lto napísal:
dem: nepozeral som to, ale musis to mat bud ako pracovny pomer, alebo podnikatel/iny typ cinnosti .. samotna licencia nestaci.

edit: inak je to fuk, vlada tu nema co konat proti ludom .. co sme v Severnej Korei ?


Samozrejme že majú zmluvu.
08.04.2020 - 20:12:32
01
chceli zakaz aby sa ludia nenavstevovali - namieto toho spravili chaos. zatial co v pondelok pojdu chlapci z horneho konca vysibat dievky na dolny koniec, policajti robia kontroly na cestach - pozor - len dialnice, r, 1-2 triedu. dnes v dopravnom servise rovno vraveli odporucania kadial to obist. koko.tina ako mraky
v podstate zakazal ist na postu - dnes sme tam mali najdlhsiu radu v historii, policajta ani jedneho lebo boli kde? no na cestach tvorit kolony
a keby bolo mokro kludne by som sa siel previezt na biku po asfaltkach v ramci okresu tak ako by som sa siel kludne na hodinku prejst cez mesto kde aj tak nikoho nebude a to len preto lebo to ten pomahajbo zabudol premysliet a dat do nejakej rozumnej vynimky.
ale kam by som nesiel ale vo vynimke to je - na nakup - lebo tam uz je zasa peklo, tlacenica - pocet ludi vo vnutri nikto nekontroluje - SBS sa asi boji a policia je kde? no na cestach tvori kolony

proste cele nezmysel a neschopnost. cim viac neschopnosti tym viac ignoracie a vlastnych pravidiel z mojej strany.
08.04.2020 - 20:12:34
07
To ma hlavu a patu, nie ako to co je u nas teraz - k tomu jazdeniu na bicykli v CR.
08.04.2020 - 20:12:39
03
Hosť napísal:
Toto je otázne pretože tu zjavne nevie pravá ruka čo robí ľavá a ani polícia nevie ako ktomu pristupovať.
Dnes kontrolovali a spisovali dokonca aj niekoľko "profi" jazdcov a keď im bolo povedané že sú vlastne v práci a trenuju v rámci okresu pozerali po nich ako na zjavenie.


A okrem toho, že pravá ruka nevie čo robí ľavá je problém aj v tom, že tieto úplne nové veci - nie úplne jednoznačné pokyny pre policajtov si môže každý z nich vysvetliť po svojom. Sú medzi nimi rozumní ľudia ale nájdu sa aj pragmatickí ,,vyberači vstupného,, za každú blbosť. Ešte by ma zajímalo, kto písal a na základe čoho pokyny pre dnešný policajný deň. Kde sa stratili slová - ,,námatkové kontroly,, a namiesto toho sa robili ,,kontroly všetkých,, áut.


Naposledy upravil ivan dňa 08.04.2020 - 20:16:50, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2020 - 20:14:39
00
triki: v spravach je toho uz tolko o tom, ako sa ludia neboli schopni dostat k otestovaniu, ze akakolvek otazka na temu, ze kedy , kde a ako, je detinska a provokacna. Zbytocne reagovat.
sesulak: presne
dem: len som pisal, ze som necital, takze je to potom ok, podla mna mozu .. ale .. zas. Zakony nie su na to, aby boli absolutisticke. Ide o princip, ktory sa prepise do zakona. Cize tuna by som to ja hodnotil tak, ze ak vlada prijme opatrenia, ze nechce, aby ludia labzovali /z mojho pohladu velmi zle zadefinovane skrz okresy/ .. ale len nevyhnutne, tak pre ucely treningu treba vzdiat do uvahy treningove prostredie. Niekde to az tak nutne nie je, niekde je. Ale v nasom prostredi si nerobim iluzie, ze by to niekto dokazal vziat do uvahu a chapat, ked jedine co z cyklistiky ako tak dnes ludia chapu je Sagan, co je obycajny ziletkar :D :D /sorry boys/.
08.04.2020 - 20:16:34
00
Pre tych,co maju len ziletku je vyhlasena povinna regeneracia🙄

http://www.biker.sk/45020/jazdenie-na-cestnom-bicykli-je-pocas-velkej-noci-zakazane/
08.04.2020 - 20:17:10
00
Gusto0 napísal:
chceli zakaz ....


presne tak to je zo vsetkym .. idea karanteny a nesirenia nakazy je pochovana pod kopcom somarin a inych veci. A pritom zacalo to relativne dobre a vela veci uz funguje z mojho pohladu rozumne.
08.04.2020 - 20:18:39
03
lto napísal:
Ak by neslo o chripku, ale napr. o ebolu, tak su seci hore kopytom. Ubytovat niekoho, o ktom nemas preukazane, ze je pozitivny medzi ludi, ktori preukazatelne pozitivni su je co ? Ze by trestny cin umyselneho poskodzovania zdravia ? A v pripade, ze sa tam nakazi a na nasledky zomrie, tak ...

