skorpion napísal:
...takto dlhe opatrenia nevydrzia ani ludia, ani ekonomika.

Tak doba lestenych pr.dov je tatam. Dalo by sa napisat, ze chvalabohu.
30.03.2020 - 14:12:32
00
WHO rusku neodporuca zo strachu z nedostatku rusok, nie preto ze by boli neucinne.
Co mna skor zaraza ze skoro nikde nevidim odporucania na to ze si clovek nema chytat tvar, zmulit oci, hrat sa s bradou atd. To je sice pekne ze polka parlamentu alebo pokladnicok ma rukavice, ked si potom tou spinavou rukavicou "vymaluju" ksicht virusom a bakteriami.
30.03.2020 - 14:24:14
04
WHO to je tá politická org.kúpená čínskymi bolševikmi ktorí tvrdili v januári,že sa v číne vlastne ani nič moc nedeje.Hlavne,že Taiwan ktorý je čínou pred who blokovaný už v decembri varoval celý svet že vo wu chane sa rozbieha vážna infekcia a zavreli preventívne hranice.Obvinil čínu z falšovania údajov.
30.03.2020 - 14:29:02
01
Presne ako písal kava. Rúško je základ na verejnosti, tak ako aj sedieť doma a nechodiť opekať na pol dňa do lesa. To rúško predsa máme mať na vyhradený čas na nákup, niečo vybaviť a pod. Čiže akurát čas, kedy sa to dá vydržať. Druhá vec je, ako ho používať v práci, kde je viac ľudí, napr. pracovníci v závodoch...
Mne napr. rúško pomáha aj v tom, že si nechytám ksicht. Vždy ma to zastaví...

A ekonomika samozrejme poriadne utrpí a nebudeme sami. Problémom je, že sme si zo Slovenska spravili jednosmerne zameraný priemysel... No a samozrejme Smeráci a spol. rozkradli a prežrali peniaze, ktoré mali byť určené na horšie časy.

Za 30 rokov už budeme koľkýkrát uťahovať opasky?
30.03.2020 - 14:32:08
00
Ten najpodstatnejší odkaz z Taiwanu, čo som zabudol napísať je ten, že v prvom rade teraz treba obmedziť pohyb na verejnosti. Do obchodu len na nevyhnutné potraviny a sortiment a len 1-2-krát do týždňa. A inak riešiť veci z domu, máme internet, máme telefóny. Kto má za domom les, nech sa páči, cyklista na ľudoprázdnej ceste tiež ničomu nevadí. Ale zhlukovať sa niekde na hradoch, či v parčíkoch pri rieke je nonsens ultra a je úplne jedno že tam 100 ľudí na 20 štvorcoch budú mať rúška, keď všetko ohmatajú, keď fajčiari si občas pripália, keď smädné decko si občas lokne z fľaše. Toto kým nepochopíme, tak sú nám tie rúška fakt na nič.
30.03.2020 - 14:33:55
012
triki napísal:
...že sa v číne vlastne ani nič moc nedeje...
Ku dnešnému dňu:
735.560 nakazených, z toho v Číne 82.198
34.830 mŕtvych, z toho v Číne 3.308
Bez ohľadu na to, čo museli urobiť pre tieto číslo, javí sa mi, že v porovnaní so zvyškom sveta sa tam vlastne nič moc nedialo. V súčasnosti tam pribúdajú nakazení, ale len tí, čo prišli zo zahraničia plus jeden, ktorý nemal čo robiť a išiel takého nakazeného navštíviť.
30.03.2020 - 14:47:43
00
čína to 2 mesiace.tajila a terorizovala vlastných lekárov ktorí o tom informovali svet.je štúdia ktorá tvrdí,že sa rozšíreniu dalo zabrániť na 95% ak by čína reagovala len o tri týždne skôr.proste bolševici sa mentálne nikdy nezmenia je jedno aký rok sa píše a dnes sa ešte drzo hrajú na záchrancov sveta.
30.03.2020 - 14:54:17
03
Ramon1 napísal:
bikemartinMUDr. P. Kaščák - Marec, poberaj sa rúško alebo kam nechodí slnko, chodí lekár...

A o čom je tento siahodlhých elaborát ? Dr. Kaščák je v čom atestovaný prosim ta ? Odvoláva sa na odporúčania WHO ? To sú ti birokratickí kkti s tým tmavým pánom a knírkom ?? s povážlivou anglickou výslovnosťou , či ten druhý reprezentačný čurak , čo sa vyjadroval proti noseniu a len ti majú nosiť čo sú nakazení ? Však k.rva uz aj moje deti vedia , že Covidovy nosič je infekcny a asymptomatický !!! Vravím Vám , ak to nestopneme teraz , bude to veľmi zle ... Ak sa to rozbehne , tu “snehovú guľu “ zdravotnícky systém nezvládne .


