Ahojte, idem si k Vám po rady. Jazdil som na cestaku, jazdil som na cyklokroske, jazdil som na pevnom MTB (29”), už druhu sezónu jazdím na odpruženom Specialized epic 29” Carbon a mám taký pocit akoby som si nevedel na ten bike dobre sadnúť. Hľadám a hľadám možno nejaké “poučky” ako čo nastaviť ale k ničomu konkrétnemu sa neviem dopracovať. Výška sedla mi je jasna, ale čo jeho posunutie do predu či do zadu na sedlovke alebo uhol? Čo dĺžka predstavca a jeho uhol? Jazdím skôr dlhšie trasy, maratony, keď je treba tak aj nejaký ten trail. Vedel by mi niekto poradiť, pomôcť na čo sa zamerať? Ďakujem za každú radu, ešte možno pripomeniem že mám 195cm
08.04.2020 - 11:36:43
00
Pokial mas stale ten stary bike, tak ich jednoducho pomeraj a porovnaj. Uvidis v com sa odlisuju.
Sedlovku mas s offsetom? Specialized ich tusim ako jeden z mala stale pouziva.

Casto sa tu riesia milimetre v geometrii, ale to ze "modernou" geometriou (strmsi sedlovy uhol) a zrusenie offsetu posunuli sedlo (voci klukam) o 4cm dopredu nikomu nevadi. Pri vysokych je ten posun najvacsi.
08.04.2020 - 11:54:58
00
Klasika - koleno a spagatik ti ako vysiel? Pre mna je to zaklad, ale je pravda, ze to so svojimi 197 cm moc nenavymyslam. Este je rozdiel sedlo a sedlo - mal som testovacku specialized speed a to ma posunulo tak dopredu, ze som predo-zadny posed nemal sancu nastavit.
08.04.2020 - 12:04:55
00
KOPS netreba brat uplne dogmaticky, obzvlast pri modernej geometrii.
08.04.2020 - 12:27:04
00
"Klasika - koleno a spagatik ti ako vysiel? " - vies mi to blizsie vysvetlit ako na to?

stare HT uz nemam, ale podla neho som hlavne nastavil sedlo, aj ked od vtedy uz je to uplne inak.
08.04.2020 - 18:54:34
00
Palo TT: neberiem, že Kops je dokonalý, ale keď si zoberieš domáci bike fitting, tak je to dobrý základ. Reálne to síce v tom článku vyvracia, ale akonáhle začal písať, že berie dĺžku jednotlivých kostí, tak ako bežný smrteľník doma končíš.

Kops: dáš pedále vodorovne, sedíš v bežnej polohe na sedle, tretra zacvaknutá a keď spustíš špagát so závažím vrchom kolena, tak by sa mal dotýkať konca kľuky.

Ako už bolo spomenuté, treba potom skúšať posúvať sedlo malinko dopredu a dozadu, aby si našiel čo ti presne sedí - toto je iba úvodný nástrel.

Edit : toto je samozrejme až druhý krok po nastavení výšky sedla.
08.04.2020 - 20:10:48
01
keyboard_arrow_up