deore ma ine napojenie hadice na strmen ako SLX (ktora rada to je?). ci treba aj inu hadicu nemam prahlad ale niekde v brzdach sa to tu urcite riesilo.
02.04.2020 - 21:36:20
00
kua ty nevieš čítať?

Prílohy:

slx.jpg
slx.jpg 93.68 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2020 - 21:36:20
00
Citat samozrejme viem.ale ked si vsimnes pri ostatnych strmenoch maju v popiske napisane "+ platnicky " takze ci su tam budem musiet zistit ;)
02.04.2020 - 21:46:26
00
este Hambini...

https://pezcyclingnews.com/interviews/youtube-hambini-talks-tech-bike-equipment/
02.04.2020 - 21:47:54
01
Keby to bolo s tým Hambini také dostupnejšie, tak by som asi aj do toho šiel. Celkom dobré má tie videjká. A to čo robí má zmysel. Neviem či všetko je taký shit ako opisuje, ale je pravda, že tie jeho stredové zloženia sú premyslenejšie. Ja som už na skúšku zvolil Ceramicspeed čo on radí do kategórie polo-shit. Uvidím..myslím, že to bude lepšie ako SRAM GXP :) Keď nie, tak z toho vylisujem ložiská a dám tam NTN a je to :)
02.04.2020 - 22:03:56
00
Deore ma plastove piesty!!!

Kup SLX nespekuluj. Tento zniceny mi posli a ja ti poslem Deore. 🤔

vladimirbeno napísal:
To je praca este predosleho majitela.pri odvzdusnovani bol unik cez piestik tak som skumal ze preco ...k tomuto som sa dostal ...je to skoda ze predavaju len cely strmen....preto sa pytam ci nesedi aj DEORE lebo ten sa da kupit za 17e a SLX tak 30e
02.04.2020 - 22:43:45
00
Ja si pre taketo pripady drzim jeden bazarovy SLX za 10 eur v sufliku. Ak by sa mi nieco stalo s XT mam hned nahradu
02.04.2020 - 22:48:25
01
Ten Hambini bol pre mna novinka. Pozrel som od neho nejake videa (cca 10) nech si spravim obraz. Logicky rozumiem tomu preco je par ludi z neho unesenych - preto, lebo strojarina nieje ich obor. Akoze v zasade nehovori nic zavadzajuce alebo nepravdive len to je cele podane tendencne aby zaujal - youtube divaka - laika. Pre mna je to len dalsi ukecany youtuber. Odporucam vsetkym co sa chcu zaujimat detailnejsie o problematiku presnosti komponentov nepozerat youtube ale vyhladat skutocneho odbornika. Len pripomeniem co napisal google o YT ked ho kupoval - youtube je stoka internetu :)

Ak by niekoho zaujimalo ako vyzera aspon zhruba video s meraniami s vypovednou hodnotou (nie meranie suplerou). https://youtu.be/kNAFlsSDHo0 upozornujem ze zdaleka nieje take cool ako hambini
03.04.2020 - 00:28:34
05
vladimirbeno napísal:
Nj...len pri tom SLX asi platnicky niesu...ale aj tak je to skoda ze nepredavaju diely.



Na ali maju piestiky

https://a.aliexpress.com/_d8aDd8e
03.04.2020 - 01:00:21
00
tak hlavne to nie je ani jeho cieľom ohurovať strojárinou...v konečnom dôsledku priniesol pre mnohých produkt na mieru k nie úplne kvalitne spracovaným rámom...a recenzie na jeho webe hovoria jasnou rečou... :)

tuto kolega možno podá info z prvej ruky :)

https://www.mtbiker.sk/forum/post1528371.html#p1528371
03.04.2020 - 07:48:58
00
halopici napísal:
Ten Hambini bol pre mna novinka. Pozrel som od neho nejake videa (cca 10) nech si spravim obraz. Logicky rozumiem tomu preco je par ludi z neho unesenych - preto, lebo strojarina nieje ich obor. Akoze v zasade nehovori nic zavadzajuce alebo nepravdive len to je cele podane tendencne aby zaujal - youtube divaka - laika. Pre mna je to len dalsi ukecany youtuber. Odporucam vsetkym co sa chcu zaujimat detailnejsie o problematiku presnosti komponentov nepozerat youtube ale vyhladat skutocneho odbornika. Len pripomeniem co napisal google o YT ked ho kupoval - youtube je stoka internetu :)

