Holandsko stiahlo z nemocníc chybné respirátory dovezené z Číny. Skúška vraj ukázala, že respirátory nespĺňajú kvalitatívne normy.
29.03.2020 - 10:53:34
00
Aby mnohi este neboli prekvapeni z toho cinskeho "altruizmu"...
29.03.2020 - 10:59:14
01
mali by to byt ffp2 s certifikatom kn95, takze teraz by mohli byt dostupne vo velkych mnozstvach za dobru cenu :D
29.03.2020 - 11:11:01
01
No, ohladom tej cinskej propagandy, “altruizmu” atd...hlavne ako zaklad si je treba priznat jednu vec a to ze Cina je dnes svetova velmoc ( bohuzial aj s ich urcitym poctom ludi ktori dokazu zjest vsetko co sa hybe ). Ked si toto konecne pripustime a fakt dokazeme pochopit ze oni su urcitym sposobom tak 5-10 rokov technologicky a infrastukturou pred nami, tak sa mozeme pohnut z miesta. Cina uz davno nie je krajina kde sa pracuje za zrnka ryze. Kto v Cine nebol, nie je s nou "v kontakte", neobchoduje s nimi, moze este stale zit v tej bubline ze aki su zaostali. Mame tu vsak zatial taku soft karantenu a viac volneho casu, tak skutocne odporucam pozriet niektore videa tohoto typka, ono vam to ukaze dost uceleny pohlad na cinsku ekonomiku, infrastukturu, kulturu, spolocnost...
https://www.youtube.com/user/cocik/videos

Co sa tyka toho cinskeho "altruizmu", nebudme naivni...v dnesnej dobe kazdy ocaka za svoj "dobry skutok" nejaku odplatu ktora moze byt kludne aj niekedy v buducnosti. Robia to tak svetove velmoci ako aj male Slovensko...

No a na zaver snad len taka aktualna foto z FR24 ako to teraz vyzera nad Aziou a ako nad Europou. Je to akysi obraz toho ako sa s pandemiou popasovala Azia a ako je na tom aktualne Europa. Pokial sa Europa nedokaze poucit od tych ktory to prekonali ( nemyslim teraz ze v Cine je uz vsetko OK, ale urcite radovo lepsie ako v EU ), tak nejako takto to mozno bude vyzerat aj v dlhsom casovom horizonte. A to sa netyka len pandemie ale aj ekonomiky. Nemozem si pomoct, ale mam pocit akoby skostnatena Europa bola za zenitom svojej slavy ( kazde skutocne dolezite rozhodnutie nam tu trva neskutocne dlho a toto su vysledky )...bodaj by som sa vsak mylil

Prílohy:

xxx1.jpg
xxx1.jpg 167.09 KiB thumb_up3thumb_down

29.03.2020 - 11:34:50
010
Na bežne nosenie po vonku a aj na " nákup " plne postačuje FFP2. Keď to chceš poistiť zober okuliare, rukavice a pokryvku hlavy ... Na ošetrovanie potencialnych pacientov treba triedu FFP3, polomasky alebo celotvárove masky s Tyvek oblekom .
29.03.2020 - 12:02:59
00
Ja myslím, že málokto pochybuje o tom, že Čína je zaostalá. Ja osobne častokrát žasnem nad technológiami, s ktorými pracujú a nad rýchlosťou, s ktorou budujú aj zložité stavby atď. Ale informácie o tom, ako sa popasovali s koronou beriem s obrovskou rezervou. Krajine, ktorá rozoberá nepohodlné menšiny na súčiastky, alebo v lepšom prípade ich len zatvára do koncentrákov, sotva budem veriť, že sa nakazilo len malé percento a takmer všetci sú už ako rybyčky. Dokonca aj chudák doktor, ktorý mal dobrý umýsel na koronu upozorniť a de-facto pomôcť Číne, bol perzekuovaný a nakoniec sám na koronu umrel. Ďalši tentokrát novinár, ktorý informoval o korone len zmizol. A to sú len informácie, ktoré nespochybňuje ani samotná Čína, len pokrčí plecami. Čiže ono sa možno s tou koronou tí Čiňania pasujú podobne ako s hladomorom okolo r. 1960. Mao a celá strana mala bruchá viac než plné.
Pred časom tu niekto dal tento článok. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rozhovor-ethan-gutmann-jatka-cina-odebirani-organu-falun-gong-ujgurove-zprava_1806221100_hm Docela husté počítaníčko.
Ale ku korone: Za vzor by som skôr dával Južnú Kóreu, či Singapur. Zároveň ma na Ázií prekvapuje docela laxný prístup Japonska. Snáď vedia, čo robia.
29.03.2020 - 12:17:39
05
Trochu OT ale nada nezareagovat. Cina je samozrejme drava silna ekonomika ale chran boh aby sme sa inspirovali. Treba povedat aj B a to je na ukor coho to ide. Ze Cina produkuje viac co2 ako USA a EU dokopy. A to je len jeden z mnohych dopadov, ktorymi Cina likviduje tuto planetu (samozrejme spolu s inymi "vyspelymi ekonomikami" vratane EU). V tomto obdomi by sme si tuto druhu stranku veci mohli zvlast zacat uvedomovat.

