v čechách stačí na test teplota 37,5,problémy s dýchaním...preto robia toľko testov.Tu aby štát usúdil,že máš možný problém môže byť už neskoro.premiér nedávno hovoril,že si budeme hovoriť pravdu,ale skôr pokračujeme v sebaklame.
01.04.2020 - 00:00:21
00
ak mate po ruke tento obchod tak mali by mat dost tohto gelu na ruky https://www.1day.sk/pomozeme-vam-s-cistotou-380-clanok

https://www.1day.sk/predajne

scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net
01.04.2020 - 00:07:49
00
triki napísal:
v čechách stačí na test teplota 37,5,problémy s dýchaním...preto robia toľko testov.Tu aby štát usúdil,že máš možný problém môže byť už neskoro.premiér nedávno hovoril,že si budeme hovoriť pravdu,ale skôr pokračujeme v sebaklame.

Ja si skor myslim, ze ludia vedia v akom stave je nase zdravotnictvo, a preto sa aj boja dat testovat. Radsej sa samoizoluju a zachranku volaju, az ked skoro nemozu dychat. A asi nebudem daleko od pravdy. Inak povedane, radsej to vylezia doma.
01.04.2020 - 00:22:04
02
https://dennikn.sk/1831187/krajci-by-ratal-medzi-obete-covid-19-len-tych-ktori-zomreli-kvoli-zapalu-pluc-v-taliansku-pocitaju-vsetkych-pozitivnych/?ref=tit

hovorím to dávno.Proste netestujeme,na testy treba splniť pomerne tvrdé podmienky.Kolko ľudí nám reálne umiera na túto chorobu nevieme.Kde je tých 3 t.testov denne??Prečo sa netestuje kritická infra.bez ktorej to tu padne.
01.04.2020 - 00:30:37
00
triki napísal:
v čechách stačí na test teplota 37,5,problémy s dýchaním...preto robia toľko testov.Tu aby štát usúdil,že máš možný problém môže byť už neskoro.premiér nedávno hovoril,že si budeme hovoriť pravdu,ale skôr pokračujeme v sebaklame.


ježis a nebolo by ešte lepšie, kebyže zajtra doobeda urobia rovno 5 miliónov testov?
01.04.2020 - 00:35:07
01
nie som ježiš,a ano už včera bolo neskoro.
01.04.2020 - 00:37:14
00
Gusto0 napísal:
za tou virtualnou ciarou platia ine obmedzenia, ine pravidla ktore si dana krajina zvolila - povedzme ze za virtualnou ciarou to maju ludia v pazi, ty tu "susis" a niekto ti to sem dovlecie z vonku. aj ked sa pravidla vrovnavaju postupne, vonku je nakazenych viac ako u nas - vacsia sanca ze to sem dovlecies.


tu by som si dovolil tiez oponovat a suhlasit s predchadzajucim nazorom od bikeanddive
kym niekoho potvrdia u nas, tak tiez stihne virus poroznasat kade tade. u nas stale funguju fabriky a ludia chodia do roboty, po nakupoch, turistikuju...
mame mylnu vieru v ruska, ze nas ochrania.
aka je velkost virusu? na aku vzdialenost sa prenasa? ako dlho prezije na urcitych povrchoch aj po vyschnuti kvapocky a znovuuvedeni do vzduchu? pouzivame nedoliehajuce ruska s nizkou mierou zachytenia virusu, predychane / mokre, respiratory s ventilom aj v tv, bez okuliarov, stale si napravame ruska a chytame sa kadecoho, na balkonoch pri tlieskani frkne o poschodie nizsie alebo vedla (sak doma na balkone rusku netreba a je to vzduchom cca 3m), v tej prirode detto,
my sme mali v robote takto pred rokom tiez akysi agresivny virus. a islo to neskutocne rychlo. jeden den som videl na poobednej nakapateho kolegu, hned som ho odohnal a uz pri nas nebol a drzal sa v svojej casti haly asi aj 50-100m od nas., uz na druhy den na poobednu som nebol schopny dojst, len som sa otocil u majstra a na dalsi den uz som bol u doktorky a isiel som marodovat. cca 4 dni v 39 horuckach. behom tych 1-2 dni nas to malo z roboty tusim aj 5 (viac nas na poobednej ani pomaly nieje a nezistoval som presne mnozstvo) a moja to tiez hned dostala odomna tiez 4 dni horucky 39.
takze tento virus asi vidim podobne agresivny a myslim ze tak ako pouzivame rusky a niekto niekde nepouziva, tak verim tomu, ze nakazenych je podstatne viac a ked nebudeme sediet doma na zadku, tak o to dlhsie to tu bude.
a to uz KIA oznamila, ze ide spustat vyrobu na 3 smeny.

ten pacient co zomrel, len v nedelu 29.3. ho testovali a zistili, ze je pozitivny, a v ponelok 30.3. ho pustili domov a hned v pondelok doma zomrel. mne to pride akoby ho poslali naschval domov umriet, aby s tym nemali ostaru. sak tam na plucnom bol 10dni.

ale sak stale mame malo kritickych, male R0, nizke statistiky...

stale si myslim, ze tie opatrenia su malo, kym nebude totalny zakaz vychadzania na celom svete pod mnou navrhovanymi tvrdymi opatreniami.

uz sa veselo zacina kradnut...(tu ktosi spominal 2 cyklopredajne, vybuch bankomatu, obraz van Gogha, 65 plnych vcelich ulov ..) a Rusko da 7 rokov za porusenie karanteny... a postavime im veznice, kde sa budu este burit, budeme to satit, zivit a oni sa budu zgerit, ako aj ten co sa inspiroval brejvikom...
01.04.2020 - 03:25:24
00
z netu.....