Ak by niekoho zaujimalo ako vyzera aspon zhruba video s meraniami s vypovednou hodnotou (nie meranie suplerou). https://youtu.be/kNAFlsSDHo0 upozornujem ze zdaleka nieje take cool ako hambini

Musíš si uvedomiť, že pre väčšinu bajkerov tu na fóre, je meranie mechanickým posuvným merítkom high-tech level a ak náhodou má niekto digitálne posuvné meradlo tak to už absolútny strop. Nehovorím o tom, že veľa bajkerov naráža ježka šróbom a kladivom a doteraz nepovažuje momentový kľúč za potrebný nástroj.
03.04.2020 - 08:50:39
04
kade po dielnach chodim, digitalne meradla maju vybite baterky... takze v konecnom dosledku robia "od oka" :-D pokial nevytiahnu zalozny delobuch zo suflika teda

Prílohy:

meradlo.JPG
meradlo.JPG 99.81 KiB thumb_up0thumb_down

03.04.2020 - 09:03:52
03
Myslím si, že tento Hambini vie celkom aj o toleranciách a systéme meraní dosť hodne. Ako inžinier pôsobí dosť namakane. Ja ho skôr menej vnímam ako Youtubera, viac ako inžiniera. Jediný problém má, že musí podať vedu bežným somárom. To že si dovoľuje používať posuvné meradlo s presnosťou na stotiny mm si myslím, že na demonštráciu ovality cez ktorú by do rámu dokázal vôjsť aj mravec asi stačí. Skôr som prekvapený, že na rámoch ako Orbea, Canyon sa takéto nezmysly vôbec vyskytnú...Som zvedavý čo nájdem na mojom ráme teraz pri výmene stredu. Škoda len toho, že budem mať stred stále 2-dielny..tieto jeho jednodielne stredy vyzerajú byť o kus tuhšie.
03.04.2020 - 10:07:44
01
Brano, co ta presvedcilo ze posobi ako inzinier namakane? (normalna otazka :) )

Mne len ide o to ze tvarit sa ako majster svetla na YT je omnoho jednoduchsie ako byt dobrym inzinierom/strojarom. Ono totiz vsetky tie jeho grafy a stotinove tolerancie padaju prave na metode merania. Suplera (aj ked naozaj dobra mitutoyo), hlinikove sustruzene mierky (akoze na stovku presne), a meranie ovality svietenim baterky do diery. A prave tu jednu vec co je na BB najdolezitejsie, suosost, tak to nemam potuchy ako mera.

Tiez jeho oznacovanie vyrobkov ako shit atd. Zaujimalo by ma kolko tych ramov/BB pomeral (ajked svojimi shit metodami) aby si spravil usudok.

Nechapem tiez ako moze v jednej vete povedat ze vyrobcovia ramov maju extremny rozdiel v toleranciach priemeru diery co je shit obrovsky problem a v druhej vete povedat - kupte si moje BB a dajte si ho do hocjakeho shit ramu a bude to v pohode.

Hlavne ked to jeho BB je len dalsi hlinikovy sulec s "Aerospace tolerances" a je ">20% stiffer" - co teda mne znie skor ako teleshoping. Teraz len spekulujem ale tie jeho sulce asi nebudu robene na jedno upnutie - jedine tym sa da dosiahnut absolutna suosost. Pretoze odladit stroj na tenky hlinikovy sulec s tolerovanym vnutornym aj vonkajsim povrchom , zvlast ked jeden povrch je 90mm hlboko v diere (velke vylozenie nastroja) nieje az tak jednoduche (vykres zvladne vsetko ale vyrobit je to uz zlozitejsie) . Hlavne ked sa jedna o "Aerospace tolerances". Jedine teda ze by "Aerospace tolerances" znamenalo vytocit to na dve upnutia a tym padom suosost ide doprdele - avsak stale je uplne dostacujuca pre tolerancie bicyklov. Taky sulec si vytocim na klasike aj dnes poobede :)

Je toho omnoho viacej co tam ja vidim ako nedostatky. Je fajn ze sa ludia o tuto problematiku zaujimaju, len teda by som chcel upozornit aby toho chlapca nebrali ako nejaky etalon kvality....
03.04.2020 - 11:10:30
06
Už si si vytvoril názor a pravdepodobne ti ho už nikto nezmení.
Každopádne najväćšia chyba ktorú robíš je tá, že všetko hodnotíš podľa jeho videí a myslíš si, že všetky jeho práce a zistenia docielil postupmi ako je "meranie šublerov a svietením baterky".
03.04.2020 - 11:28:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up