Pisem lebo je tu stale vela zastancov nenosenia alias supermanov ktorym sa nic nemoze stat :) napr xemanpet
Ja tvrdim ze keby si nemal helmu tak si teraz bud mrtvy alebo na JISke v kome. Vela zdravia prajem.
10.04.2020 - 21:35:19
06
Nosím aj na lyže, aj na hokej, aj na bicykel. Ja už videl veľa ľudí po poranení mozgu, aj tie mozgy..... Ale ani prilba nemusí človeka zachrániť, hlavne dávať pozor....
10.04.2020 - 21:45:59
011
scarinko napísal:
Pisem lebo je tu stale vela zastancov nenosenia alias supermanov ktorym sa nic nemoze stat :) napr xemanpet
Ja tvrdim ze keby si nemal helmu tak si teraz bud mrtvy alebo na JISke v kome. Vela zdravia prajem.

Ak budes prikazovat nosenie prilby cyklistom, ktori ju uz nosia, nedosiahnes nic. Ak budes prikazovat nosenie prilby necyklistom alebo cyklistom, ktori ju nenosia, dosiahnes ze presadnu do auta a nejake cyklistu sundaju. Nosenie prilby musi byt dobrovolne, inak bude na nasledky nehod a negativne vplyvy individualneho motorizmu zomierat stale viac ludi.
bladerunner skore uzdravenie.
10.04.2020 - 22:05:23
02
hmm, to ktore auto stoji menej ako tych 35€ co stoji taka obycajna lowcost prilba?
10.04.2020 - 22:12:39
01
Nechcem aby bolo povinne zo zakona, chcem aby ludia pochopili ze to treba mat na gebuli aj bez toho aby im to niekto prikazoval, ale oni to stale nechapu az do momentu kym si tu blbu gebulu neroztrepu ale to je uz neskoro.
10.04.2020 - 22:14:47
00
Zigo a kde je v tom, co tvrdis logika ?
10.04.2020 - 22:14:52
03
Zigo napísal:
Ak budes prikazovat nosenie prilby cyklistom, ktori ju uz nosia, nedosiahnes nic. Ak budes prikazovat nosenie prilby necyklistom alebo cyklistom, ktori ju nenosia, dosiahnes ze presadnu do auta a nejake cyklistu sundaju. Nosenie prilby musi byt dobrovolne, inak bude na nasledky nehod a negativne vplyvy individualneho motorizmu zomierat stale viac ludi.
bladerunner skore uzdravenie.

Zaujímavá teória. Som zvedavá čo by to spravilo zo štatistikami úmrtností pri dopravných nehodách, keby bolo používanie bezpečnostných pásov v aute tiež dobrovoľné.
10.04.2020 - 22:18:32
08
Podla tej teorie by ludia mali predat auta a kupit asi vrtulniky alebo nieco ine.
10.04.2020 - 22:20:57
00
foobar co ma spolocne cena prilby so subjektivnym vnimanim cyklistiky ako nebezecnej aktivity?
scarinko ako pises, ma to byt vec vychovy, nie zakona a prikazov.
Izzy68 v skratke: viac prilieb - vyssi pocit nebezpecia u potencialnych cyklistov - nizsi podiel cyklistiky na prepravnej praci - vyssi podiel individualneho motorizmu - vyssia nehodovost. Cim viac aut, tym viac nehod. Cim viac cyklistov, tym menej nehod (nehod, nie skodovych udalosti apod.).
Kristina ja by som bol zvedavy, co by sa stalo so statistikami nehodovosti, kedy bolo povinne nosenie prilieb v autach. Co to ma s pasmi netusim.
10.04.2020 - 22:35:31
01
Že ich kopec ľudí zapína len preto, lebo im táto povinnosť plynie zo zákona.
11.04.2020 - 07:55:56
00
Zigo napísal:
Ak budes prikazovat nosenie prilby cyklistom, ktori ju uz nosia, nedosiahnes nic. Ak budes prikazovat nosenie prilby necyklistom alebo cyklistom, ktori ju nenosia, dosiahnes ze presadnu do auta a nejake cyklistu sundaju. Nosenie prilby musi byt dobrovolne, inak bude na nasledky nehod a negativne vplyvy individualneho motorizmu zomierat stale viac ludi.
bladerunner skore uzdravenie.


Napadla ma taka asociácia s koronou a nosením rusok a počtom úmrtí . Viď krajiny kde nosenie je len odporúčanie , resp. ani to a krajiny kde je nosenie prikázané pod hrozbou 1000€ pokuty ... ten kto nenosí nechráni len seba , ale v prípade že účastníkom nehody je aj iný účastník nielen cestnej premávky to môže ovplyvniť aj jeho život ... je ina sadzba za ľahké poškodenie zdravia , ina za ťažké zranenie s následkom smrti . Príkazom a nosením ochránia aj toho druhého ak už k tomu dôjde ? .
11.04.2020 - 09:09:23
01
Ramon1 napísal:
Napadla ma taka asociácia s koronou a nosením rusok a počtom úmrtí . Viď krajiny kde nosenie je len odporúčanie , resp. ani to a krajiny kde je nosenie prikázané pod hrozbou 1000€ pokuty ... ten kto nenosí nechráni len seba , ale v prípade že účastníkom nehody je aj iný účastník nielen cestnej premávky to môže ovplyvniť aj jeho život ... je ina sadzba za ľahké poškodenie zdravia , ina za ťažké zranenie s následkom smrti . Príkazom a nosením ochránia aj toho druhého ak už k tomu dôjde 😎 .
. Dobrovoľným darcom orgánov sa dá byť aj ináč ako do toho zatahovať druheho , keď už je presvedčený že chce darovať ...
11.04.2020 - 09:12:52
00
Ramon1 rozdiel je ze na bicykel chces dostat co najviac ludi, koronou chces nakazit asi co najmenej ludi. Kedy bude podla teba na Slovensku vyssia nehodovost:
A. prilba bude povinna, cyklisti budu mat nulovy podiel na prepravnej praci, povedzme 70% (mozno by sa este dokazali pohnut a mali by co dychat) ciest bude vykonanych osobnym automobilom
B. prilba nebude povinna, cyklisti budu mat povedzme 50% podiel na prepravnej praci, 0% ciest bude vykonanych osobnym automobilom
Ak by nejazdili ziadne automobily, kto by tie nehody sposoboval? Dam aj napovedu- cyklistov zomrie rocne pri DN okolo 19, (priemerne) vsetci pri nehodach s ucastou motorovych vozidiel.
11.04.2020 - 09:41:19
00
Viem že to dobre myslis , treba ľudí presvedčiť o nutnosti slúžiac to k ich vyššej bezpečnosti . Ten kto to nechce akceptovať je samozrejme jeho osobná vec , ale len do tej miery , kým v tom nie je “ zapletený “ iný človek . Áno výchova je prvoradá , verím že o pár rokov uz budú z našich deti len uvedomelí cyklisti s helmou ?

Edit : nechápem , prečo mi to rozdelilo horný príspevok ??‍♂️
11.04.2020 - 09:53:04
03
Zigo z nespravnych predpokladov nikdy nemoze vzist spravny zaver ... o tom su tvoje prispevky ... bludy
11.04.2020 - 11:25:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up