double napísal:
1400 testov a 14 nakazených. Ako som hovoril Slovensko bude ako jeden z víťazov tejto pandémie. Môžme byť na seba hrdý. Kde ostatní estelen teraz zavádzajú opatrenia začínajú nosiť rúška my pomali vyhrávame nad vírusom. Ekonomika ale bude druhá stránka veci keďže sme vysoko proexportne orientovaná ekonomika musíme čakať kým vírus zmizne aj v ostatných krajinách....


Čo sa týka ekonomiky a súčasného vývoja a reakcií na koronu, tak môj názor je, že víťazom bude Nemecko. Ak sa to dá vôbec nazvať víťazom, lebo ich ekonomika tiež utŕži silnú ranu. Ale zvyšku únie odskočia. Slovensko je od nemeckej ekonomiky závislé možno až príliš, čiže možno nás to nebude až tak bolieť, ako iné krajiny.
05.04.2020 - 11:44:33
00
Matovicovi nejde do karat, ze je taky nizky pocet nakazenych a ovela viac testov :D Ale furt si ide svoje. Hlavne ze policajtov nie je vidno ako je den dlhy. Keby ludi rozhnanali od ohnisk a pristreskov, tak by to malo lepsi efekt ako zakaz vychadzania.
05.04.2020 - 11:47:49
05
Ale aj to, ty vieš či to nie je extended family, kde prakticky všetci homeofficujú už 3 týždne a teda sú +/- safe a ešte to na seba aj dosť dobre vedia?
Ako jasne, primárne chumel ľudí niekde je problém, ale bez kontextu sa k tomu vyjadrovať je rovnaký problém.
05.04.2020 - 11:52:45
01
matelkovič pochopil,že tie testy ktoré robia sú čistá voda v koši a realita je úplne iná.nie je v tom žiaden systém a oni to dobre vedia.Máme stovky anonymných prenášačov ktorých nedokážu nijak identifikovať.Tu si skôr vybudujeme kolektívnu imunitu.
05.04.2020 - 11:53:24
01
Prd. To by mali frmol na infekcnom uz dobre dva tyzdne.
05.04.2020 - 11:54:52
03
tulenik Som sa len rozhorcil nad jeho nezmyselnostami, nic to nema so zverstvom, skorej naucim psa chodit na zachod ako drzat zavrete doma tri deti bez ujmy... ?
05.04.2020 - 11:55:55
01
triki napísal:
Tu si skôr vybudujeme kolektívnu imunitu.

Je v hre aj ine riesenie? Snazim sa uz co najmenej sa tejto teme venovat, tak ospravedln moju nevedomost, ale cca 2 tyzdne dozadu som si myslel, ze toto je jediny mozny vysledok (bar vakcina) a cielom vsetkych opatreni je len dopad tohotu procesu "zmiernit" (vsade same flatten the curve). Po vymene vlad mam vsak pocit, ze sa chystame nakazu zlikvidovat, nie je to naivne?
05.04.2020 - 11:58:08
01
v prvom rade ako som hovoril testovať všetkých ľudí z kritickej infraštruktúry bez ktorých to tu ľahne.Po ďalšie,okamžite zaraziť tých pendlerov.buď zostanú doma,alebo tu na svk.lozia hore dole 30km a šíria chorobu nikto ich nekontroluje.
a ľudí 60+ zatvoriť do karantény na mesiac ako najohrozenejšiu skupinu....a čakať či teplo spraví svoje ako pri ostatných vírusoch.Ja v to dúfam.

btw.v česku za sobotu 282 pozitív u nás 14..??? tomu snáď nikto neverí.
05.04.2020 - 11:58:18
00
Preco tomu neveris? Mas info, ze by bolo vela ludi v zlom stave, ktorych media ignoruju?
05.04.2020 - 12:22:09
03
píšem o stovkách anonymných prenášačov ktorí to nevedome šíria ďalej v rodine aj na starých ľudí,v práci....títo ľudia majú minimálne,alebo len slabé príznaky ochorenia.preto hovorím,že sa skôr zamoríme navzájom a vybudujeme si imunitu.Preto by som izoloval len starých ľudí.
05.04.2020 - 12:27:41
00
Tieto stovky by uz davno nakazili aj tych ktory by nejake priznaky mali. A ak nie lebo su doma, potom good, naco ich potrebujes mat testovanych silou mocou? Sme proste na tom dobre, ci je to oficialne cislo 400 alebo 700.
05.04.2020 - 12:29:49
010
Je zaujímavé, ake sa niektoré skupiny ľudí vzájomne ubezpečujú o svojich budoch niečím, čo by sa dalo nazvať autosugescia...

Štatistika nepustí, ak by sme mali veľa nezachytených prípadov, potom by vlastnosti tohto vírusu (najmä ten faktor R0 a dlhý čas bezpríznakovej nákazlivosti) spôsobili, že už by sme mali nápor na nemocnice zo strany starých a oslabených.
05.04.2020 - 12:38:35
016
Rachela SARS bol číselne horší, došiel do situácie, kedy sa nič podobné desiatky rokov nevynorilo a kontajnment sa podaril viacmenej ešte v Ázii. Až na storku v Kanade :D
Takže je to tak, že ak podchytíš väčšinu prípadov a ich kontaktov (a to sú tí po ktorých sa pri testovaní išlo v prvom rade) a zavrieš ich do karantény, tak o 2 týždne sú buď zdraví alebo v drevenom spacáku (alebo na intenzívke) a je po srande.
Takto sa likvidovali outbreaky kadečoho, proti čomu napr. nebola vakcína. A nemali vtedy ani PCR, ani ELISA či WB, len zápisník a hubu. Akútni pacoši na oddelenie, príbuzní/kontakty do karantény, dezinfekcia domácnosti, v podstate tabuľkové postupy... to len teraz tu musia podaktorí hysterizovať. Pritom nič nové pod slnkom.
U nás máme tak málo prípadov, že kontajnment je stále možný.
05.04.2020 - 13:19:52
00
Dzuch-Ban napísal:
tulenikskorej naucim psa chodit na zachod ako drzat zavrete doma tri deti bez ujmy... ?

To máš skoro jedno, ale viac sa dá spoľahnúť na spolupracujúceho psa :D
(S tým hajzlom to neskúšaj, mohutné šplechnutie 28kilovej samojedky do hajzla som zažil - to, že na tom sedím, jej v hlave zrodilo vcelku logický nápad nápad vyskočiť na misu, ale že je tam diera a doska sa šmýka, to už nepredpokladala :D long story short, mám asi 4 roky nový hajzel.)
05.04.2020 - 13:33:11
00
tulenik To sa ale bavime o containmente len v ramci SR. Co potom? Najma keby v ostatnych krajinach sli inou cestou. Povinne testy pri vsetkom cezhranicnom styku? Naveky vekov?
btw.: Ja mam doma huskyho, predstava, ze by bol niekolko tyzdnov zavrety v interieri je dost desiva :D
05.04.2020 - 13:36:10
00
keyboard_arrow_up