Ahoj, ballestrem z hora ako chceš ísť sme išli včera a je úplne zapadaný takmer neprejazdný a na konci Slatinského je natiahnutá lanovka a vyrúbaný pás stromov. Takže momentálne nie moc dobrý výber trasy. Ak nechceš ísť klasiku Žiar tak odporúčam slatiny- partizán trail - Omegova- popod veterné smer Cibulková a skús Ozembuch trail. Pod veterným ale ešte rátaj s nejakým snehom.
30.03.2020 - 21:09:43
02
Jurošík1, ďakujem, presne takéto info hľadám a vidím že si domáci takže paráda. O nejakej ťažbe som vedel, len prave lokalizacia je doležitá. Tú trasu čo si písal Omegová to som mal v pláne ako ďalšie.... V sobotu som bol Turie-Sačne-Sedlo Kobylie a zelena Motuzkova len spojnica na koniec Medzihorskej. Pozeral som všade a je to na zaplakanie, Kobylie a Koniec medzihorskej este minuly rok pamätám stromy, kde sme chodili na prechádzky,a teraz nič, holina...
31.03.2020 - 05:45:51
00
Clovek si uz mysli, ze viac sa neda ale kazdy rok je to viac a viac vyrubane, vcera som bol na Vretenici, poriadne to tam presvetlili. Tiez ten hreben smerom na Vreten vyzera ako mesacna krajina.
03.04.2020 - 16:01:51
01
Inak vretenica plne prejazdna?
03.04.2020 - 17:27:27
00
a ja mam dojem, ze sa bude kácet aj na tom podlesku - zlta TZT smer Sulov - s. Patuch
03.04.2020 - 19:38:41
00
na Anakonde sa tiez zas zacalo rubat. a uz je aj postrhany chodnik |(
03.04.2020 - 20:13:33
00
a kde na anakonde? vsak som tam bol vo stvrtok a bola ok
04.04.2020 - 00:42:45
00
V lese za rubaniskom tahali z hora stromy. Aj zo zaciatku su cerstve pne nalavo. Tiez okolo toho uzkeho chodnika uplne na vrchu porezane mlade stromy. Tak v piatok asi zacali.
04.04.2020 - 09:32:18
00
Dagger napísal:
a ja mam dojem, ze sa bude kácet aj na tom podlesku - zlta TZT smer Sulov - s. Patuch


Ak si myslel tento usek tak ma presne to iste napadlo, uz je ten chodnik cimsi vyjazdeny a bajky to nebudu

Prílohy:

IMG-20200403-WA0008.jpg
IMG-20200403-WA0008.jpg 435.15 KiB thumb_up1thumb_down

04.04.2020 - 23:39:42
00
nealko napísal:
Ak si myslel tento úsek tak ma presne to iste napadlo, už je ten chodnik cimsi vyjazdeny a bajky to nebudu


Toto, som mal možnosť vidieť naživo, už to bude aj mesiac myslím, čo som šiel tade a znechutený,lebo ťahal stromy uchytené iba na reťazi, keby to aspoň na nejakú vlečku dávali, načo aj, a ničili ten chodník v celej šírke, mal som problém prejsť, potom som musel ísť bike umyť na umývarku.... Najlepšie ako človek počúva, že keď skončia, musia to dať do pôvodného stavu, také som ešte nevidel nikdy.Preto tam už moc často nechodím :|
05.04.2020 - 08:05:17
00
leader91 napísal:
Inak vretenica plne prejazdna?


Cerstvo zrubane stromy, treba prenasat.
05.04.2020 - 15:26:19
00
Johnny80 napísal:
Toto, som mal možnosť vidieť naživo, už to bude aj mesiac myslím, čo som šiel tade a znechutený,lebo ťahal stromy uchytené iba na reťazi, keby to aspoň na nejakú vlečku dávali, načo aj, a ničili ten chodník v celej šírke, mal som problém prejsť, potom som musel ísť bike umyť na umývarku.... Najlepšie ako človek počúva, že keď skončia, musia to dať do pôvodného stavu, také som ešte nevidel nikdy.Preto tam už moc často nechodím :|


Malý edit: Dnes som tade šiel, celkom sa dalo, len treba povedať, že je dosť extrémne sucho v týchto mesiacoch, by bolo treba viac dažďa, lebo je to katastrofa, ako na vozenie fajn, miestami až moc prašno. A k ťažbe, sa ťažko vyjadrovať, mne to už príde skôr ako drancovanie.
05.04.2020 - 16:20:21
00
ked som dnes siel Krvavu, tak zo sedla Plese (ak to tak mozem nazvat, tam kde konci nova zvaznica) zacali robit dve nove zvaznice smerom ako na JV a JZ, nebol som to pozret ako daleko uz su ale ta na JV bola pomerne dost siroka a uvalcona. Mozno to chcu nejako prepojit do Janosikova :-(
Ohladom chodnikov:
Brestov - okrem uvodu s kuskom snehu uplne suchy, padnutych asi osem stromov,
Krvava - padnute nove vyvraty v hornej casti hrebena, daju sa v pohode dat bokom, v spodnej casti dva nove smreky inak OKa
Tajpan -som siel od Polomu, zjazdny az po odbocku po Slepuch, dalej este dost snehu, treba pockat, na
prekvapenie ziadne nove padnute "prekazky"
05.04.2020 - 17:17:24
03
nealko napísal:
Ak si myslel tento usek tak ma presne to iste napadlo, uz je ten chodnik cimsi vyjazdeny a bajky to nebudu

presne tento usek som mal na mysli....bol som tam aj dnes ale zatial stav ustalený sa mi javí byť...
05.04.2020 - 20:17:33
00
Poznate nejaky trail, ktory momentalne treba upratat? Zial nedisponujem motorovou pilou, takze len take poodhadzovanie bordelu, pripadne nejaky usek, ktory treba spevnit atd.
08.04.2020 - 17:50:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up