Mimotelove okysličenie krvi . Primarka je fešanda 👍 . Keby niečo bolo treba kľudne mi zavolaj , SS . Pomôžem .
01.04.2020 - 22:07:49
00
Cim sa lieci covid:
https://www.lidovky.cz/domov/dokument-cim-budeme-lecit-koronavirus-sukl-vydal-velky-prehled-nejnadejnejsich-pripravku.A200330_180203_ln_domov_pev
01.04.2020 - 22:09:29
01
To je taky problem zistit coho mame dostatok a s tym "operovat"? Vonku sa podla mna da v poho robit. Cesty su prazdne, tak nech sa opravuju. Mestsky intavilan detto. Vsade kopec bordelu a nema to kto vyzbierat. Lesy zanedbane, trebalo by ich pocistit. Turisticke chodniky opravit...A Matovic chce zhasnut. Len aby sa potom aj rozvietilo, ze ano.
01.04.2020 - 22:15:50
00
kolega si chcel v tychto casoch aspon nachystat drevo na zimu - nemoze - zakazane, aspon statne lesy takymto drobnym. ale mozno celoplosne - lebo tam kde bol v nedelu stroj, dnes uz nebol, drevo ostalo v lese a rampy zamknute. ci len statne alesy alebo aj urbare uz neviem.
no uz davnejsie som cital ze teraz nieje odber dreva napr. do polska.

k zhasnutiu - este uplne na zaciatku tohto celeho bol niekde rozhovor s niekym - uz si nepamatam s kym - vravel tam rozne scenare, jeden z nich bol aj uplne zakazane vychadzanie a zasobovanie by robila napr. armada. no vraj si to nedokaze predstavit a ze tato krajina na nieco take urcite nieje pripravena.
okrem toho ze sa mi nepozdava ucinok niecoho takeho tak mam velke obavy (niejen na zaklade toho rozhovoru) ako by to tu ne/fungovalo.
01.04.2020 - 22:27:00
00
myslim ze by stacilo vypnut internet a oprasit obecny rozhlas ... :-)
01.04.2020 - 22:31:22
05
Myslim si, ze black out - tzn vypnutie elektrickej siete naozaj nepomoze.

Ja som presvedceny, ze by pomohla instalacia velkych igelitovych stien na hranici s Rakuskom, bo nie pendleri, ale tie veterne vrtule nam sem ten italo-rakusky virus stale fukaju.
Howgh
01.04.2020 - 22:37:27
01
Ivan išiel spať ?
01.04.2020 - 23:01:13
00
mi nevravte ze bezna domacnost nema doma zasoby z ktorych pohodlne vyzije nejaky tyzden dva, uz len kompoty ked budem zrat tak ich nezjem za mesiac :). takze nejaky blackout na 3 tyzdne = len zbehnem dokupit kus jedla a som v pohode... na dedinach ani nevravim. samo najdu sa aj taki co doma nemaju nic lebo chodia kazdy den do restiky... tak ti si nakupia za plny kosik + kucharsku knizku. ak by to vyhlasili dlhsie dopredu ze nakupte si, odvtedy dovtedy bude blackout tak v tom nevidim problem
zasobovanie sa tiez da poriesit, samo nemozu byt uplne vsetci doma, par ludi musi byt v terene a napr aj v obchode. v mestach si v pripade nudze bude vediet niekto dojst do najblizsieho obchodu... to sa da nejakou hliadkou cca dobre postrazit ak sa dakto bude motat dalej od domu a ma blizsie obchod tak ma problem. otvaracie hodiny tiez upravit na nejake minimum denne nech je jasne kedy sa ludia teoreticky motaju do obchodu a kedy nemaju vonka co robit...
dediny a podobne sa daju poriesit ako kedysi, si pamatam ked som bol maly tak obaja stari rodicia byvali v takych dedinach ze tam nebol ani obchod (absolutne ziadny, ani krcma) ani mhd, proste nic len domy. kto chcel nakupit musel ist pesi xy km do dakeho vacsieho mesta. auta vtedy tiez malo kto riesil. ale chodila tam raz za tyzden 'pojazdna' taky autobus prerobeny na obchod. babky nabehli, pokupili na tyzden co trebalo a bol pokoj dalsi tyzden.
vsetko sa da ked sa chce

dolezitejsia otakz ale bude ako potom 'cisty' stav udrzat. staci ze par nakazenych si to strihne cez hranice niekde lesom a sme tam kde sme boli. ak nebude domyslene toto, tak nema zmysel cokolvek zatvarat
01.04.2020 - 23:34:59
00
Ramon1 napísal:
Ivan išiel spať ?


Mal som respirátorovú pauzu - rodine som 5 ks /4 +1 sebe/ pridelil a skúšal som aj nasadit - až dcera mi musela ukazat postup. Dnes prišlo 10 ks FFP2 s nanovláknami.

