branomelis napísal:
Ja si keramiku isto nedávam kvôli výkonu, skôr aby mi lepšie vydržala

preco ocakavas, ze lepsie vydrzi?
05.04.2020 - 19:57:33
00
Predtým sme tu mali o tom siahodlhú diskusiu...a nejaké materiály o ložiskách všeobecne sme riešili. Ako aj to, že možno lepšia aplikácia by bolo na mieru stredové zloženie napr. od Hambiniho. Ale to by bola cena ešte väčšia. Vydrží vzhľadom na lepšie materiálové prevedenie ložiska a nižšiu náchylnosť na koróziu. Pri kvalitnom čistení a mazaní by takýto ložiskový systém mal vydržať 4 roky...možno to pravda nie je, ale chcem to skúsiť, lebo lepšiu alternatívu som našiel až keď mi katko poslal sortiment od Hambiniho..ale to som už mal objednanú keramiku....Takže ja žiadne 3 waty navyše neriešim, preto nechápem narážky na to v čom mám chodiť obutý...
05.04.2020 - 20:02:42
00
Inak poradiť si nechám...napríklad dnes mi tu Kika super poradila. Poslala mi akciu od Kogelu..naozaj super, len trochu neskoro. Bolo to fajn a k veci...Tu som dostal len radu, že som poleno čo nevie jazdiť na SPD...Keby mi niekto napísal: Mal som Ceramicspeed PF30 a po pol roku sa mi rozpadol ,tak to beriem a dojazdím a dám iné, ale takéto odpovede som nenašiel...len spomínaný Hambini, čo hodnotím ako super technické riešenie, ale cenovo tiež nie úplne zadarmo.
Na SPD som skúšal jazdiť...ale nie som nejaký extra dobrý v technických zjazdoch a pár krát som s letel s bikom na zem s tým, že som rád, že som sa nedolámal..preto SPD dlhodobo nejazdím. Neviem tak rýchlo vyhodiť nohu ako na platformách. Len tomu útočeniu bez rozmyslu na ľudí nechápem??
05.04.2020 - 20:14:34
02
branomelis napísal:
Vydrží vzhľadom na lepšie materiálové prevedenie ložiska a nižšiu náchylnosť na koróziu.

vies, ze to ma keramicke iba gulicky hej?
05.04.2020 - 20:37:15
01
No veď jasné..ja som to dosť dlho študoval..Len som sa nedostal na tie riešenia na mieru - s tým spojeným ľavým a pravým púzdrom, to je ozaj tuhosť navyše..Len musím pozerať aj to čo bežne dostať. Mne ide jednak o guličky a potom aj o tesnenia, a aby bol materiál dráh pre guličky antikor. A aj klietka pre guličky ideálne kompozitná. Aby mi z toho potom nevytekala korózia. Ja moc jazdím aj keď nechcem v snehu, blate a budem musieť viac trochu robiť servis, nielen jazdiť a neriešiť.
05.04.2020 - 20:41:55
00
"pick a wheel size and be a dick about it" - to plati na vsetky komponenty kde existuje nejaky vyber... SPDckari nechapu ze niekomu mozu viac vyhovovat platformy, gramari nechapu naco je niekomu na hardtaili teleskopka, tubeless vs duse, karbon vs hlinik, shimano/sram... treba tieto prispevky odignorovat...
05.04.2020 - 20:45:16
016
ci ti zhrdzaveju iba drahy alebo aj gulicky a klietka je asi jedno :)
05.04.2020 - 20:51:10
02


Naposledy upravil Hosť dňa 04.08.2020 - 02:30:29, celkovo upravené 2 krát.

