Hosť napísal:
Možno im došli bambusy tak ich poslali po materiál. Na lúke čakali kým vyrastú.


Mám kamaráta na PMJ v Martine a tam majú príkaz "šetriť sily". To znamená nedostávať sa do kontaktu s ľuďmi lebo nemajú ani ochranné pomôcky - nezastavujú autá, nepokutujú porušovanie aktuálnych nariadení proste sa len vozia celý deň na aute. MP bude na tom ešte horše.
29.03.2020 - 23:17:52
00
Nech nasadia megafon.. problém? Nemusia nutne do kontaktu uz ked sa vozia.
29.03.2020 - 23:28:04
01
dnes som bol vecer prevetrat malu v lesoch pri dunaji, hradzu neratam, tu sme len krizovali a uz bol relativne klud lebo bola 'kosa' :), dalej sme uz dokopy nestretli ani nohu, 2-3 ludi za hodku. ale popri vode kopec ohnisk a zopar partii tam bolo. vsetko vyzerali byt teenageri co sa nudia lebo zavrete skoly. niektori ked nas zbadali tak natiahli aj ruska na ksicht (aj ked sme sli tak mozno 10-15m daleko), ale akonahle sme presli, rusko dole a uz flaska kolovala od jedneho k druhemu... omg. ked sa to tu viac rozsiri a hitne par partii tak to pekne poskoci. partia to schyta hned, od nich cela domacnost a ak rodicia chodia do prace tak vystarane...
29.03.2020 - 23:35:12
01
Ja som bol včera na bicykel a medzi Medzevom a Jasovom šli bez rúškov oproti mne po krajnici tri ciganečky. Ako som ich nadaleko obchádzal zo srandy som na nich zakričal kde majú rúška. Jedna pohotovo zareagovala - teraz nedávno som stratila. Ešte som sa chcel spýtať či len ruško abo aj dačo iné z čoho može velke bruško. Ale už som bol daleko.
29.03.2020 - 23:47:28
00
Protikorona opatrenie. Tehotne sa zachrahuju prednostne.
29.03.2020 - 23:56:28
00

Hlavne ze ma rusku a rukavice ale to ze si potom hubu pretiera rukami uz nevenuje pozornost :clap: ale na kameru to asi vyzera "zodpovedne".
30.03.2020 - 00:23:33
00
nimm_zwei napísal:
Na tomto videu WHO drmolí, že ak nemáte symptómy, nemusíte nosiť masku. Masku má vraj nosiť len zdravotnícky a opatrovateľský personál alebo ľudia so symptómami. Čiže ak som bez-symptómový roznášač, podľa WHO masku nepotrebujem.

