randy napísal:
Presne! Treba viac testovat! Ale kedze ludia co by mali akykolvek problem alebo podozrenie do nemocnic neprichadzaju, tak len tak zo srandy testujme vsetkych :D Ved podla tvojho modelu by sme "nasli" dalsich nakazenych. Jasne, ze nejaki dalsi by sa nasli, ale urcite nie take percento, ako v tej vzorke teraz testovanych. CIze by sa ten tvoj statisticky model uplne pokazil a na 1000 testov by sme mali pozitivnych daleko menej ako teraz.

@matvej11 myslim, ze tam nezomieraju len na koronu. Preto maju krematoria aj v bezny den dost prace :) Ci ked sa zastavil zivot v uliciach, tak zastavili aj umieranie?


Neni podstatné kolko je nakazených z 1000 testov ale kolko je teraz nakazených z 5 500 000 ľudí. Určite ich neni len 400. Je ich viac a teda tvrdit, že korona je na kolenách je nezmysel. Korona bude na kolenách vtedy ked bude počet pozitívnych pri dostatočnom počte testovaní klesať.
01.04.2020 - 14:53:46
00
lapaloma Hej a odpočítali by sme si ako na Silvestra: 10, 9, 8, ........ 1
01.04.2020 - 14:53:54
00
lapaloma napísal:
mohli by nam poslat testy postou a by sme sa v jeden moment samootestovali vsetci naraz, co ty nato, Ivan?


Netrep somariny. Bavíme sa o malom počte 400 nakazených z 5 500 000 ľudí dnes na Slovensku a že je preto korona u nás na kolenách. Jedno aj druhé je nezmysel.
01.04.2020 - 14:56:35
00
tulenik napísal:
a kde sú tie mŕtvolky? kde? ukáž mi čísla, ukáž mi smrduté kobky so zatajenými mŕtvolami a pivnice s nenahlásenými pacošmi, lebo ak platí tvoje alertérske prepnutie, tak existovať proste musia

Nooo, tazko toto posudit, ked sa u nas posielaju ludia zomierat domov. :lol: (Bojnice) Sry, za nemiestny zart. :)
01.04.2020 - 15:03:26
01
v tomto sa musim zastat ivana, to ozaj mate pocit (aj napriek tomu, co som tu uz pisal z praxe), ze sme taki borci a zvladame to s prstom v nose? ze ideme presne podla tej krivky, ktora vyzera ako keby ju naplanovali na UV KSS... teda pardon, my, rusi, bielorusi a dalsie -stany.. mozeme to spravit rovno ako v tom Turkmenistane, zakazat slovo korona a vybavene 😉 jasne, ze nema vyznam testovat vsetkych, ale doteraz sa netestuju ani ti, ktori uz lezia so zapalom pluc... nehovoriac o tom, ze my sme schopni sa tyzden dohadovat, ci niekto umrel na Covid alebo nie, sialene nieco... tu je cele to jadro problemu, ze vam chybaju tazke stavy a umrtia, oni su, len sa tak nevedu... plus, fakt si myslite, ze tieto opatrenia ludia vydrzia dalsie 4-5 mesiacov? ved my ani tie sviatky doma nevydrzime 😂 to som ozaj skor za ten 2 tyzdnovy lockdown... ekonomovia si to mozu prepocitat, co bude horsie... kludne sa dalej tlapkajme po pleciach aki sme lumeni a s celym svetom sme vypiekli, ja sa ale radsej pripravim na horsie scenare..

