nejedzte mačky !
https://svet.sme.sk/c/22374383/v-cinskom-sen-cene-plati-zakaz-konzumacie-psov-a-maciek.html
02.04.2020 - 09:58:40
01
Bruco napísal:
Taliani na tom nie su podobne ako Cina. Taliani su na tom omnoho horsie ako Cina.


zatial to vyzera podobne - Cina 2 tyzdne nabeh / vrchol / pokles; Taliansko 2 tyzdne nabeh / (teraz asi) vrchol / ? . Umrtnost posunuta o 2 tyzdne. Cinske cisla su otazne, ale su jedina krajina, ktora to uz absolvovala

nikto nevie ako sa bude situacia vyvijat - no urcite sa jej vyvoj neda odhadnut vypoctom trojclenky,


aky vypocet mas ty? Lebo pises, ze nevies ako sa to bude vyvijat, ale vies ako sa to nebude. Neprotirecis si nahodou :-D
02.04.2020 - 10:01:31
01
kks fakt si myslis ze to tu niekto vypocita na kalkulacke od stola? a ze to aj naozaj tak bude?
"ze nevies ako sa to bude vyvijat, ale vies ako sa to nebude" - nieje protirecenie

tento pan pise v poslednom case zaujimave komentare. kto chce si precita - mozem snim jedine suhlasit.
https://www.aktuality.sk/clanok/778903/komentar-daga-danisa-blackout-nie-je-dobry-napad/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok2&utm_campaign=HP-azet-new
02.04.2020 - 10:15:24
00
Aj dve veci môžu - opakujem môžu - byť pravdivé popri sebe:

- že Matovič je nerozhodný, čiže slabý líder, atď

- že balónik o “blackoute“ spustil vášnivú “celonárodnú“ debatku (odbornú aj krčmovú), vďaka ktorej máme na stole pre a proti, a keď náhodou k tomu príde, aspoň časť národa bude mentálne trochu viac pred-pripravená
02.04.2020 - 10:16:35
00
"„Bol by som rád, keby sme sa dohodli, že poďme vypnúť Európu a urobiť to spoločne naraz. Nemuseli by sme riešiť zatváranie hraníc. " :drunk: :drunk:

https://www.cas.sk/clanok/965153/sokujuce-plany-premiera-vypne-matovic-cele-slovensko-vzbura-expertov-aj-koalicnych-partnerov/
02.04.2020 - 10:33:08
00
Gusto0 napísal:
kks fakt si myslis ze to tu niekto vypocita na kalkulacke od stola? a ze to aj naozaj tak bude?
"ze nevies ako sa to bude vyvijat, ale vies ako sa to nebude" - nieje protirecenie

tento pan pise v poslednom case zaujimave komentare. kto chce si precita - mozem snim jedine suhlasit.
https://www.aktuality.sk/clanok/778903/komentar-daga-danisa-blackout-nie-je-dobry-napad/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok2&utm_campaign=HP-azet-new


zacitujem z toho komentára:

"Matovičov motív môže byť marketingový. Preto spomínal anketu a širšiu spoločenskú diskusiu s verejnosťou... Keďže ľudia čoraz viac nadávajú na opatrenia pred obchodmi – namiesto toho, aby chválili vládu – urazený premiér im naznačil, že možný by bol aj tvrdší režim."

A keď o týždeň Matovič vyhlási, že teda blackout nebude, tak ešte mu ľud bude vďačný za súčasné reštrikcie. Proste win-win. ;)
02.04.2020 - 10:38:51
04
Gusto0 napísal:
kks fakt si myslis ze to tu niekto vypocita na kalkulacke od stola? a ze to aj naozaj tak bude?
"ze nevies ako sa to bude vyvijat, ale vies ako sa to nebude" - nieje protirecenie


ja som nic o ziadnych cislach nepisal, to si si domyslel ty :-D Ja som pisal o priebehoch. A Taliani maju zatial podobny priebeh ako Cina, akurat posunuty o nejakych 8 tyzdnov. A my mozno budeme mat taki isty, akurat takisto posunuty a par tyzdnov. Ten offset je nas cas k dobru a priestor na "vyladenie" nasej krivky.
02.04.2020 - 10:47:06
00
Srsen napísal:

Toto ja uz hovorím dávno!
Ale vies ako.. Ked je dopyt po mojich domacich kralikoch a niekedy je na dvore viac maciek..... a menej zajacov v kralikarni.
02.04.2020 - 10:48:10
07
iron.hide suhlasim s tebou ohladom blackoutu ale zatvor ten cas bodka eska, chore medium.
02.04.2020 - 10:57:45
02
Gusto0 napísal:
"Mame vyhodu, ze mozeme sledovat krajiny ako Taliansko a Spanielsko, ktore su par tyzdnov pred nami a podla toho prisposobovat nase opatrenia." - dobra blbost - tu vyhodu sme mali 6.3.2020 - teraz sme uplne inde a porovnavanie s IT je uz mimo.
velmi sa mi pacia tie vase matematiky co sem davate posledne dni :-)


Tiež si myslím, že teraz sa to nedá porovnávať. V IT bol úplne iný nábeh, tam síce boli dva týždne pred nami, ale ešte ďalší týždeň nato ľudia kašľali. Tu sa ako tak spravili ráznejšie opatrenia. Tak, ako to je teraz, to stačí. S tým súhlasím a potom postupne uvoľniť podľa iných štátov. Ekonomicky budú na tom všetci zle. A aj keď bude niekde rýchly nábeh nakazených a aj rýchlejší pokles, tak stále tých nakazených bude veľa a nebudú môcť byť funkčný.
02.04.2020 - 11:00:19
00
Keď cestujem RegioJet-om zvyknem si čítať ich časopis Žlutý, často sú v ňom príbehy zaujímavých ľudí, cestopisy a pod. Minule som si z neho odfotil toto:

Prílohy:

Bomi.jpg
Bomi.jpg 347.34 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2020 - 11:01:43
01
hlavne problém je s tou vašou vysnenou kolektívnou imunitou, keďže veľa vyliečených dostalo vírus znova( poniektorí aj zomreli)
02.04.2020 - 11:10:36
00
Keby len Taliani na to prdeli a robili si srandu. V USA to bude tiež zaujímavé...
https://blog.postoj.sk/53183/preco-bude-usa-este-horiet
02.04.2020 - 11:11:20
02
skynet napísal:
hlavne problém je s tou vašou vysnenou kolektívnou imunitou, keďže veľa vyliečených dostalo vírus znova( poniektorí aj zomreli)

zdroj?
02.04.2020 - 11:11:44
01
skynet napísal:
hlavne problém je s tou vašou vysnenou kolektívnou imunitou, keďže veľa vyliečených dostalo vírus znova( poniektorí aj zomreli)

Co je "vela"? Aktualne je 195,851 vyliecenych. Kolko z nich dostalo virus znova a zomrelo?
02.04.2020 - 11:14:59
01
keyboard_arrow_up