tak hlavne vychadzanim von nezabrani navstevovaniu ludi po bytoch/domoch. to by nas fakt musel zamknut v bytovkach/dvoroch a nepusit na ulicu ani nohu.

ale trapny je - chce zakaz vychadzania pocas velkej noci, ale na nakup by sme ale ist mohli - z tych 4 dni bude otvorene len v sobotu :-D dnes zasa podobne pozitivnych akoza posledne dni ale on si stale tvrdi ze za mesiac tu budeme mat desiatky mrtvych za den a tisice ludi v nemocniciach. vraj ma informacie ktore iny nemaju :-D ma aj kopec dalsich nezmyslov - neda sa to citat. niekto by mal vypnut jeho aspon na tie 3 tyzdne.
04.04.2020 - 16:45:27
09
ja by som mu dal snickers, mozno by to zabralo
04.04.2020 - 16:49:30
01
cim viac pocuvam Krcmeryho tym viac vidim ze cele je to viacmenej strasenie. samozrejme neberiem to na lahku vahu, ale na biku, alebo pri behu preboha nebudem mat na hube rusku ked som sam, alebo ked som s rodinou v prirode. do obchodu chodim len ked naozaj nieco potrebujem a cca 2 max 3x za tyzden. ludom resp. skupinkam ludi sa vyhybam, umyvam si ruky /tak ako cely rok/ a to je to co treba. nosit rusku v aute, sediet len doma a nechodit do prirody je zlo.
04.04.2020 - 16:50:29
012
A už vôbec nechápem preco spochybňuje nazor ministra hospodárstva, lebo vraj nema "take penzum informácií" ked tvrdil sulik že ten lockdown je ekonomicka samovražda. Premiér je nejaky odborník na ekonomiku snáď? Každý logicky zmýšľajúci človek pochopí aj sam že akýkoľvek lockdown len spomalí šírenie vírusu a nezastaví ho ak ma možnosť šíriť sa dalej presakovanim z okolitych krajin a pod. Navyše žiadna ekonomika nenabehne kym nenabehne zvyšok sveta. Rožky môžme piect aj nadalej, automobilky keď nebudu mat trhy nebudu montovat. Rezorty a cestovny ruch budu koho prijimat? Nakazených zahranicnych hosti do karantény alebo zbedacenu Slovensku rodinu ktora uz teraz rozmysla ako bude splacat tie tri hypoteky? Takže ok dajme lockdown a budeme mat kazdy den nie 20 nakazenych ale najbližšie 3 roky nam bude pribudat kazdy den 1 nakazeny podla mat. modely (nadsazka) lebo este "viac splostime krivku". A potom co? Plosna genocida aby sme zabranili sireniu toho 1?
04.04.2020 - 16:53:21
00
Hack3r napísal:
cim viac pocuvam Krcmeryho tym viac vidim ze cele je to viacmenej strasenie. samozrejme neberiem to na lahku vahu, ale na biku, alebo pri behu preboha nebudem mat na hube rusku ked som sam, alebo ked som s rodinou v prirode. do obchodu chodim len ked naozaj nieco potrebujem a cca 2 max 3x za tyzden. ludom resp. skupinkam ludi sa vyhybam, umyvam si ruky /tak ako cely rok/ a to je to co treba. nosit rusku v aute, sediet len doma a nechodit do prirody je zlo.