Nechcem tu hrať nejaký pingpong. (tvojej práci aj tebe osobne hocikedy zasalutujem a dám kalap dolu z hlavy - bez irónie!) Český anatóm sa podľa teba nemá čo vyjadrovať k noseniu rúšok, rovnako tak ani trenčiansky gynekológ. Ok, beriem. Písal si nedávno, že veríš prof. Krčmérymu, ja tiež. Tu je jeho video, a jeho postoj k rúškom na verejnosti, čas cca 27:00 a cca 28:50 o infekciozite bezpríznakových https://www.tyzden.sk/podlampou/63129/pod-lampou-o-koronaviruse-dobre-rady-vladimira-krcmeryho/?ref=kat
30.03.2020 - 15:02:21
03
Nasiel som data booklet Svetovej umrtnosti 2019 https://www.un.org/en/development/desa/population/publications/pdf/mortality/WMR2019/WorldMortality2019DataBooklet.pdf
Take Taliansko malo 642 tisic umrti, teda vyze 1700 za den. Teraz maju do 1500 denne...Ja by som sa necudoval, keby sme na konci roka zisitili, ze na planete pribudlo dalsich 80mil obyvatelov. Korona tu nie je preto aby sme pomreli, ale aby sme "vstali z mrtvych" resp. prebrali z komy. Kto ako chce.
30.03.2020 - 15:11:55
01
"Teda tam, kde sa stretáva viac ľudí. To bolo správne rozhodnutie a treba na ňom trvať. No ak ide človek sám alebo so svojou rodinou po parku, lúke, v lese, a aj po prázdnej ulici alebo je vo vlastnom aute, tak môže byť rúško škodlivé."

a toto vacsina asi nepostrehla - ze mesta a dediny su prazne a prave priroda praska vo svikoch - preto "Teda tam, kde sa stretáva viac ľudí." - este raz - uz to niesu len mhd, mesta, uzatvorene priestory kde je ludi pomenej. ale taky lesny chodnik po ktorom kraca dvadsat ludi na 100m a pri obchadzani nieje mozny odstup 2m - tam ich treba.
30.03.2020 - 15:18:23
02
V New Yorku sa boja ze sa veznice a napravne zariadenia, ktore "drzia" vyse 80tis ludi stanu inkubatorom pre virus, uz prepustili vyse 1100 vaznov. Pokial to boli nejake lahke pripady, pripadne pred koncom ich "pobytu" tak budiz, ale dufam ze to tam nerozpustia vsetko von. Vaznica by sa teoreticky mohla dat izolovat od vonkajska proti nakaze.
fradog no ano, ked by sme zachadzali do velmi velkych spekulacii, tak rok 2020 bude velmi velka porodnost, velky pokles umrtnosti a k tomu este vystreli ekonomika, lebo staty nebudu musiet vyplacat take velke dochodky, ci?


Naposledy upravil Robio dňa 30.03.2020 - 15:26:46, celkovo upravené 1 krát.

30.03.2020 - 15:18:53
00
triki napísal:
...čína to 2 mesiace tajila...
Čínu nechcem nijako obhajovať. Neviem verifikovať túto informáciu. Ale myslím, že reakcia "západného" sveta mala byť invariantná na takej informácii. Napríklad: vedelo sa dávno o tomto probléme a veľa ľudí cestovalo do Talianska a dúfalo, že snáď ešte nezatvoria hranice a dostanú sa tam. Nech sú dôvody akékoľvek, zlyhania sú aj na "našej" strane.
30.03.2020 - 15:25:24
01
tak tak, dosrali sme si to sami, kazdy co sa bal robit paniku a radsej to nechal tak ze sa nic nedeje, tak teraz place ze kolabuje zdravotnictvo. u nas nastastie zakazali kadejake hromadne akcie a dali ruska, takze to exponencialne vystrelenie sa nastasie zatial nekona. len teraz je to take ze sme az moc natiahli ten cas :)
30.03.2020 - 15:33:03
00
Čo znamená "moc natiahli"? Inkubačná doba je 2-3 týždne, karanténa trvá zatiaľ 2 a dačo. Povedal by som, že zatiaľ je to v norme.
30.03.2020 - 15:35:30
00
chlapi "odfknite" si trochu a vycistite si hlavu: https://www.mtbiker.sk/forum/post1578918.html#p1578918
30.03.2020 - 15:40:53
00
keyboard_arrow_up