Bruco napísal:
Vie mi niekto vysvetlit, preco napriek tymto hrozivym cislam umrti na covid-19 su celkove cisla umrti stale nizsie ako v porovnatelnych obdobiach minulych rokov? Vid http://www.euromomo.eu/.

Myslím že okolo roku 2011 v Izraeli štrajkovali lekári niekoľko mesiacov a klesol im počet mŕtvych v priemere na mesiac. Aj toto môže byť jedna z odpovedí.
28.03.2020 - 14:20:23
03
U mojho doktora ja standart 2 sestricky a 7 ludi v cakarni.
Teraz ani jedna sestricka, ani jeden pacient.
Doktor sam tam caka, kym sa niekto ukaze.

Ja to davno tvrdim. Kto nejde k doktorovi, bude zdravy.
28.03.2020 - 14:35:11
01
čiže v tých novootvorených predajniach sa nebudú zgrupovať ľudia?....zas vymysleli niečo čo nikto nebude schopný kontrolovať.prečo len cyklo a nie všetky športové predajne.takýto nezmysel mohol navrhnúť akurát tak Sulík.
28.03.2020 - 14:51:51
00
cele zle parkovisko pred lidlom narvane umyvarky aut narvane to uz mozu rovno povolit vsetko ked aj velke stavebniny 60 ludi.no uvidime kolko nakazenych bude pribudat od pondelka.
28.03.2020 - 15:19:52
00
ani keby to otvorili všetko tak to ekonomiku nezachráni.celé je to čistý nezmysel.vymýšlajú veci ktoré žiadna hygiena nikdy nebude schopná kontrolovať.keď vidím toho vyžratého Mikasa mi je zle.Vraj ludia majú nahlasovať...
28.03.2020 - 15:24:00
00
Tak som zvedavy ci moju stk otvoria, hmm a zubarka mi este nezrusila termin na utorok
28.03.2020 - 16:08:10
00
dopadne to všetko presne takto.len bordel.ten matovičov krízový štáb len krízu vytvára.ešte šťastie,že nemáme vojnový stav.

https://domov.sme.sk/c/22370165/covid-19-v-prednostnych-nakupoch-pre-seniorov-je-chaos.html
28.03.2020 - 16:34:41
00
takze Matovic moze za to ze debili rozneho veku /pod 65/ chodia do obchodov aj ked tam nemaju v tom case co robit??!! to by si mohol povedat ze vlada moze za to ze 90% ludi nedodrziava maximalnu povolenu rychlost danu zakonom atd atd :tmi:
28.03.2020 - 16:41:05
017
Co frflete furt nechápem... Nebudu sa zgrupovat lebo bude obmedzenie poctu ludi v prevádzke. A budu si to strážiť predajcovia inac ich zavru na podnet niekoho kto to nahlási. Bicyklove obchody su otvorené nie kvôli podpore športu ale kvôli podpore mobility mimo hromadnej dopravy. Kazdy nema 4 auta. Tak isto su otvorené aj autoservisy. Ked budeme dodržiavať zasady nikomu sa nic nestane aj keby bolo komplet setko otvorene. Vzduch neni jedovatý, treba len použiť mozog! Aj tak raz musia tu karanténu otvorit, ja to beriem ako rychlokurz, skolenie, naučíme sa ako sa spravat a potom to tu všetko otvoria aj tak... Totiz toto neskonci za 2,3,4 týždne. Uz to tu bude na furt, virus si najde hostitela v ktorom "prezimuje"...
28.03.2020 - 16:42:46
07
a kto to bude strážiť? starý krívajúci sbskár?bude počítať kolko ludí vojde a vyleze von?...zabudni,že niečo budú zatvárať.Celú túto pitčovinu vymyslel Sulík a tak to aj vyzerá.Kolko pokút už udelili Mikasovi hygienici za porušenie karantény??....Keď si štát niečo vymyslí hoc aj blbosť tak si tú blbosť má aj vynucovať a nie,že ludia majú volať na hygienu.
28.03.2020 - 16:55:35
00
Komu niet rady... Cim skor ludia pochopia ze to je o dodrziavani pravidiel a Hygiene tým lepšie. Pretože ako vravim. Toto bude od dnes standard nadlho. Je to dan za globalizmus. Cize ked sme sa doteraz cinanovi smiali ze chodi zamaskovany po svete tak vcul to bude platit aj pre nas. A ja hovorim dobre tak. Dost bolo manierov ze človek prisiel kaslajuci a kychajuci a pol kanclu nakazena chripkou. Vcul sa budu "zapalovat fakle' ked nebudu ruska aj počas chripkovej sezony buduci rok a pod. Toto je ten benefit korony ktory stale nedokazu ludia prijat, je to OHLADUPLNOST! To je moj nazor.
28.03.2020 - 17:04:46
09
Nuz a mas pravdu. Ja v tom vidim iny dosledok. Ked dieta v skolke zakasle tak okamzite domov. Nie pri "zelenom" sopli ako doteraz. To sa rodicia potesia
28.03.2020 - 17:08:57
01
Hack3r napísal:
takze Matovic moze za to ze debili rozneho veku /pod 65/ chodia do obchodov aj ked tam nemaju v tom case co robit??!! to by si mohol povedat ze vlada moze za to ze 90% ludi nedodrziava maximalnu povolenu rychlost danu zakonom atd atd :tmi:


debili sú v každom veku, švagriná nadávala ako dnes hodne pred deviatou zástup dôchodcov pred potravinami.stresoval ostatné kategórie. Kašlú na to že majú vyhradený čas 9-12h.
28.03.2020 - 17:12:50
00
Na riešenie krízy je len jedna odpoveď. Máme to všetci vo svojich rukách, vo svojom zmýšľaní a vo svojom správaní... Tie opatrenia nám ukazujú cestu ako sa správať... Raz aj tak musia skončiť, inak sme skončili my... Treba si zobrať ponaučenie a do budúcna sa pripraviť.
28.03.2020 - 17:28:25
06
yoyomi napísal:
Myslím že okolo roku 2011 v Izraeli štrajkovali lekári niekoľko mesiacov a klesol im počet mŕtvych v priemere na mesiac. Aj toto môže byť jedna z odpovedí.

Ono to ale ma istu logiku. Ludia sa skludnili, prestali sa kamsi hnat a tym padom aj tych skokov do truhly je menej. Covid len dorovna to, co sa posetrilo inde. Trebars nehody na cestach. Urcite je menej pripadov hodnych ciernej kroniky ako zvycajne.
Kazdopadne je to aj bez toho big pruser. Ked prechodis chripku mozes mat zapal srdcoveho svalu ale o hentom sa zatial nevie nic. Vraj sa moze znizit kapacita pluc, ak bol priebeh choroby vaznejsi. To su vsak dohady. Cas ukaze.
28.03.2020 - 17:53:12
00
keyboard_arrow_up