Jeden zo sibacskych zvykov je naliat za jeden dva a alkohol predsa dezinfikuje :) tak mozno ich mozno nechat bez zakazu
05.04.2020 - 08:43:52
00
Bohužiaľ je. U nás v dome včera susedovci 9 ks :beer: :d: rúškovica na lavičkách jak keby sa nechumelilo...

Čím dlhšie to bude trvať a čím bude krajšie počasie, tým ťažšie bude ľudí udržať doma. A to nehovorím o osamelom výjazde v lese, ako chodím ja... Vidím to tiež na vyjazdoch - chatovice, opekačky, 15 členné skupiny cyklistov (nepíšem bikerov). Tie tričká "Ľuďom j..e" sú bohužiaľ pravdivé...
05.04.2020 - 08:48:52
09
Tak ale sa nečudujem, že Matovič chce zákaz vychádzania na sviatky, keď ľudia už teraz nevedia, čo zo sebou. Takže sme si odpovedali na Wladixovu otázku. Áno, tento národ je na tom tak ako je. Ale neberiem to tragicky. Nie sme jediný. Proste nevieme byť disciplinovaný ako napr. v Japonsku, Číne, JK. U nás musí prísť zákaz. A tie pokuty sú vzhľadom na ohrozovanie verejného zdravia veľmi mierne...
05.04.2020 - 08:54:08
02
Wladix napísal:
Fakt je tento narod taky dr.nuty, ze na to, aby sa to nestalo, treba zakaz vychadzania?


Áno , Vlado , tomu ver ... hlupák neverí , pokial mu niekto z rodiny neumre . A aj vtedy to zvali buď na komorbidity alebo nedostatočnú zdravotnú starostlivosť a podá sťažnosť na ÚDZS . Ani v päte ho nenapadne , že to on svojim nezodpovedným prístupom spôsobil . Ja som svojich rodičov už 4 týždne nevidel ... som potenciálne momentalne najrizikovejšie skupina a aj podľa toho sa správam . Zodpovedne , ľudsky , racionálne . Neteší ma to , ale urobím všetko na svoju ochranu a sekundárne ochranu všetkých .
05.04.2020 - 08:57:57
028
Bral by som to, keby je to zakaz vychadzania "bez pardonu", nie ako Matovic splieta, ze do obchodu mozme, so psom mozme, to uz je neukojena nakupna diagnoza a zvierata prednejsie, ako pokoj a dusevne zdravie ludi...? skor by som uvazoval o "zakaze" stretavani sa, mozno tazsie kontrolovatelne, ale "logickejsie" z mojho pohladu... tiez sme rodicov a starych rodicov uz vyse 6 tyzdnov nevideli, so surodencami sme sa len raz vonku stretli, snazime sa spravat zodpovedne, co si myslim aj vseobecne o nas vsetkych na Slovensku, ale tieto vylevy Matovica uz aj mna zacinaju znervoznovat, stale lenon, nikto iny, aj ked sa stale odvolava na kadekoho, ale priestor im neda, resp. minimalny...
inak cim dalej mam pocit, ze my sme si odkrutili to prave uz vo februari, z klasickych jednodnovych soplikov sme mali tazsie priebehy, tj teplota, kaslicek, malatnost a v tom obdobi bolo takychto vela ludi v okoli, skolky, skoly na limite, jasne, s najvacsou pravdepodobnostou to bolo nieco sezonne, ale v tomto pripade nieco extra 🙂...
05.04.2020 - 09:44:05
00
Poprosím upriamiť svoju pozornosť na odstavec s otázkou “ či sa dá predísť talianskemu , španielskemu scenáru “ . Ja doplním , že US scenár je topka , čo sa šírenia týka . Záver odborníka , člena krízového štábu je totožným s mojim fundamentalistickým postojom v boji voči Covid19.

https://www.tyzden.sk/rozhovory/63745/jozef-suvada-biologia-koronavirusu-je-v-niecom-akoby-analogicka-s-ebolou-ktore-lieky-nam-pomozu-/?ref=naj
05.04.2020 - 09:54:49
02
Tak Ostravák sa nezaprie.

