21
06
Tak ja som nič neprognozoval, ja reálne neviem. Len teda keď niekto suverénne niečo tvrdí, tak ma to zaujíma.
27.03.2020 - 12:11:14
01
Tak z tych 972 otestovanych je to 4,4%... stale velmi dobre cislo, zatial potvrdzujuce tulenikov nazor ze kontajnment uspesne pomaha....
27.03.2020 - 12:14:45
02
keyboard_arrow_up