Naposledy upravil Hosť dňa 04.08.2020 - 02:31:11, celkovo upravené 2 krát.

27.03.2020 - 22:45:04
00
a cosi trochu pozitivne k ekonomike..... pojde do riti ale pre sikovnych je tam mozno sanca..... raz som cital pribeh muza, povodom taliana v USA pocas velkej hospodarskej krizi...ziadny mafian ani nic podobne, nejaky remeselnik/zivnostnik.... a pocas velkej krizi zbohatol na milionara..... s odstupom casu s nim robili rozhovor do ekonomickeho periodika a to uz mal vybudovanu celkom velku firmu... a jedna z otazok bola ze ako je mozne ze toto dokazal nastartovat pocas velkej hospodarskej krizy... a panko ze.... no viete, bol som v USA kratko, nevedel som ani slovo po anglicky takze som o nejakej krize ani netusil..... len som sa snazil robit svoje remeslo najlepsie ako som vedel, robil som veci podla najlepsieho vedomia a svedomia .................
27.03.2020 - 22:48:07
07
Tesak napísal:
ak som bol nakazeny, presiel som bez priznakov a som opat zdravi.... da sa to neskor zistit podla nejakych parametrov z nejakeho testovania?

Na to sú tie testy, ktoré chce Matelko Katolibanovič Plačkov nahádzať do Dunaja.
27.03.2020 - 22:48:34
01
podla vsetkeho mas nieco v hlave a si dobry vedec... tak Ta poprosim vynechat zo svojich prispevkov kopu nezmyselnych slov, pejorativ a neviem coho..... ked si vedec tak sa vyjadruj exaktne a pomenuvaj veci pravym menom... pre nas tupcov... vdaka :-)
27.03.2020 - 22:52:31
027
par ludi sa boji vystrcit nos z domu a tu ich zhromazdili rovno pred intrakom :-D vedenie by som rovno zavrel do basy na par rokov. to bude asi to rodinkarstvo, ked niektore posty su obsadene uplne neschopnymi ludmi, kym sa nic nedeje kazdy je velky pan, no pri prvom probleme ... zodpovednost sa to vola. ten saso vo vlade ma tiez zaujima co spravi - vlastne nespravi, len bude rozpravat jeho vizie a plackat ze ho nikto nechce podporit - ale on tak velmi chcel...
https://noizz.aktuality.sk/news/internat-vyhadzal-studentom-veci-do-vriec/w6hzjs4?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-noizz&utm_content=clanok1

Tesak len to nie - lebo ked to napise odborne tak tomu uz neporozumie nikto :-D takto sa da aspon co to vydedukovat :-D
27.03.2020 - 22:55:44
00
nemyslel som vedecku rec.... ale naco pise ze Matovic je nejaky Matelko Katolibanovič Plačkov... vedec sa by mohol byt nestranny a tuto uz je averzia vzhladom nato ako o nom hovori... nech tulen pise fakty zrozumitelne aj nevedcom a ostatne nech da to tlakoveho hrnca :-) .... nic v zlom tulenik
27.03.2020 - 23:00:09
07
ja stale neviem, kto je Matelko Katolibanovic Plackov, spomenuty mnohokrat, to je nejaky kolega? Tulenik nebyva vo vyjadreniach osobny, az na pojem Commoneri

edit: aha uz som in
27.03.2020 - 23:01:44
02
ako sa kontroluje dodrziavanie karanteny v Indii :) u nas by sa to tiez zislo a nie len u nas

27.03.2020 - 23:46:52
010
Ešte slovenský preklad: čo robíš vonku - prásk po krížoch z jednej strany - doma máš sediet na riti - prásk z druhej strany - chceš nakaziť celé ľudstvo ? - prásk po hlave
27.03.2020 - 23:57:11
02
Ja by som sa inšpirovala Rwandou, vypustiť krokodíly 😁 https://www.startitup.sk/muza-v-rwande-ktory-porusil-zakaz-vychadzania-zozral-krokodil/
27.03.2020 - 23:58:26
02
Na výstrahu by zatiaľ stačilo ak by piknikov chtivým policajti vyfučali kolesá na autách. A kontrolovať u vodičov používanie respirátorov pri spätnom pupovaní kolies. Preventívne kondično - respiračné opatrenia.
28.03.2020 - 00:07:50
01
Priznám sa, že správy teraz preventívne moc nesledujem, lebo si myslím, že nemá veľký význam sa zbytočne stresovať, ale čo konkrétne robí vláda zle? Moja predstava je, že nechajú robiť ľudí, ktorí vedia čo s tým (Krčméry, Mistrík a ďalší) a vláda, príp. jej predseda to len politicky zastreší. Nemyslím, že potrebujeme nejakého supermana čo vie všetko.
28.03.2020 - 07:00:37
06
Ramon1 napísal:
Tak to nebolo vôbec “ pekne “ od teba ...

V Srbsku sa nes.eru ...
Srbský súd poslal na tri roky do väzenia muža, ktorý nedodržal povinnú domácu karanténu súvisiacu s koronavírusom. Štátna televízia informovala, že je to prvý takýto prípad v krajine. Súd sa konal prostredníctvom videokonferencie.


Srbi ešte pamätajú poslednú veľkú karanténu v Európe, asi preto sa dnes nes.erú.
V 1972 im tam pútnik z Mekky (možno Bagdadu) dovliekol pravé kiahne. V aktuálnom .týždni je o tom pekný článok.
Predpokladám, že z tunajšej epidemiologickej obce asi nikto nemá predplatné, tak som vám to hodil do pdf.
Nemáte za čo.

Prílohy:

tyzden.sk-Posledná veľká európska karanténa (1).pdf [185.14 KiB]

28.03.2020 - 07:12:59
09
Teraz som pozeral správy TA3...
V časti "Bez komentára" armáda USA "pomáha" v distribúcii potravín . Mám dojem, že to bolo zo štátu Ohio .
Ani jeden nemal rúšku...
Trumpovci to s COVID-19 myslia fakt vážne...

Fakt BEZ KOMENTARA ...
28.03.2020 - 09:20:25
00
si pozri denne vyhlasenia pana z Talianska (civilna obrana, ci co to je) ktory denne hlasi ako je to horsie a horsie.
Video z 27.3., myslis ze ma rúšku?
https://youtu.be/ItRY6i6eMg8

Sa potom nediv, ze v USA na to kaslu.

A s tymto pristupom Donnieho este len bude peklo
https://www.cnbc.com/2020/03/27/coronavirus-trump-told-pence-not-to-call-washington-michigan-governors.html
28.03.2020 - 09:46:27
00
keyboard_arrow_up