Pohadka o pokaženych netopyrach, keři zničili svět
https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=748095&x=socialky_facebook_c

12.2.2019 Chřipková epidemie nabírá sílu. Počet mrtvých se každý týden zdvojnásobuje.
Do konce minulého týdne zemřelo od začátku roku 31 pacientů hospitalizovaných s chřipkou. Za týden se počet úmrtí zdvojnásobil, za ten předchozí rovněž. Do nemocnic pacientů s vážným průběhem nemoci muselo na jednotky intenzivní péče celkem 184. Minulou sezónu podle statistik zemřelo kvůli chřipce zhruba 260 lidí.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/chripka-smrt-epidemie-szu.A190212_192604_domaci_niv?VIAC:https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/chripka-smrt-epidemie-szu.A190212_192604_
05.04.2020 - 10:02:02
01
inak k tej "sibacke" - tato (trapna) tradicia v Bratislave nastastie uplne vymrela, predpokladam ze ostatne vacsie mesta na tom budu podobne a sceny z televiznych novin sa uz odohravaju len na dedinach, kde je koncentracia ludi nizsia... takze nejak tragicky by som to nevidel - vacsie riziko bude skor ked sa cezpolni bez priznakov presunu domov. To skor ako zakaz vychadzania malo prist zatvorenie dialnic pre osobnu dopravu, zrusenie vlakov a autobusov...
05.04.2020 - 10:07:05
01
Pokial bude ten slavny blekaut taky, ako maju v CR uz 2 tyzdne celkovu karantenu, kde jedna z vynimiek je vychadzka do prirody, tak s tym nemam problem.

Okrem toho ceska vlada ohlasila uz postupne uvolnovanie opatreni v priebehu aprila a maja, tak preco by sme my mali vyhlasovat celkovy tvrdy zakaz vychadzania?
05.04.2020 - 10:24:02
00
Lebo Igor je male decko o on to chce a chce a chce a kludne sa aj o zem iebne a to bez toho aby dal na odbornikov a blekaut nerobil. Je super ze mame premiera co ide proti korupcii no toto viac uskodi ako pomoze a nemame tu ani desiatky tisic nsakazenych ani bezodnu statnu pokladnicu aby to malo opodstatnenie.
05.04.2020 - 10:40:22
09
Nechcel som to tak napisat, musel som sa krotit :) kazdopadne by som pouzil ovela tvrdsie vyrazy.

Ako ste tu vcera napisali - nech sa na tie 4 dni vypne on
05.04.2020 - 10:43:57
03
Tak ono ten argument s ekonomikou odpada, ak to bude len na tie 4 dni. Ale fakt to je vizitka naroda, ked je nutne taketo opatrenie.
05.04.2020 - 11:02:05
00
4 dni su ok, ale co ak to potom hned predlzia az do odvolania?

Inak z tohoto vyplyva ze tam bude len lekarska obec, a teda len jeden uhol pohladu a ten zakaz tym padom bude:

"Premiér má na nedeľu zvolať stretnutie s odborníkmi z lekárstva, ktorí majú dať vláde definitívne odporúčanie, ako postupovať v prípade veľkonočných sviatkov.
Na stretnutie majú prísť podľa Matoviča infektológovia, epidemiológovia i verejní zdravotníci."
05.04.2020 - 11:15:52
00
1400 testov a 14 nakazených. Ako som hovoril Slovensko bude ako jeden z víťazov tejto pandémie. Môžme byť na seba hrdý. Kde ostatní estelen teraz zavádzajú opatrenia začínajú nosiť rúška my pomali vyhrávame nad vírusom. Ekonomika ale bude druhá stránka veci keďže sme vysoko proexportne orientovaná ekonomika musíme čakať kým vírus zmizne aj v ostatných krajinách....
05.04.2020 - 11:25:18
09
Dzuch-Ban napísal:
... to uz je ... a zvierata prednejsie, ako pokoj a dusevne zdravie ludi...?

A to mi má po dobu Matelkovej/tvojej psychopatie pes čurať a kadiť v byte? A poprosím si opísať mysteriózny spôsob prenosu, pravdepodobne kvantovým párovaním, keď som so psom mimo iných človekov alebo in the middle of nowhere.
Aj keď chápem, že sú medzi nami aj cocoti, čo by potleskom uvítali nariadenie o povinnom vyvraždení všetkých zvierat. Pár sa ich už vyonanovávalo v súvislosti s hoaxom ako to v ľudovej čajne vraj zvažujú nariadiť.
A čo sa duševného zdravia týka, tak práve takéto pridrbané drakoniky ho rozhodne nepridajú, možno masocháčom a fobikom (ale asi len na nejaký čas, potom zletia do PTSD) a opačnému extrému, fašizoidom.
Z môjho hľadiska majú od duševného zdravia ďaleko práve "požadovači tohoto postupu", na čele s prepnutým Katolibanovičom Plačkovom.
05.04.2020 - 11:39:01
03
keyboard_arrow_up