ja mam pocit ze on odrovnava tie stredy strasne casto, neviem ci sa brodi nejakymi vodami alebo co
30.03.2020 - 10:55:11
00
scarinko: stredy celkovo vela nevydrzia a to, kade jazdi iron.hide uz vobec ... furt blato, voda , atd. pressfit je ohromny omyl v mtb a ten, co ho zaviedol by zasluzil exemplarne potrestat. Klasicky stred si vymenis raz-dva aj v terene, ale lisovat furt nieco .. sibnute.
30.03.2020 - 16:52:29
01
Pressfit vymenis rovnako rychlo ako zavitovy. Dokonca je mozne ho znovu pouzit. Akurat nastroje stoja viac.
30.03.2020 - 17:23:25
02
ja mam tento a ako pises ked ho zhodis tak ho zas neposkodeny nahodis: https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-stredy/unior-stahovak-pressfit-bb90.html kupis raz a uz nikdy :)
30.03.2020 - 17:27:50
01
pressfit je len sposob uchytenia do ramu - ked ti do BSA daju nachuja loziska a este to zle utesnia tiez ti to nic nevydrzi.
po 2 rokoch - povedzme 14t. km som menil ale len loziska v mojom pressfite - stali ma 2.50 kus a po mokrej zime su stale uplne ok. kolko ma stalo naradie nejdem pisat :-D
30.03.2020 - 19:08:51
01
jachmel napísal:
Pressfit vymenis rovnako rychlo ako zavitovy. Dokonca je mozne ho znovu pouzit. Akurat nastroje stoja viac.

jasne, vylisovanie a nalisovanie je rovnako rychle ako vyskrutokovanie a naskrutkovanie /a teraz nepocitam nevyhody lisovania/ .. to rozpravaj srnkam v lese :D .. okrem toho ti unika zaklad toho,v com spociva rozdiel lisovaneho vs. skrutovaneho spoja, ale tak presviedcat ta nebudem :)
30.03.2020 - 19:17:14
01
Gusto0 napísal:
pressfit je len sposob uchytenia do ramu

A to je presne ten zakladny a najdolezitejsi kamen urazu :). Sposob uchytenia. O tom ja pisem. Lozisko sa lisuje aj do klasickeho skrutkovacieho systemu. A v tom je presne ten problem co ma iron.hide. Je ohromny rozdiel, ci lisujes lozisko do nejakej vlozky,ktoru niekam strkas, alebo ho lisujes priamo do karbonovej klietky.
30.03.2020 - 19:21:10
01
Tiez mam pressfit na mtb, je pravda ze loziska teosku chrastia ale co mi tu vraveli tak to bude spina pod prachovkami.
30.03.2020 - 19:48:26
00
lto napísal:
jasne, vylisovanie a nalisovanie je rovnako rychle ako vyskrutokovanie a naskrutkovanie



To, ze to ty nevies este neznamena, ze to trva dlhsie. Pre teba to tu davat nema vyznam lebo ty
mas svoju pravdu, ale pre ostatnych nazorne video:

Vyrazenie misky 4:46
Lisovanie 8:49

https://www.youtube.com/watch?v=CIq2EOZ9ZhY

Nech si kazdy sudny clovek narata sekundy tychto ukonov.
Mimochodom bol by som velmi zvedavy kolko sekund by ti trvalo odskrutkovat taky dvoj-troj rocny zapeceny zavitovy stred, ktoreho zavity nejaky chytrak pri montazi akosi zabudol namazat. Prelistuj si par stran dozadu kde chalan tak znicil osku vidly. Tolko k tvojmu "hassle-free" zavitovemu systemu...

Pressfit ma svoje vyhody aj nevyhody. Ty si zrejme mal problem tak nadavas, ja som za 19000km od 2017-teho a celorocnom jazdeni problem nikdy nemal tak nemam najmensi dovod. Rozdiel lisovaneho vs. skrutkoveho spoja mi neunika len jednoducho je pre mna pressfit bezproblemovy system, ktory dokazem narozdiel od zavity kedykolvek behom sekund vymenit. Bodka.
31.03.2020 - 08:39:16
02
pressfit musim na epicu menit kazdy jeden rok, asi len tolko k tomu...

k tej mojej demolacii - ano, nakoniec to boli len loziska hlavneho capu, samotne ukotvenie v karbone to nastastie vydrzalo, v carbonfactory vtedy pred 4 rokmi spravili fakt dobru pracu.
31.03.2020 - 08:47:18
01
treba nato davat pozor Iron .... kukni vyssie moju demolaciu.... lozisko nemalo ani rok a nebolo jazdene v krutych podmienkach.... radsej to 2x do roka ootvorit, premazat a mas pokoj... aspon ja to tak budem robit...... a chybu som mozno urobil aj s vazelinou... dal som tam PM 600 a uz teraz viem ze je zla na loziska... a este jedna rada, vzdy ked idete menit loziska, treba ich otvorit aj ked uplne nove a natlacit vazelinou pretoze dnes sa uz setri aj na tom a v novych loziskach byva minimum vazeliny....
31.03.2020 - 09:45:35
01
Ešte potrebné povedať, že sú ložiská a ložiská za skvelú cenu. Podobne ako rúška a čínske rúška :)
31.03.2020 - 09:47:26
03
Kika, najhorsie je ze som mal v ruke aj kvalitne loziska (SKF, FAG, KOYO) a ani v nich nebolo moc vazeliny..... a co som pisal vyssie, rozpadlo sa mi atypicke lozisko SKF a lacaky prezili :-)
31.03.2020 - 09:51:05
00
Máš pravdu. Pokaziť sa môže všetko. Tiež som už všeličo videla :) Avšak pravdepodobnosť kvality pri kúpe kvalitného ložiska od renomovaného výrobcu je IMHO výrazne vyššia.
31.03.2020 - 10:01:50
00
Tiež som teraz robil výmenu prevodníka a zistil som, že teda SRAM PF30 po 4 tisíc km je definitívne na odpis. Skúsil som aj vyčistiť a dať novú vazelínu, ale je tam už vôľa a guličky v ložisku miestami doslova chrumkajú :) Pripadá mi to ako záhradný drvič na konáre. Vyzerá to, že asi naozaj tam pôjde keramika. Pri nej je zaujímavé, že oni k tomu pribaľujú olej a vazelínu. Som rozmýšľal, že ten olej či mám darovať mame do šijacieho stroja, alebo čo...ale oni majú k tomu presný mazací plán podľa podmienok čo to ložisko potrebuje. Aj ako často a aký servis. Spolu s tým, že hlavné časti sú nerez by som povedal, že takéto ložisko vydrží naozaj aj v tých najextrémnejších podmienkach aspoň tie 4 roky čo má záruku. Lebo ten stred SRAM čo mi umrel bolo spôsobené vyslovene extrémnou koróziou...Ja naozaj nechápem prečo výrobca pri váhe tohto komponentu nevolí aspoň nerez ako základný materiál.
31.03.2020 - 10:20:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up