a inak budem nesmierne rad ak sa mylim a na tomto fore sa budeme o mesiac smiat z toho co sme popisali
01.04.2020 - 15:04:20
07
tulenik napísal:
:D a 5 min nato by sa časť tých "všetkých naraz" kontaminovala, aj keby sa to v nejakom alternatívnom vesmíre dalo kapacitne zvládnuť
pravda je taká, že toto si sami ani neodoberiete, jedným z limitov je už samotná logistika od niekoho schopného odobrať vzorku podľa zásad správnej laboratórnej praxe cez schopnosť doručiť odobraté vzorky do laboratórií po samotné laboratóriá, ktoré tiež majú nejakú kapacitu
ivan a kde s[ teda tí tvoji pozitívni, máme oproti ITA modelu, čo je asi niečo, s čím všetci hysterofobici počítajú ako s realitou, mínus veľa tisíc
chceš mi povedať, že "horných 10 %" čo by malo byť v nemocnici je doma, a tých elitných asi 5 %, čo by malo byť na ventilátoroch, ventilujú príbuzní v temne pivníc z úst do úst? a kde sú tie mŕtvolky? kde? ukáž mi čísla, ukáž mi smrduté kobky so zatajenými mŕtvolami a pivnice s nenahlásenými pacošmi, lebo ak platí tvoje alertérske prepnutie, tak existovať proste musia


Prestaň zas obkecávat. Na Slovensku dnes neni 400 nakazených. Je ich viac, nevieme presne o kolko a teda namôžme tvrdiť, že sme na tom lepšie ako sused, ktorý testuje viac, že korona je u nás na kolenách, ...
01.04.2020 - 15:05:19
01
nikto nevie kolko ma presne nakazenych, len neda sa to pocitat stylom, ze ked 1 kopac studnu kope 10 dni, tak 10 kopacov ju vykope za 1 den :)
01.04.2020 - 15:12:18
06
tak tak, a mozno by sa dalo argumentovat aj tym, ze pocet nakazenych v celkovej populacii je nerealne zmerat, ze udaj by bol aj tak relevantny iba po kratky casovy usek a potom sa by sa zase museli testovat vsetci, ze preto sa pouziva ukazovatel na mensej skupine, ze tato veda sa vola statistika, ze...
ale je to zjavne marny, je to marny...
01.04.2020 - 15:35:01
06
Ale u nás vieme. Máme menej ako sused. Sme na tom veľmi dobre. Patríme medzi 5 najlepších krajín, ...
01.04.2020 - 15:45:52
00
Je uplne irelevantne kolko je nakazenych bez priznakov alebo len s miernym priebehom, ak nelezu medzi ludi. Preto sa treba izolovat.
01.04.2020 - 15:54:06
02
Akurát, že naša vrchnosť chce na základe optimistických čísel zmierňovať opatrenia.
01.04.2020 - 15:55:46
00
No neviem. Matovič predsa hovoril o vypnutí štátu...

Keďže je nereálne zmapovať počet nakazených, tak práve preto sa treba zdržovať doma, a keď von tak len sám alebo s najbližšou rodinou niekde mimo... Proste sa správať takmer ako "nakazený" pokiaľ sa dá.

Dôležité bude, koľko bude takých, ktorí budú mať komplikácie a budú musieť byť hospitalizovaní, keďže zdravá populácia by to mala "prežiť" s miernejšími príznakmi.

Inak teraz neviem či som to čítal alebo počul (neviem či dobre), tak asi 40 - 50 percent nakazených nemusí mať takmer žiadne príznaky...


Naposledy upravil Hazard dňa 01.04.2020 - 16:06:17, celkovo upravené 1 krát.

01.04.2020 - 16:00:14
00
Ivan zbytočne tu mutis vody ... problem je tak komplikovaný s mnohými v čase sa vyvijajucimi premennými , že na jeho pochopenie by si skutočne musel mať adekvátne vzdelanie a nie len zdravý sedliacky rozum . Nic v zlom , brother 😎
01.04.2020 - 16:01:41
02
Clovek pride z lesa, kukne net a...Asi tam prestanem chodit, lebo mi tam nakazu ostat.
Vsetci nemozu byt 2 tyzdne doma. Co tak podla priezviska? Najskor A - H, potom Ch - P a R - Z. Za dva mesiace mame hruby odhad infikovanych. Z toho by sa dalo vychadzat. Len neviem ako by sa to kontrolovalo.
01.04.2020 - 16:02:20
00
Hazard napísal:
No neviem. Matovič predsa hovoril o vypnutí štátu...

Tak asi ma k dispozicii ine cisla ako prezentuje.
01.04.2020 - 16:04:41
00
keyboard_arrow_up