https://twitter.com/WHOWPRO/status/1243171683067777024


Tiez tomu nerozumiem. Ani tomu, ze par ludi je hysterickych z toho, ze musi nosit zakrytu hubu a nos. A mudruje sa o tom, ci na beh nosit, alebo na bajku nie, ci na Stefanikovej ulici ano, ale na Zeleznej nie atd. Hento WHO pise, ze if you do not have respiratory symptoms: Podla mna kychne, zakasle, alebo minimalne sople tecu kazdodenne tak 99.9% populacie. Cize touto logikou by to aj podla WHO mal nosit v zasade kazdy. A upravovat upatrenie kvoli mensine, alebo aj malej vacsine mi pride odveci a hlavne velmi neprakticke. Skratka par tyzdnov to clovek zvladne nosit bez remcania. A tieto mrtve ruska maju okrem toho, ze clovek nerozpsprasuje kvapocky a sople do ovzdusia, minimalne psychologicky efekt - ludia aspon vidia, ze je tu nejaka cholera a podla toho sa budu spravat. V opacnom pripade ludom dojde, ze je tu cholera, ked pojdu nakupovat do Avionu a budu sa divit, ze preco su na tom klzisku naukladane drevene alebo len igelitove spacaky a niekto mudry okoluiduci im vysvetli, ze funebraci maju plne mraznicky.
Btw, dnes podvecer, slnko este len zapadalo na Bielom krizi 0 (nula) ludi a cestou zo Zeleznej na Kacin tak 3ks a vsetci maskovani.
30.03.2020 - 00:57:40
03
Neni to náhodou tak, že keď sa do mňa vírus votrie nejakým zázrakom, tak ho biele krvinky zožerú? A to ešte prirátame, aby sa dostal do tela musí prekonať rúško, potom ho ešte čaká možnosť skončiť v žalúdočnej kyseline, pripadne v šušňoch v nose (odkiaľ ide von) takže zdravo sa stravujuci zdravý človek asi moc šancí ochorieť nemá...
V Nemecku neviem akú majú teóriu ale s rúškom na tvári som tu na smiech, a jeden sa ma pýtal, či som chorý.
30.03.2020 - 05:48:09
00
V princípe áno, volá sa to imunita. Len obyčajne nejaký týždeň-dva trvá, kým sa vytvoria protilátky (tie žravé biele krvinky). A predpokladá to, že organizmus nemusí popri tom riešiť ešte napr. cukrovku alebo rakovinu. Rúška nie sú ani tak určené na ochranu ich nositeľa, ale na ochranu ostatných pre ním samým, aby sa napr. v prípade keď vírus má a zakašle, nestal on sám roznášačom. A nemusí o tom vôbec vedieť, lebo nie každý musí mať príznaky. Hovorí sa tomu aj ohľaduplnosť.
30.03.2020 - 06:24:37
00
Ahaa, tak sme doma... Predsa len sa neoplatí žrať tie lacné hovná... Hovná myslím otraviny
30.03.2020 - 06:42:04
00
No neviem, nepovedal by som ze je to take jednoznacne... To ze sa zdravo stravujes, resp. mas zdravy zivotny styl ako taky (a mozes byt aj sportovec alebo ktokolvek/cokolvek ine), nezarucuje ze neochories a si nedobytny. To mas ako aj so smrtou, tiez by sa to ocakavalo, a kolko mladych, zdravych/vitalnych zdravo zijucich ludi (aj sportovcov) zomiera, a niekto kto zere pecene koleno a bocik vikend co vikend sa dozije omnoho viac... Nevidim tam vobec priamu umeru, to skor stav imunity, resp zdravotny stav ako taky.
30.03.2020 - 06:49:11
00
corsair: Nie je to také jednoduché - uvádza sa, že počas "Španielskej chrípky" veľa mladých ľudí zabila práve prehnaná imunitná odozva vlastného organizmu, nie vírus. Imunita je veľmi silná vec a keď nezacieli presne, môžu si to odniesť aj inak zdravé bunky. Takže nech to radšej nikto neberie tak, že "mňa sa to netýka" - týka sa nás to všetkých.
Ale inak súhlasím s tým, že trochu prenesene "čo ušetríš za jedlo, to neskôr minieš za lieky".
30.03.2020 - 06:59:23
01
Hmm, 30 stran plodnej debaty o tom ci ruska na bajku v lese, ano alebo nie.
Mna by skor zaujimali stery v obchodoch a to z obalov chleba, ovocia a zeleniny, mäsa. Stery z rukavic predavacov a pasov pri pokladniach. Stery z klimatizacnych filtrov a cistiacich pristrojov v danych obchodoch. To by sa malo robit pravidelne kazdy den. Lebo ked chytis virus, chytis ho najskor v obchode, lebo zrat sa musi.
30.03.2020 - 07:37:04
00
Prihlas sa do krizoveho stabu a daj zlepsovaci navrh. Nikto z fora to nebude robit dobrovolne pretoze si to sem napisal boldom ...
30.03.2020 - 07:42:42
00
Ty si dobry krizovy stab. To maju robit hygienici, ti su za to plateni.
30.03.2020 - 07:45:05
00
keyboard_arrow_up