Teraz čítam - tie rakúske vrtule - dobrý postreh. :D

capulo - vo Wu chane vraj boli zatvorené všetky obchody a všetci doma tak neviem aký režim má na mysli Matovič.
01.04.2020 - 23:37:53
00
capulo a ten obchod bude samoobsluha ze 🤬
Tvoje predstavy su ako u pubertiaka. Si zer svoje kompoty od mamy sam ok?
01.04.2020 - 23:45:30
06
Ale zas je pravda, že človek bez žrádla resp. sem tam daco z kontajnera /vid. romale/ dost dlho vydrží.
Dobrá akcia je teraz v Agromilku. Sušené plnotučné mlieko - v prášku po 2,99 e. V pondelok som kúpil 13 ks a pred dvoma týždňami asi 15. Keby náhodou nejaký blackout. Záruka do októbra. Z jedného balíka urobíš 3 litre. Stačí rozmiešať vo vode. Jak na expedícii. :D
01.04.2020 - 23:48:05
00
matvej11 napísal:
Po takom blekaute bude druhy blekaut o 9 mesiacov na porodnice.

Nesúhlasím! My rodíme už v máji 2020 *****! Keby som to vedel odložíme to aj keď sme po 40ke.
02.04.2020 - 00:03:25
02
capulo napísal:
mi nevravte ze bezna domacnost nema doma zasoby z ktorych pohodlne vyzije nejaky tyzden dva, uz len kompoty ked budem zrat tak ich nezjem za mesiac :). takze nejaky blackout na 3 tyzdne = len zbehnem dokupit kus jedla a som v pohode... na dedinach ani nevravim. samo najdu sa aj taki co doma nemaju nic lebo chodia kazdy den do restiky... tak ti si nakupia za plny kosik + kucharsku knizku. ak by to vyhlasili dlhsie dopredu ze nakupte si, odvtedy dovtedy bude blackout tak v tom nevidim problem
zasobovanie sa tiez da poriesit, samo nemozu byt uplne vsetci doma, par ludi musi byt v terene a napr aj v obchode. v mestach si v pripade nudze bude vediet niekto dojst do najblizsieho obchodu... to sa da nejakou hliadkou cca dobre postrazit ak sa dakto bude motat dalej od domu a ma blizsie obchod tak ma problem. otvaracie hodiny tiez upravit na nejake minimum denne nech je jasne kedy sa ludia teoreticky motaju do obchodu a kedy nemaju vonka co robit...
dediny a podobne sa daju poriesit ako kedysi, si pamatam ked som bol maly tak obaja stari rodicia byvali v takych dedinach ze tam nebol ani obchod (absolutne ziadny, ani krcma) ani mhd, proste nic len domy. kto chcel nakupit musel ist pesi xy km do dakeho vacsieho mesta. auta vtedy tiez malo kto riesil. ale chodila tam raz za tyzden 'pojazdna' taky autobus prerobeny na obchod. babky nabehli, pokupili na tyzden co trebalo a bol pokoj dalsi tyzden.
vsetko sa da ked sa chce

dolezitejsia otakz ale bude ako potom 'cisty' stav udrzat. staci ze par nakazenych si to strihne cez hranice niekde lesom a sme tam kde sme boli. ak nebude domyslene toto, tak nema zmysel cokolvek zatvarat

Nečítal som to celé od teba. Len prvú rozvitú vetu a už tá je pičina.
Tu nejde o to že 3 týždne budeš žrať doma kolienka úplne v pohode a potom šup pôjdeš do svojho pracovného stereotypu ale že mŕtva ekonomika na niekoľko týzdňov zabije kopec firiem a ľudí dostane do dlhov z ktorých sa nie každý vyhrabe alebo sa to s ním bude niesť docela dlho. Nehovoriac o tom že ani štát na to nebude mať, jedine žeby všetci štátni zamestnanci včetne doktorov, sestričiek boli ochotní robiť zadarmo pár mesiacov....
02.04.2020 - 00:18:01
015
Ako navážať sa do Matoviča že nevie čo robí, dobre, pozrite sa okolo, vlastne do celého sveta...To nevie nikto, ono sa to stále iba rozbieha a nechystá sa to spomalovať a už vôbec zastaviť. Vymaže to minimálne rok z našich aj tak krátkych životov a aj to len v tom prípade ak budeme mať štastie...
02.04.2020 - 00:39:19
01
scarinko tak pocuvam tvoje predstavy...

podla mna su len 3 moznosti:
totalna izolacia, najskor ludia potom krajina
alebo sa proste nakazia casom skoro vsetci a bude kooopec mrtvych nielen seniorov
alebo sa najde daky liek

nieco take ze po mesiaci to zazracne skape a budeme si tu zit jak predtym tomu neverim... akonahle zacnu vsetci zit jak predtym mame to tu za kratky cas nazad a kolotoc sa opakuje
02.04.2020 - 00:45:55
00
keyboard_arrow_up