a vraj obmedzenie pohybu cez sviatky....
10.04.2020 - 19:49:48
00
tomasspura napísal:
nemyslim si. Este raz a naposledy davam z MINV.sk vyhlasenie (nezaujima ma co tliacha na tlacovkach matovic, alebo co si myslia ludia na fore).

Takze "v nevyhnutnom rozsahu" je spomenute pri zabezpeceni zakladnych potrieb - nakup, phm, t.z. mas ist na nablizsiu pumpu, do najblizsieho obchodu.

Kde prosim ta vidis " v nevyhnutnom rozsahu" pri ceste do prirody? Ja tam vidim v ramci okresu alebo mesta.

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=vlada-pristupila-k-obmedzeniu-pohybu-obyvatelstva-a-kontrolam-na-hraniciach-pred-a-pocas-velkonocnych-sviatkov

cesta do prirody a pobyt v prirode su dve rozdielne veci. V prirode sa mozes pohybovat v ramci celeho okresu. Ale do tej prirody mozes ist iba najkratsou cestou (alebo musis mat dobry dovod, preco inou), pretoze mas obmedzeny pohyb a nemozes si chodit ako sa ti zachce. To by nemuselo byt ziadne obmedzenie pohybu, lebo si to mozem chodit hore-dole po meste, z obchodu do obchodu z mesta do mesta, po pamiatkach a staci ked vsade budem vraviet ze idem do prirody. Zakony su postavene na "slovickach" a ich presnom vyzname. Nepredpokladam, ze toto bude niekto kontrolovat, ale keby chceli, tak si ta mozu podat a nic s tym nespravis ;-) Ide skor o to, ze potom sa ludia stazuju aki su policajti idioti, ze mu dali neopravnene pokutu, ale je to len nepochopenie veci ze spravili chybu (pocut hlavne od vodicov). Takze ak pojdes z domu do prirody inou, ako najkratsou cestou a zastavia ta policajti a daju ti pokutu, ver tomu, ze maju pravdu ;-) A este by sa dala viest diskusia o tom, co je to "priroda", ale radej nie :-D
10.04.2020 - 20:33:01
00
Obmedzenie pohybu a vychádzania sa nevzťahuje na pobyt v prírode v rámci okresu. Nie je tam nic ani o ceste, ani o sposobe dopravy. Proste ked ides do prirody, mas neobmedzeny pohyb a vychadzanie, pretoze sa na to tato vyhlaska nevztahuje /samozrejme to ostatne o zgrupovani sa plati/. Co okrem ineho je vidno na tom, ze dodatocne sa vyjadrili, ze jazdenie na cestaku pocestach je ok. Tak uz nespekuluj :) Idea toho, co prijali je jasna, minula sa ucinkom, to je tiez jasne, viac riesit netreba.
10.04.2020 - 20:44:00
06
pokial sa mal obmedziť pohyb tak tie grupáky na lúkach v MLB asi tiež nebudú košer z hľadiska prenosu vírusu.
10.04.2020 - 20:46:32
00
Ano, to je zakazane :D .. je obmedzena sloboda zhromazdovania sa .. ale za to si mozu politici, ked zavreli Bratislavu ... inak by vela ludia prave sa rozptylilo kadetade. Vsak behali az na Myjavu autami. Na druhej strane, asi by sa piknikovalo aj tak :D
Ale na Devinskej to nevyzeralo nejako zle, ludi dost, ale povacsine co som pozeral to vyzeralo na rodinne skupinky. Ale ludi teda dost .. po asfaltke na Kobylu som skoru musel zosadnut. Toz stacilo .. dalsia navsteva Kobyly sa odklada na neurcito. Popravde ma az na vynimky /ked je inde zima,mokro, alebo obcas na jesen/ tam jazdit ani nebavi. Malo miesta :) .. aj divocina tam je, nosit som musel cez les :lol:, chybal chodnik.