To je ako s tymi predpovedami co predpokladali lineárny nárast poctu nakazenych s poctom testovanych. Vcera 2000 testov takmer a 21 chorých. Proste skor by som zmenil metodiku testovania a siel testovat "cely potenciálny rodokmen" ludi s ktorymi prisiel do styku ten chudacisko. Ale konšpirácie budú stále. Ze ide o samoplatcov. To uz vidim ludi ako si idu davat prevetrat dutiny spajdlou za 40€ len tak z nudy ked nemajú aspoň minimálne podozrenie alebo príznaky. Ak maju podozrenie, potom je to len a len v poriadku a ja tym ludom negativnym (aj pozitívnym bohuzial) prajem pevne zdravie aby uz s tym neprišli do kontaktu.
04.04.2020 - 17:03:59
00
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8186287/Monash-University-scientists-anti-parasite-Ivermectin-kill-COVID-19-cells-two-days.html
04.04.2020 - 17:41:10
00
LukeBikerider napísal:
To je ako s tymi predpovedami co predpokladali lineárny nárast poctu nakazenych s poctom testovanych. Vcera 2000 testov takmer a 21 chorých. Proste skor by som zmenil metodiku testovania a siel testovat "cely potenciálny rodokmen" ludi s ktorymi prisiel do styku ten chudacisko. Ale konšpirácie budú stále. Ze ide o samoplatcov. To uz vidim ludi ako si idu davat prevetrat dutiny spajdlou za 40€ len tak z nudy ked nemajú aspoň minimálne podozrenie alebo príznaky. Ak maju podozrenie, potom je to len a len v poriadku a ja tym ludom negativnym (aj pozitívnym bohuzial) prajem pevne zdravie aby uz s tym neprišli do kontaktu.


No neviem či aj okolo 70 € nestoja testy, či? Už vidím ako sa bežná rodina ide otestovať za také prachy. Dva dni dozadu vravel minister zdravotníctva, že štát je teraz stále nastavený na ľudí zo zahraničia a kontakty. Pokiaľ nie je potvrdený komunitný prenos, tak nemá zmysel testovať len tak od oka. Keď sa potvrdí, tak hlavný hygienik vydá pokyn... V súkromných laboratóriách sa ale majú ľudia možnosť testovať za peniaze. Môžu to využiť firmy a pod.

Ten lineárny nárast sa našťastie zatiaľ nepotvrdzuje. Hlavné je aby ľudia nepovolili a napr. sa neje bali po návštevách cez sviatky...
04.04.2020 - 17:56:31
00
Áno-70€.
04.04.2020 - 18:03:29
00
tých samoplatcov by som tam vôbec nezaradil pokiaľ nie sú pozitívni.nemá to žiaden systém,koľkých ľudí ktorí sú v kritickej infra.už bolo otestovaných...všetko len na náhodu.
04.04.2020 - 18:06:06
00
Hazard napísal:
No neviem či aj okolo 70 € nestoja testy, či? Už vidím ako sa bežná rodina ide otestovať za také prachy.


tak zase bezna rodina nenosi doma respiratory resp. nezije kazdy clen oddelene v inej izbe. Ak to ma(l) jeden, s najvacsou pravdepodobnostou to mali/ju vsetci.. bohate by stacilo otestovat jedneho clena, idealne toho, kto najcastejsie chodi medzi ludi...
04.04.2020 - 18:26:23
01
Medirex KE Test 70€. Zdravotníkov prioritne ešte netestuju . Otestovať sa dá aj cela rodina , zmieša sa to dokopy a pozitívny vysledok tak či tak znamená karantenu pre celu rodinu . Ušetrené 3/4 €. Obdobne testujú aj ciganov v osadách a rizikové komunity . Teda po skupinách v náväznosti stále na pozitívnu cestovateľskú alebo epidemiologickú anamnézu... zatiaľ .
04.04.2020 - 18:43:42
00
bedo napísal:
Dnešný Rádiovíkend s prof. Krčmérym: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1120/1310239

Odporucam predovsetkym vyznavacom zatvarania vsetkych doma.
04.04.2020 - 18:45:19
05
Wladix,tiež som chcel zatvárať.Vychladol som,pochopil som a som plne za👍
04.04.2020 - 18:50:02
02
Urobit rozpis. Kto, kedy, kam pôjde vonku sám. Miesta máme dosť. Zhruba hektár na slováka.
04.04.2020 - 18:54:34
00
Zdroj: 21. Stoleti, Pittsburgh/Rotterdam

Vedci boli úspešní pri testoch vakcíny Sars-Cov2 na myšiach, ktoré si úspešne vytvorili protilátky.

Ak budú testy na ľuďoch úspešné, vakcína by mohla byť dostupná do 1 roka.

Fingers crossed, lebo veľa vakcín čo boli OK na zvieratkách, na ľudí neúčinkovali.
04.04.2020 - 19:26:27
00
keyboard_arrow_up