A takto to, milé deti, dopadá, keď sa vyjadruje k medicíne inštalatér, ajtík, dokladač do regálov v tescu a pod., obzvlášť sa potom vševedkovský komplex vzťahuje na "pravicové, teda inteligentné" komerčné úradníctvo.
Ebola sa šíri iba telesnými tekutinami, v podstate najväčšie riziko sa týkalo priamo ošetrujúceho personálu.
No a čo sa týka tej druhej *****, epidemiológia nie je o fúkaní práškového cukru do análu snowflakom a o šľachtení jemných záhybov ich ubolených duší, ale o kontajnmente epidémie. Čiže keď mi jeden infikovaný vyrobí na uzavretej bunke 5, je to furt lepšie, ako voľne pohybujúci 20. Ešte raz: všetci sa považujú za infikovaných, pokiaľ test nepovie inak.
Skús si tú svoju palogiku aplikovať na lode, ktoré skončili v karanténe ako celky.
Tam sa úplne rovnako aplikuje to, čo snowflakes berú ako "kolektívnu vinu" :D (čo je samozrejme pojem trestnoprávny, nie epidemiologický).


Naposledy upravil tulenik dňa 08.04.2020 - 20:21:16, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2020 - 20:19:38
09
"Two million protective masks purchased by Finland from China have turned out to be unsuitable for use in hospitals, AFP reports.

Finland’s health minister, Aino-Kaisa Pekonen, had on Tuesday tweeted a picture of the first shipment of 2m surgical masks and 230,000 respirator masks being unloaded at Helsinki airport on a Finnair flight from Guangzhou in China, saying they would be “checked and tested” before use.

But by Wednesday, officials discovered the face masks did not meet the required standards of protection against coronavirus for use in medical environments.

“Of course this was a bit of a disappointment for us,” the health ministry permanent secretary, Kirsi Varhila, told a news conference.

Finland currently needs about half a million surgical masks, and 50,000 respirator masks per day, officials said on Wednesday, with some regions warning of shortages.

The prime minister, Sanna Marin, hit out at some local authorities on Twitter earlier in the day, accusing them of not having stockpiled three to six months’ worth of protective equipment as mandated by Finland’s pandemic preparedness plan."

https://www.theguardian.com/world/live/2020/apr/08/coronavirus-live-news-us-trump-threatens-who-funding-uk-boris-johnson-global-cases-latest-updates
08.04.2020 - 20:19:49
00
inac ked uz konspirujeme tak radi v tejto teme - Kto riadi policiu ? (citaj ktora strana-vlada ho tam posadila). Na koho budu teraz ludia nadavat, ked ich policajti buzeruju ? Na tu sucasnu vladu, alebo tu povodnu ? ;-) To len margo toho, ze vraj policajti nerobia uplne presne to, co Matovič chcel...
08.04.2020 - 20:21:28
00
Hosť napísal:
Pre tych,co maju len ziletku je vyhlasena povinna regeneracia?

http://www.biker.sk/45020/jazdenie-na-cestnom-bicykli-je-pocas-velkej-noci-zakazane/


V článku sa tuším píše, že vyjadrenie z ministerstva nedostali a že tento zákaz pre cestné bicykle je len dedukcia autora článka. Moja dedukcia, pištova, feriho , ... je iná.Podstatné je aby zhodovali dedukcie fariho a policajta ktorý ho zasaví.


Naposledy upravil ivan dňa 08.04.2020 - 20:26:08, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2020 - 20:23:58
00
Hosť napísal:
.....Nateraz neplánuje bezpečnostné opatrenia po sviatkoch uvoľniť aj vzhľadom na počet nových pozitívne testovaných prípadov.


???
myslis aktualny lockdown, alebo len tie bezne doterajsie opatrenia?
08.04.2020 - 20:26:02
00
Hosť napísal:
Toto je otázne pretože tu zjavne nevie pravá ruka čo robí ľavá a ani polícia nevie ako ktomu pristupovať.
Dnes kontrolovali a spisovali dokonca aj niekoľko "profi" jazdcov a keď im bolo povedané že sú vlastne v práci a trenuju v rámci okresu pozerali po nich ako na zjavenie.


Nebolo nahodou dovodom kontroly to, ze jazdili v skupine? Dnes som videl 2 skupinky ziletkarov po 4-5ks, neviem ci "profi"..
08.04.2020 - 20:26:25
02
lto napísal:
tomspura: tak tak, na tlacovke toho mozu nahovorit co chcu. Okrem toho, vyhlasenie na UVZSR nehovori, ze tankovat a ist do obchodu v nevyhnutnom rozsahu je obmedzene na okres. Len v pripade pre inu osobu. Zial, priroda takto obmedzena je.

volodja: spravy necitas ? Prikladov uz bolo dost ;)


@lto , bavili sme sa o prirode, nie o tankovani a obchodoch. Prikladam navrh uznesenia vlady, bod cislo 5. priroda a okres, nie priroda v blizkosti. myslim, ze tymto debatu o tom kde do prirody ist mozme uzavriet.

Prílohy:

Screenshot_2020-04-08-20-25-43-165_cn.wps.xiaomi.abroad.lite~2.jpg
Screenshot_2020-04-08-20-25-43-165_cn.wps.xiaomi.abroad.lite~2.jpg 389.58 KiB thumb_up0thumb_down

08.04.2020 - 20:30:31
00
Ešte k tomu nezmyslu o zákaze cestných bicyklov. Ten článok je prekrútený. Výnimka ktorú neuznali sa týkala žiadosti o možnosti prekročenia okresov žiletkármi.
08.04.2020 - 20:33:06
03
keyboard_arrow_up