Alebo sa hneď pri kúpe dohodni s predajcom nech ti tam nahodí SLX-ka a lepšie kotúče a doplatíš si len rozdiel.
02.04.2020 - 10:48:29
00
Predajcu mám schopného, len som chcel radu aj o nejaký konkrétny typ, co by bolo celkom schopný pomer cena/vykon, jazdím univerzálne cykloturistiky, vážim 85 kg, lebo mam pocit, ze su len také basic brzdy
02.04.2020 - 12:30:42
00
Alebo sa hneď pri kúpe dohodni s predajcom nech ti tam nahodí SLX-ka a lepšie kotúče a doplatíš si len rozdiel.

tak tak, ja som tak kupoval druhy bajk lebo som vedel ze BR-355 ci co to bolo je slabe kedze som to mal na predoslom bajku, doplaca som myslim 50€ s tym ze povodne brzdy si nechali.
02.04.2020 - 13:54:20
00
Rozmyslam o nahradeni svojich spolahlivych DEORE BR-M615 lebo uz ma nebavi odpovedat na otazky ze ci sa mi to neprehrieva v zjazdoch a podobne :) :lol: ale nie realne chcel by som nieco co pekne moduluje a pekne sa da davkovat brzdny vykon. Tieto BR-M615 s metalickymi platnami kusu riadne ale tazko sa davkuju v technickych terenoch v pomalej rychlost alebo na mokrom. Je to trosku o hubu a vpodstate som si uvedomil ze brzdim stylom ABS. Trosku by to chcelo odlahcit mozog od tohto.

Favoriti boli Magura MT7 a Formular Cura 4. To druhe viac ale ked som si precital a uvedomil ako tie brzdy funguju tak ma presla chut. Tie brzdy su zavisle na castom servise lebo maju vacsie prepakovanie a velmi malu vzdialenost dosticiek od kotucov. Takze nasledne aj vsetky prejavy nedokonaleho odvzdusnenia su dost zvyraznene a treba to vraj robit pravidelne lebo pri malej bulbinke vzduchu sa proste chod paky zmeni zasadne. Velky chod paky tiez nehovori prospech v tychto brzd, potrebujem kratky chod lebo mam zlozvyk asi z moto ze brzdim fuckerom a pri dlhom chode paky si narazam do ukazovaka. Centrovat strmene a kotuce po veceroch to by som velmi nerad robil, tuto robotu neznasam.

Z nejakych dalsich moznosti mi zase vyslo len Shimano alebo Sram. Obe maju ServoWave/SwingLink takze tie problemy brzd vyssie odpadaju a uz je to vpodstate vo vybere Saint vs Code RSC. Viac sa mi pozdavaju tie Code ale z netu citit ze ludia maju nejake predskudky voci Sram brzdam z tych problemovych Guide.
Skusenosti z Code RSC priamo od ludi som nenasiel vela vseobecne na nete, len vyborne vysledky v recenziach ktore su dnes ajtak vsetko platene reklamy takze tomu nedavam velky kredit. Moj dojem ale je, ze tie Code by mohli byt fakt dobre ak im nedali na zaciatok taky nasup ako Shimano ale skor linearnejsi priebeh. Na Enduro jazdenie podla mna idealne co si o tom myslite resp. mate s nimi niekto priamu skusenost?
07.04.2020 - 20:22:37
00
Mozem porovnat Formula Cura s Guide RE a Guide R, kedze ich mam nahodene sucasne na bikoch. Vzdy je to kompromis. Formula Cura ma velmi kratky mrtvy chod paky, tiez velmi kratky chod paky v zabere a velmi dobru modulaciu. Strmsie pomalsie veci sa mi s nimi jazdia velmi fajn, naopak pri vacsisch bombach po vybrzdenych trailoch by som prijal nieco, kde menej silno treba tahat za packu - urcite by pomohli 200ky kotuce, mam len 180. Ale rovnaky problem som mal s Guide RE, tie maju navyse ovela vyssiu hmotnost, pekne drahe dosticky (pokial sa nekupuju nejake lowcosty) a pri zjazdenych dostickach je ten mrtvy chod enormny a prekaza mi to. Vyhodou je "prekvapivo" (ten mrtvy chod) vacsia vzdialenost dosticek od kotuca, cize nepazvukuju a nechytaju pri mierne zvlnenenom kotuci. Formuly som kupil z bazara rozstrihnute, odvzdusnil som na 1. pokus podla videa (lahka praca) a odvtedy sa nechytil, bitepoint sa mi este neposunul pri jazdeni za tych par mesiacov. Daju sa jazdene zohnat niekedy aj za 120-130 eur. S Guide RE som tiez nemal ziadny problem.