edit: inak dnes ma meniny Igor :lol:
10.04.2020 - 20:50:19
01
dalo sa vyriešiť úplným zákazom vychádzania.
10.04.2020 - 21:08:00
00
:)
Z ochorenia COVID-19 vyvolaného novým koronavírusom sa plne uzdravil 101-ročný anglický dôchodca. Toho pôvodne prijali do nemocnice, aby ho operovali po úraze nohy, ktorý utrpel v dôsledku pádu. Po hospitalizácii dostal horúčku a následné testy potvrdili prítomnosť nového koronavírusu. Pacient sa však napokon plne uzdravil a po dvoch týždňoch strávených v nemocnici sa mohol napokon vrátiť do domova dôchodcov, v ktorom žije.


https://www.aktuality.sk/clanok/781443/koronavirus-vo-svete-10-april-2020/
10.04.2020 - 21:17:17
00
outsiiider napísal:


Tamto je mimo moj okres, ale od Samorina po Gabcikovo sice bolo viac ludi ako bezne, aj viac aut stalo na parkoviskach, ale zas povacsine tak 2-3 ludia a 90 % s ruskom.
10.04.2020 - 22:45:54
01
https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/59294-dohovaraniu-je-koniec-pokutu-za-nenosenie-ruska-budu-policajti-davat-aj-v-prirode
11.04.2020 - 00:28:33
00
scarinko napísal:

uz by konecne mohli zacat, lebo stale sa len vravi ake su pokuty ale zeby niekde dakomu dali o tom neviem, aj preto maju ludia v pazi... niektorych vidim uplne bez rusok ale vela aj ma ale iba na krku alebo vo vrecku a tak... holt teplo je, zle sa v tom dycha.... treba si vynutit dodrziavanie toho co je nariadene, ci je to uz blbost alebo nie. ak sa bude len o tom kecat ale postihy ziadne, tak si kazdy bude robit co sa mu zachce

ti nakazeni 30-40r to budu takyto mamv<>sti..., proste 'aktivny' ludia. tie babky co sa nakazili tak asi nejaky vnucik z onej kategorie dosiel na navtevu

znama z rekreacnej oblasti na vychode vravela ze doslo na velku noc velmi vela chatarov. vyrabovali miestny obchod kde robi... vsetko prevazne BA znacky. asi tolko k tomu zakazu cestovat, neporiesilo to absolutne nic, lebo kazdy zdrhol o den dva skor, tak sa mozme tesit ako stupnu pocty. malo sa to zatrhnut pri vyhlaseni, len niee, kazdy sa bude ohanat zakonmi a somarinami okolo, uz pomaly jak harabin mi to pride, ten tiez vytahuje milion paragrafov na kazdu hovadinu, len preto ze ma na to pravo...

tou vynimkou do prirody to tiez zabili, lebo kazdy samozrejme ide do prirody keby daco... a potom sedia na pive pri bufete, vid foto dnes drazdiak

Prílohy:

DSC_1288.JPG
DSC_1288.JPG 813.53 KiB thumb_up-1thumb_down

11.04.2020 - 01:05:55
01
inak na discovery predvecom ci jak siel dokument o covid19
11.04.2020 - 01:08:27
00
Len aby to nebolo tak, ze to co usetrime v pobytoch na infekcnom stratime v pobytoch na psychiatrii. Uz aj niektore casti debaty, nie len na tomto fore, zacinaju byt chore. Pozeram len letmo ale teraz napriklad to zdoraznovanie, ze na vine je zahranicie. A uz to vidim ako zla cudzina ublizuje dobrym slovakom ... :-(
11.04.2020 - 08:58:13
014
Pod clankom na Sme pisu:
"Na petrzalskej hradzi hliadkuju policajti. Neviem ci ich je dostatok. Bol som svedkom ako sa s majakom rozbehli za cyklistom bez ruska. Ci mu dali pokutu, asi nie. Rusko si dal, tazko povedat dokedy. "


___
A v USA padaju dalsie rekordy:

Prílohy:

IMG_20200411_091952.jpg
IMG_20200411_091952.jpg 200.43 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2020 - 09:39:55
00
Neviem , či ste zachytili info, že v Poľsku dali pokutu cca 2.000,-€ cyklistovi aj ženskej na prechádzke. Obe činnosti sú ta zakázané. To len pre plačkov a *****... ov so systémom.
11.04.2020 - 09:58:20
00
plačkovia takú kontraproduktívu vymýšľajú a uvaľujú na normálov
11.04.2020 - 10:21:22
08
keyboard_arrow_up