Ty mas v sukromnych spravach aj priecinok SPAM? Ci o com pises?
01.04.2020 - 09:13:18
00
Kedze lto v rozhorceni nedal ziadne detaily problemu, budem hadat: posielal si sukromnu spravu a system ti to odoslanie blokol s tym, ze ta sprava je povazovana za spam. Ak je tak, tak trocha kontextu, aby si rozumel tomuto rieseniu:

- pred par mesiacmi sa tu hromadne snazili rozposielat spamove spravy, prispevky a komentare boty, ktore boli cielene pisane pre tento web. Presli cez recaptcha ochranu (co znamena ze su bud velmi sofistikovani alebo to klikali ludia), vytvarali nove konta (kedze obmedzujeme pocet sprav pre nove konta) a potom hromadne spamovali.
- zaviedli sme preto spam filter, ktory sa pozera primarne na klucove slova. Tento spam filter dokazali obist tym, ze tie slova rozdelovali medzerami, bodkami, specialnymi znakmi.
- preto sa spam filter este sprisnil (detaily by som neprezradzal). Toto ich (zatial) nadobro zastavilo, ale urcite vykazuje aj nejake false positives chyby.
- si prvy, co pise, ze nevie odoslat legitimnu spravu, takze sme doteraz nepovazovali to nastavenie za problematicke.
- spravime urcite zmeny aby bol spam filter menej prisny pre konta, ktore su uz casom preverene. Nemozeme to ale vypnut pre vsetky legitimne konta, lebo ludia pouzivaju tie iste hesla vselikde a urcite je vela kont nachylnych na credential stuffing.

Aby som odpovedal aj na tvoju otazku "kto to preboha programuje a navrhuje", tak konkretne ja a tu vidis logiku veci. Ak si myslis, ze ochrana pred spamom ma jednoduche, uzivatelsky privetive riesenie bez false negatives a false positives, nech sa paci, som same ucho.
01.04.2020 - 10:52:32
02
cervo napísal:
. Presli cez recaptcha ochranu (co znamena ze su bud velmi sofistikovani alebo to klikali ludia), vytvarali nove konta (kedze obmedzujeme pocet sprav pre nove konta)

Nebolo uz aplikovane nejake overovanie cez SMS pri registracii? Ci to len pre bazar?
01.04.2020 - 10:57:40
00
Len pre bazar, tam to dava zmysel aj splna ucel. Pytat povinne telefonne cislo pri registracii do fora je dalsi level ochrany, ale urcite by sa to nestretlo s pochopenim u vsetkych.
01.04.2020 - 11:04:13
00
Jednoduche riesenie: bez overenia cez SMS nedovolit posielat sukromne spravy.
01.04.2020 - 11:06:52
01
alebo co tak overovat pomocou rsa tokenov? Alebo to si nechaju ako dalsi level
01.04.2020 - 11:08:13
00
Ja som za overenie cez SMS uz pri registracii, len by to nemohlo byt limitovane na slovensku predvolbu.
01.04.2020 - 11:14:38
00
Palo TT opat tvrda restrikcia pre niekoho, kto chce napisat napr. inzerentovi v bazari. Navyse to neriesi spam v komentaroch a prispevkoch.

lapaloma si snad robis srandu :)

user_id lenze to je obmedzenie nasej SMS brany (SK cisla).
01.04.2020 - 11:17:49
01
cervo napísal:
Palo TT opat tvrda restrikcia pre niekoho, kto chce napisat napr. inzerentovi v bazari. Navyse to neriesi spam v komentaroch a prispevkoch.

Nemyslim. bazos.sk to ma takto poriesene. Nema vobec registraciu a na poslanie spravy predajcovi sa musis overit cez SMS.
Na fore su aj modi a nahlasovanie.
01.04.2020 - 11:41:05
00
Zoidberg napísal:
Safari 13.0.5 (15608.5.11) (tj. desktop) ukazuje mobilnu verziu stranky

Poobede som uz videl desktopovu verziu a teraz zas mobilna
01.04.2020 - 21:25:31
00
Zoidberg my nemáme 2 verzie stránky. Je to stále rovnaká stránka a jej layout závisí od šírky okna prehliadača a nie od toho či je to mobil alebo desktop. Ak tak pošli screenshoty a pozrieme to.
01.04.2020 - 21:31:02
00
Achtak! Potvrdzujem; poobede som mal pripojeny externy display. A ked teda layout zavisi od sirky okna, uz mam aj vysvetleny ten "mobilny look". Bude to tym, ze pozeram stranku v 150% zvacseni (nevidim tak postranne reklamy a po dni stravenom pri pocitaci vecer listujem bez okuliarov). Takze je to skor feature ako bug :)
Toz vdaka za vysvetlenie, zmierim sa s tym.

Prílohy:

Screenshot 2020-04-01 at 21.39.43.png
Screenshot 2020-04-01 at 21.39.43.png 285.75 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2020 - 21:44:40
01
cervo, nedalo by sa nastavit vyhladavanie vo fore defaultne tak, aby primarne vracalo vysledky podla nastavenia "Len v prvom príspevku v téme" a nie fulltextovo napriec vsetkymi prispevkami? To klasicke nastavenie "Názvy príspevkov a ich texty" by sa dalo potom zapnut v rozsirenom vyhladavani ak by niekto hladal dany konkretny vyraz hocikde v texte. Dost by to zlepsilo relevanciu vysledkov vyhladavania (zacalo by to nachadzat temy s danym obsahom) a teda by snad aj mohli o nieco klesnut zbytocne / duplicitne nove temy, aj by sa zlepsila orientacia na fore prave pre ludi, ktori by vyhladavanie aj chceli pouzit, ale standardne netusia o rozsirenom vyhladavani a ak aj ano, tak nevedia ako zmenit nastavenie tak, aby to vracalo relevantne vysledky. Vyhladavanie v nastaveni "Názvy príspevkov a ich texty" skoro nema vyznam pouzivat kedze vracia v podstate nezmysly resp. kvantum nesuvisiacich prispevkov.
02.04.2020 - 12:55:50
00


Naposledy upravil Hosť dňa 04.08.2020 - 02:30:25, celkovo upravené 2 krát.

05.04.2020 - 23:00:36
00
V takom prípade klikaj na šípku vpravo. 261 je aktuálna strana a 263 je posledná strana aktuálnej témy. Keď stlačíš šípku dostaneš sa na 262.
06.04.2020 - 06:05:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up