XY 01.04.2020 - 00:18:32 level: 1 UP [1K]
01.04.2020-0:18:32
Včera som s kolegom prechádzal Pečniansky les. Hlavne sme špekulovali, jak to tam bez nákladov udržať s minimálnymi zásahmi, keď to raz získa mesto.

No a vídeme po pár hodinách z toho porastu, smerom od rakúskych hraníc, a tam mladý muž, tridsiatnik, oblečený "Sports Direct", v ruke igelitka s vecami, na chrbte batoh, v bočnom vrecku dezinfekčný sprej.

Pýta sa nás "Prosím Vás, kadiaľ sa dostanem na autobus na hlavnú autobusovú stanicu?"
"Asi sa neponáhľate, choďte ďalej po hrádzi až k mostu, prejdite po moste na druhú stranu, spod mostu Vám ide autobus až na stanicu Nivy".

Poďakoval a šiel ďalej. Kolega mi hovorí - ten prešiel hranicu.

Koľko ich môže byť? Ja som bol v nedeľu na česko-slovenskej hranici, tancoval som v lese na hranici a nebolo tam nikoho, kto chce prejsť prejde. Koľko ich môže byť?

-

XY 01.04.2020 - 07:05:42 level: 2 UP
Re: 01.04.2020-0:18:32
detto cca 2 tyzdne dozadu si to tadial isli dvaja chalani s cestovnymi kuframi, rachot koliesok na cely les... takyto ludia si neuvedomuju, ze ak maju nedajboze CVD v sebe, tak pravdepodobne smeruju rovno za rodinou, ktoru si mozu odkraglovat....a potom samozrejme vsetkych po ceste
01.04.2020 - 07:45:35
00
Hack3r napísal:
myslim si ze ziadny doktor si nevezme na triko to ze pusti domov cloveka s obojstrannym zapalom pluc. tam muselo byt nieco ine, regres alebo podobne.

Na Idnes v diskusii bolo, ze to vraj bol byvaly primator Bojnic a chcel ist na odlavu svojej sestdesiatky.
Neviem, ci je to pravda, ale pokial ano, tak ti doktori by asi mali dostat paragraf za vseobecne ohrozenie.
Robotnici v Presove chybou nechtiac zabili ludi (ta vybuchnuta bytovka) a hrozi im vynimocny trest. A tuto lempli pustia zivu biologicku bombu na oslavu sestdesiatky.
01.04.2020 - 07:57:21
00
oslavu mal paradnu, aj v telke to davali

btw k tym party na pezinskej a hradzi a podobne:

Dobrý deň,
obmedzenie voľného pohybu osôb je zatiaľ iba vo forme odporúčaní. Z tohto dôvodu nemôže tunajší úrad vo veci konať.
S pozdravom

MUDr.Jindra Holíková
zástupkyňa regionálneho hygienika
Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava
Ružinovská 8
Bratislava

cize vsetko v pohode, ked sa nahodne stretne tisic ludi na pezinskej alebo na hradzi je to ok. nikto nepohne ani prstom lebo to nie je zakazane. jedine co im teraz mozu je, keby nemali rusky
01.04.2020 - 08:09:06
00
Kks a keď fici fabrika s X desiatkami ľudí prinajmenšom v uzavretom priestore, to je ok? Už tu prestaňte vyplakavat nad hradzou.
01.04.2020 - 08:16:29
010
Na Idnes v diskusii bolo, ze to vraj bol byvaly primator Bojnic a chcel ist na odlavu svojej sestdesiatky.Neviem, ci je to pravda, ale pokial ano, tak ti doktori by asi mali dostat paragraf za vseobecne ohrozenie.

Nemocnica nie je vaznica. Otazka je, ci v okamihu opustenia nemocnice vedeli, ze je pozitivny. Aj vtedy to lekari akurat tak mali nahlasit policii. Navyse, mohol to kludne byt protekcny pacient, zvyknuty, ze si "ide svoje".
01.04.2020 - 08:19:34
00
Wladix napísal:
Kks a keď fici fabrika s X desiatkami ľudí prinajmenšom v uzavretom priestore, to je ok? Už tu prestaňte vyplakavat nad hradzou.

len tu je rozdiel ze do prace viacmenej musis, lebo mas zmluvu. nemozes si povedat ze nejdem lebo je virus...
na hradzu nemusi ist nik, vsetky taketo aktivity pre potesenie by mali byt znizene na minimum a ked uz nieco tak urcite nie sa potom zgrupit pri stoloch v bufete a podobne
01.04.2020 - 08:26:34
03
Wladix napísal:
Kks a keď fici fabrika s X desiatkami ľudí prinajmenšom v uzavretom priestore, to je ok? Už tu prestaňte vyplakavat nad hradzou.

Kia zacina od siesteho aprila vyrobu na tri smeny.
01.04.2020 - 08:26:52
00
capulo napísal:
len tu je rozdiel ze do prace viacmenej musis, lebo mas zmluvu. nemozes si povedat ze nejdem lebo je virus...
na hradzu nemusi ist nik, vsetky taketo aktivity pre potesenie by mali byt znizene na minimum a ked uz nieco tak urcite nie sa potom zgrupit pri stoloch v bufete a podobne

Lenže podľa tvojej paniky sme tu už mali všetci zomierať, lebo tieto frflacky o opekackach a bikovani tu čítam už 3 tyzdne.
01.04.2020 - 08:30:15
016
keyboard_arrow_up