05.04.2020 - 22:16:44
012
Dá sa súhlasiť s foobar-om. Ja sa tak aj snažím nejako tu prispievať. Nemám nejaké extra značky vyhliadnuté, aký štýl jazdy niekto preferuje je jeho vec, podľa toho ak mám osobnú skúsenosť sa snažím poradiť ak niečo viem. Zas ak sa niečo pýtam sa pýtam niečo konkrétne a isto si nechám poradiť. A aj mi tu pár ľudí už poradilo veci, ktoré reálne aj používam a dal som si na bike podľa ich osobných referencií. Momentálne idem skúšať napríklad Vittoria Mezcal vzadu...Tiež som sa dostal k Vittoriam tu skúsenosti na fóre a sú to pre mňa super plášte na naozaj kombinované jazdenie. Neriešim ako niekto jazdí, ako vyzerá jeho technika, len ak niečo má čo sa mne pokazilo tak zhodnotím, že mne sa to pokazilo...takže tak..a už keď mi zhrdzavie antikorové ložisko s keramickými guľkami, tak si z neho nechám obal a napchám tam ložiská NTN a je to :)
05.04.2020 - 22:19:59
00
Keď preferuješ osobné skúsenosti. Moja: V klietke som mal od nova jedno koliesko s keramickým a druhé s oceľovým. Obe odišli na opotrebenie zubov a nie ložísk.
Ložiská som len priebežne servisoval. Ja teda osobne, pri nábehu cca. 10.000 MTB km ročne a 15 MTB maratónov nevidím dôvod dávať nekresťanské prachy do keramiky.
06.04.2020 - 06:31:45
01
branomelis

"ja jazdím dosť na úrovni na to aby som do niečoho dospieval..."

"Na SPD som skúšal jazdiť...ale nie som nejaký extra dobrý v technických zjazdoch. Neviem tak rýchlo vyhodiť nohu ako na platformách."

No comment...
06.04.2020 - 06:32:07
09
GaliPet Tak samozrejme. Na svojej XTR-ke budem mat natocenych uz nejakych 19000km, momentalne dorazam druhy par kladiek. Povodne original, teraz len XT kedze su rovnako na loziskach, rovnaka hmotnost (+/-) aj spolahlivost radenia a polovicna cena. V oboch pripadoch je zivotnost limitovana opotrebenim zubov a nie loziskami. Tie boli bezproblemove po celu dobu zivotnosti. Ak Ceramicspeed, tak jedine na nasadenie v pretekoch. Na bezne kazdodenne jazdenie to je nezmysel.
06.04.2020 - 06:50:34
00
Tak to vidíte. Jeden jazdí porcie km a preteky. Ten povie že keramiku nie, lebo ohlodá zuby na kolieskach. Další zas vidí keramiku len čisto v cyklopretekoch. ...No a ja idem vrátiť keramiku lebo namyslený jachmel povedal, že kto nepreteká si keramiku nezaslúži. A napísať list do Maranella , aby ich autá nepredávali ľuďom čo nepretekajú , lebo dosahujú rýchlosť viac ako 130 km/h a na vyššiu rýchlosť ich majitelia nemajú platné pretekárske licencie väčšinou.
06.04.2020 - 07:31:17
01
Namysleny? :-D sa pozri na seba radsej.

"Ja jazdím na flatoch a určite jazdím kondične o kúsok lepšie ako vy"
06.04.2020 - 08:46:02
016
Ako hovorím jachmel. S tebou čo každý príspevok riešiš niekoho citáciou sa nemá vôbec zmysel baviť. Či už jazdíš dobre alebo zle. Mne to je vlastne jedno. Mne stačila tvoja debata o karbónových rafikoch, ktoré predáva jeden z top predajcov v SR. Špiníš na ľudí a veci , ktorých a ktoré nepoznáš. Bohužiaľ tu máš aj názorových spojencov. Ale s tebou sa isto nemá zmysel baviť. Ty si ten typicky príklad zákerného namysleného človeka. Čo striehne čo kto má čo kto robí. A sám možno ako človek okrem najazdených km v cyklistike nestojí za nič....Tak už nespamujme túto tému. Ty prosím nereaguj na mňa a ja rovnako tak ako doteraz sa nevyjadrujem k tebe. Tvoje rady a príspevky sú nula bodov.
06.04.2020 - 10:56:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up