Prílohy:

https___blogs-images.forbes.com_rrapier_files_2018_07_Countries-CO2.jpg
https___blogs-images.forbes.com_rrapier_files_2018_07_Countries-CO2.jpg 73.02 KiB thumb_up1thumb_down

29.03.2020 - 12:26:14
00
Krasny graf. Ale co tak prepocitat tieto cisla na 1 obyvatela?
29.03.2020 - 12:34:54
03
STV1 debata o kompenzácii szčo v čase korona krízy
29.03.2020 - 12:56:57
00
Trevor, to ten graf ako vazne? :)
ad1 ako bolo spomenute, prerataj na pocet obyvatelov
ad2 skus do toho grafu zaniest vsetky zapadne firmy ktore presunuli vyrobu do Ciny a skus tam zaratat objemy vyrabaneho tovaru
...to asi ten graf bude vyzerat diametralne inak, ze ano

btw k statnemu zriadeniu Ciny som sa tu napr ja asi nijako nevyjadroval, takze...ano, neschvalujem mnozstvo veci ako a akym sposobom tam riesia. Ale ruku na srdce ked sme pri tych "mensinach"...co sme my ako "zapad" urobili za roky rokuce napr pre integrovanie nasich romskych spoluobcanov ( skor sme ich vyclenili zo spolocnosti ) atd atd atd... Este raz, nesuhlasim s mnozstvom opatreni ktore su v Cine, moj pohlad na to bol hlavne z toho uhla ze si mame od nich brat tie najlepsie priklady a aplikovat ich do praxe v ramci nasich moznosti a EU prava. Ale to bohuzial nerobime.
29.03.2020 - 13:11:54
00
Ramon1 napísal:
Čo sa tomu Robiovi porobilo 🤦‍♂️ ?

Apropo celkom dobrá cena za litrovú dezinfekciu : https://www.drmax.sk/burbegel-univerzalny-cistiaci-prostriedok-x42459/

Alpa ma 60% alkoholu a kupoval som ju v drogiske za 9,9€/L . Nic ine na dezinfekciu nemali no Alpy velku ci malu bol plny regal.
29.03.2020 - 13:16:04
00
@matt technologicky progres Ciny ti trosku zatemnil mysel, lebo si prave porovnal situaciu romov so systematickym vyhladovanim ujgurov
29.03.2020 - 13:22:15
00
V kazdej drogerii maju lieh, liter za 2-3e a to ludia nekupuju. Ale drahe "dezinfekt" flasticky 100ml za 10e to je vypredane :D
29.03.2020 - 13:22:36
03
capulo napísal:
lebo nikde sa podobne neda zohnat (v lokalnych obchodoch).


no ono by aj bolo keby to dotyčné spiace bábiky v drogérkach nemali všecko pod pultom, v piatok som bol svedkom takéhoto komančského predaja :puke: fuj 101
29.03.2020 - 13:22:54
00
plazzer napísal:
V kazdej drogerii maju lieh, liter za 2-3e a to ludia nekupuju. Ale drahe "dezinfekt" flasticky 100ml za 10e to je vypredane :D

ak myslis tento, tak s tym by si sa dezinfikovat nechcel :)

www.eshop-masaze.sk
29.03.2020 - 13:26:58
00
keyboard_arrow_up