Guide R nemusim ani spominat - vsetky negativne vlastnosti Guide RE, len tam este chyba ta sila, ktorej by aj pri RE mohlo byt o cosi viac a "miloval som" ked stvrdili na kamen v dlhych zjazdoch, clovek taha ako o dusu a ono to nebrzdi. :)

Code R tiez nie su vyhra, oproti Guide RE sa lepsie odvzdusnuju, ale daju sa 90 eur zohnat, co nie je zla kupa ak clovek setri. :) Ak na brzdach nechce setrit tak ale neodporucam taktiez. :D

Vyskusal by som asi tie MT5ky, za 150 z BD je to bezkonkurencne. Ked nesadne, posunies dalej. Code RSC by ti mohli podla popisu vyhovovat, ludia ich tiez relativne castejsie predavaju, ak su SHimanisti - chyba im zrejme ta kusavost.


No a Formula Cura 4 som neskusal, ale packa rovnaka ako Cura, len 4 piestik prasa - cize ine (drahsie a zriedkavejsie) dosticky, este nachylnejsie na drhnutie pri nerovnych kotucoch. Udajne je ale priebeh sily a modulacia inaksia ako pri klasickoch Curach.
07.04.2020 - 20:53:34
00
Ak trváš na tej dávkovateľnosti tak pre teba budú asi dobrou voľbou SRAM Guide RE. Ekvivalent MT520 od Shimana. Aj Guide RE vznikli podobne ako Shimano MT520 primárne pre ebiky. Pritom ťa tiež nezruinujú finančne (set stojí 175e) a niekto ich tu už aj opisoval že ich má a brzdia tiež super len tak nekúšu ako Shimano.

Nejaký ten mini testík:
http://www.biker.sk/42548/test-brzdy-sram-guide-re/

Edit: už ma teda vyššie predbehol k tým Guidám
07.04.2020 - 20:56:53
00
Zdavim.Potreboval by som poradit.Mal som bike CTM rascal 2.0 2019 s brzdami Shimano Mt400, s ktorymi som bol celkom spokojny a vzdy ma podrzali(vazim 88kg).Bicykel sa ale pri nehode znicil a kupil som ten isty ale dal som predajcovi nahodit brzdy SLX M7000 v predu aj vzadu.Myslel som ze brzdenie bude minimalne o triedu lepsie, ale mam problem ze brzdny ucinok je naopak horsi ako pri MT400.Zadna brzda je v pohode aj koleso bez problemov "zablokuje" ale predna je problem.Ani pri pretlaceni paky az nadoraz nezastavi bike ani v miernejsom kopci a malej rychlosti.Tak isto si vsimam ze predna je strasne hlucna oproti mt400.Tiez pri brzdeni prednou brzdou mi nieco jemne vibruje v pake(neviem ci priamo v pake alebo to ide cez trubku od brzdica).Stretol sa niekdo s tymto problemom alebo viete co by to mohlo byt?.Bike je uplne novy mam na nom cca. 120km takze brzdy by uz mali byt "sadnute".
Vdaka za odpovede.
07.04.2020 - 22:00:47
00
zamastený kotúč a zle odvzdušnená brzda... najdi si dlhý kopec a dolu kopcom stále brzdi , silno-slabo aby si to poriadne prehrial. mala by sa chytiť, SLX su fajn brzdy
07.04.2020 - 22:03:12
00
Swarz napísal:
Rozmyslam o nahradeni svojich spolahlivych DEORE BR-M615 lebo uz ma nebavi odpovedat na otazky ze ci sa mi to neprehrieva v zjazdoch a podobne :)


