este raz pani - aky je rozdiel medzi znicenym loziskom v zavitovom strede a lisovanom strede?

Tesak preco nie PM600 do lozisk? zrovna som ju chcel kupovat lebo mam od weldtite TF2 a zda sa mi moc riedka. na PM600 tu boli praveze odporucania ze je dobre lepiva a husta a dlho vydrzi tam kde ma.
31.03.2020 - 10:28:47
00
PM600 je nieco ako SRAM Butter nie? cize do odpruzenia..ja do lozisk davam lithiovu vazelinu
31.03.2020 - 10:34:29
00
Ja do všetkých ložísk dávam mobil xhp 222, hope ju používa vo svojich nábojoch. Ale je dosť lepivá a ložiská idú citeľne ťahšie.
Veľká tuba je za 4€.
31.03.2020 - 10:45:13
01
niesom inzinier, nemam premerane tie veci, a tiez troska beriem s rezervou co chlapec rozprava (v zmysle akoze, ze beriem ze to ozaj moze byt tak, ale ak mi niekto ukaze protiargumenty, tak jedno ci druhe nebudem povazovat za pismo svate a skusim sa to kriticky si porovnat). Tuna troska porovnava press-fit vs bsa stredy. Pointa je, ze press-fit je principialne lepsi podla neho, a preto vyrobcovia typicky pouzivaju horsie tolerancie pri vyrobe oproti BSA, co ma za nasledok nizsiu konecnu kvalitu. + pri carbonovych ramoch je extremne narocne/nemozne spravit karbonovy stred (resp. hocjaky domcek pre lozisko) s potrebnou presnostou (tam napr. na inom mieste vyzdvihuje Look, pretoze dava hlinikovy domcek na BB). Taktiez, pri BSA stredoch nie kazdy vyrobca BB bude tak isto kvalitny - ak niekto spravi nahovno BSA BB tak tam budu tie iste/horsie problemy, nakolko lozisko je tak isto nalisovane do domceka.

https://www.youtube.com/watch?v=vrZ2wnS5X4s
(varujem, chalanisko je dost "svojsky" a vulgarny)
31.03.2020 - 11:51:19
00
Z mojej skúsenosti (potvrdí to aj Dano5), PM 600 je super na vidly, tlmiče ale je riedka aj keď sa to nezdá .... Je to vidieť okolo ložísk že ide von lebo je okolie mastné ... A po roku otvorím ložisko a vazeliny minimum .... Preto som začal do ložísk dávať vazelinu čo ide do nábojov kamiónov a navesov (tie robia státisíce km ? ) a to už je iná pesnička ?... To sa nebojím že nevydrží... Skúsim zistiť značku/typ/zloženie ... Ja som si len v robote zobral z 10kg balenia preto neviem čo to je ?
31.03.2020 - 12:27:06
03
scart335 napísal:
Ja do všetkých ložísk dávam mobil xhp 222, hope ju používa vo svojich nábojoch. Ale je dosť lepivá a ložiská idú citeľne ťahšie.
Veľká tuba je za 4€.

Mobil XHP222 som teraz kupoval aj ja. Vyzera byt ok.
Doteraz som mal ParkTool PT-PPL-1, ta je tiez lepivejsia.
31.03.2020 - 14:16:50
00
Ja ju mám tretím rokom a nemám sa na čo sťažovať. Jazdím za každého počasia, často v bahne a aj keď často bajk wapkujem tak nikdy sa mi za ten čas nestalo, že by som ten Mobil vyplavil. Ako bonus má aj peknú farbu :-)
31.03.2020 - 15:10:32
00
Ja píšem o tejto https://www.ndtruck.cz/autochemie/udrzbove-a-mazaci-pripravky/mazivo-eco-li-91-bpw-modra-5kg
31.03.2020 - 16:21:50
00
romanx napísal:
Mobil XHP222 som teraz kupoval aj ja. Vyzera byt ok.
Doteraz som mal ParkTool PT-PPL-1, ta je tiez lepivejsia.

od min roka mam toto.
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/motorex-bike-grease-2000--vazelina-850-g-2016.html
a je super na bike ložiska a podobne, nieje moc riedka ani soplavá tak akurát.. Dosť sa podobá na origo shimano. .žabaciazelená
ten kýbel budem mať aj 10r

Prílohy:

IMG_20200331_163206.jpg
IMG_20200331_163206.jpg 582.6 KiB thumb_up1thumb_down

31.03.2020 - 16:31:24
04
analyza od majstra :)

https://www.hambini.com/ceramic-bearings-vs-steel-bearings-an-engineering-analysis/
31.03.2020 - 17:36:42
03
btw, Tesak, len ci to ozaj bolo skf lozisko. Ono, loziska sa velmo casto vraj falsuju, napr. https://biznisklub.sk/colnici-odhalili-falzifikaty-lozisk-znameho-vyrobcu-napodobeniny-mozu-predstavovat-technicke-ekonomicke-a-v-krajnom-pripade-i-bezpecnostne-rizika/
31.03.2020 - 19:40:44
00
Celkom pekný testík ložísk katko. Chalan sa s tým vyhral. Len trochu tam nespomenul testovanie životnosti v reálnych podmienkach. Vieš, keď ti okolo osi postupne tečie dovnútra priamo na ložisko. Potom tie klasické oceľové ložiská krásne vykorodujú. V ich dráhach sa vytvoria nové dráhy, ložisko už má pazvuky a jeho odpor sa výrazne zvyšuje. Ono by stačilo komplet antikorové ložisko, ale možno cesta antikorové dráhy a keramické guličky má zmysel...uvidím..poskúšam, zistím :)
31.03.2020 - 19:58:29
00
Skoro vzdy lozisko na bajku chcipne na koroziu /napchat vazelinu problem oddiali ale neodstrani/. Falsovane loziska je problem zial :(, material a tolerancie su tak citlive, ze sa to prejavi dost.
31.03.2020 - 20:14:02
00
brano pozri si co vyraba a ponuka, to nie je ziadny teoretik... :) uz aj tu si niekto od neho kupoval BB ;)
31.03.2020 - 21:52:54
01
Ja som prečítal ten test a potom tam bolo videjko, len som si nevšimol, že tam má aj nejaké produkty. Čo tak zbežne pozerám, tak on vlastne nejako upravuje tesnenia a robí celkový tuning vybraných najlepších ložísk?? Vidím tam hlavne ložiská NTN...NTN ložiská poznám..zháňal som ho do auta, ale hlavne preto, že aj originál bol NTN..Zohnal som a je to kvalitné ložisko. Asi som ani pôvodné nemusel meniť, ale v servise mi ho chybne diagnostikovali, že ložisko kolesa..Tak som zohnal tie NTN..tuším okolo 80 eur kus. :) U tohto Inda či čo to je zač by na bike na PF30 vyšlo cca 25 libier. :) Ešte to poštudujem.. Škoda je hlavne, že takýto výrobcovia nemajú nejakú solídnu predajnú sieť, alebo, že to nie je tak lepšie u nás dostupné...Preto ja ako taký bežný starač o bike potom musím kade-tade z R2bike zháňať kadeaké Ceramicspeed a podobné :)
31.03.2020 - 22:22:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up