Kúp Hope-y ...
07.04.2020 - 22:37:17
00
nekupuj , tiež ich prehreješ
07.04.2020 - 22:38:29
00
mathew44 napísal:
Zdavim.Potreboval by som poradit.Mal som bike CTM rascal 2.0 2019 s brzdami Shimano Mt400, s ktorymi som bol celkom spokojny a vzdy ma podrzali(vazim 88kg).Bicykel sa ale pri nehode znicil a kupil som ten isty ale dal som predajcovi nahodit brzdy SLX M7000 v predu aj vzadu.Myslel som ze brzdenie bude minimalne o triedu lepsie, ale mam problem ze brzdny ucinok je naopak horsi ako pri MT400.Zadna brzda je v pohode aj koleso bez problemov "zablokuje" ale predna je problem.Ani pri pretlaceni paky az nadoraz nezastavi bike ani v miernejsom kopci a malej rychlosti.Tak isto si vsimam ze predna je strasne hlucna oproti mt400.Tiez pri brzdeni prednou brzdou mi nieco jemne vibruje v pake(neviem ci priamo v pake alebo to ide cez trubku od brzdica).Stretol sa niekdo s tymto problemom alebo viete co by to mohlo byt?.Bike je uplne novy mam na nom cca. 120km takze brzdy by uz mali byt "sadnute".
Vdaka za odpovede.


ak nevies odvzdusnit sam, chod za predajcom a trvaj na naprave. Nech to pozru a daju do poriadku. SLX musia brzdit dobre.
07.04.2020 - 22:40:17
00
Vďaka,zajtra vybehnem na tiahly kopec a skúsim ich teda trochu potrápiť.Pokiaľ ani to nepomôže tak jedine servis,keďže predajca je až v považskej bystrici.
07.04.2020 - 22:48:30
00
kludne ten kopec zopakuj aj 2x, a potom otvor hore nadržku a tlakuj s pačkou , kludne aj 5min pumpuj, vtlačiš nejake bublinky ak je ešte paká maká a ide ku gripu.
07.04.2020 - 22:52:30
00
MageZ

Ano vsetko to co si popisal sedi stym co som sa docital na forach. Tie dvojpiestikove cury boli dobre a dost chvalili kratky chod paky. S Cura 4 to ale bude tazsie lebo to ma 18mm piesty :o, objem oleja ktory treba premiestnit oproti dvojpiestiku tympadom vacsi a packu nezmenili to znamena ovela vacsie hydraulicke prepakovanie = vacsi chod paky, vacsia modulacia a vacsia sila len z hydrauliky. Dalsia sila z lepsieho rozlozenia piestikov voci dosticke. Cura 4 ma dlhsiu dobu matala a skoro som aj kupil.

Inak skusal som Hayes dominion a4 na cuzdom bajku len tak kusik a take nieco by som si vedel tiez predstavit. Ta paka isla neuveritelne hladko a velmi dobre to davkovalo. Paka isla ale mozno az moc lahko.

Ad Guide RE tam mi chyba ten swingLink pre kratsi chod paky. Ja ServoWave a SwingLink beriem ako velmi dobry vynalez pre brzdy na bicykel a rozhodol som sa ze nechcem brzdy bez toho.
Guide RE ak to chapem dobre je vpodstate prezleceny Code R. Dlhsi chod paky este aj pri zodranych dostickach tuto brzdu umna diskvalifikuje. Na Shimano menim az ked mi cinka rozperka o kotuc :lol:

MT5 boli v hladaciku ale diskvalifikovalo ich problematicke umelohmotne telo paky. Preto som pocital uz iba s MT7 kde je cely mechanizmus (okrem rezervoaru) hlinikovy. MT7 inac vela ludi popisuje naozaj ako najsilnejsie brzdy.
Citanie o potrebe casteho servisu ma tiez odradilo.Brzdy niesu nieco o co by som mal chut sa pravidelne starat a triafat 0.15mm medzeru medzi dostickami pri centrovani prasata netuzim.Toto centrovanie ma vytaca aj na Shimano a to tam je mraky priestoru.


Matejos
Dobre ze si spomenul tu MT520, existencia tejto brzdy mi akosi unikla. Nieje to sice to co som povodne hladal ale za 2x40E mozem mat zaujimavy upgrade sakra. Pouziva to rovnake hadice ake mam, rovnake paky, rovnake kotuce, rovnake adpatery, odvzdusnim stym co doteraz...hmm chrobak v hlave


zihadlo 5 napísal:
nekupuj , tiež ich prehreješ


Dublinboy
Na Hope brzdy sa ma zase kazdy bude vypytovat ako to brzdi a este horsie ze kolko stali :lol:
07.04.2020 - 22:57:41
03
zihadlo 5 napísal:
kludne ten kopec zopakuj aj 2x, a potom otvor hore nadržku a tlakuj s pačkou , kludne aj 5min pumpuj, vtlačiš nejake bublinky ak je ešte paká maká a ide ku gripu.

A to môžem robiť aj bez toho montážneho lievyka?či ani nie?
07.04.2020 - 23:07:25
00
keyboard_arrow_up