Podla posedu na mtb by som neurcoval posed na cestaku. K tomu bajku. Brzdy budu zrejme silny kandidat na vymenu, tiez nepatri medzi najlahsie. Ja osobne by som pridal a siel do tohto: https://www.velosprint.sk/bmc-teammachine-alr01-two-red-black-gray-2018/ velkost by este mala sediet.
Este k tomu Scottu, 58 by mala byt ok teoreticky.
14.04.2020 - 20:14:19
00
Ďakujem za typ ten BMC vyzerá veľmi dobre tak vidím že ešte som neprešiel všetko čo je na trhu... ibaže je to moja prvotina dosť som sledoval geometriu tých rámov a rozmýšľal ako mi asi bude sedieť napríklad o tom scott biku ktorý som pridal vyššie neviem presne ako ma človek vyzerať na takom cestaku je napríklad možne s mojou výškov vyberať bicykel 56 alebo 58 alebo sa skôr držať jednej z týchto veľkosti ?
14.04.2020 - 20:27:56
00
Vyska je vlastne nepodstatny komponent, dolezita je dlzka noh, trupu a ruk. Vyska nam akosi statisticky pomaha, pretoze je malo pravdepodobne (ale nie vylucene), ze niekto bude mat pri vyske180 cm, dlzku nohy 92 cm. Inak, Tvoja dlzka noh pri danej vyske sa uz javi trochu nadpriemer. Takze mozno mas relativne kratsi trup a ak mas napr. kratsie ruky, zrejme by Ti viac (paradoxne) sedel vacsi ram, ergo 58 pretoze bude mat vacsi stack.
Vo vseobecnosti, ked si na rozhrani, tak ak chces sportovejsi posed voli sa mensia velkost, ak pohodlnejsi vacsiu. Mensi ram je aj o par gramov lahsi a mal by byt o nieco tuhsi.
Scott speedster ma uz tusim dva roky pohodlnu tzv. endurance geometriu.
14.04.2020 - 20:49:08
00
Áno MTB bike sa s cestakom porovnávať nedá ale zo skúsenosťami že tabuľkovo mi mal sedieť v pohode ale sedlovka je vysunutá centimeter nad max mi vychádza ísť radšej do 58 pre zrejme dlhšie nohy https://www.kaktusbike.sk/cestne/scott-speedster-20-disc/ tento ma lepšie brzdy ale je zase ťažší
14.04.2020 - 21:02:49
00
Tak neviem, ci mechanicke kotucovky, budu ovela lepsie ako tektro rafikove. Ale zas ma nizsiu sadu: Tiagru oproti 105. Aky mas cenovy strop?
14.04.2020 - 21:09:19
00
Tak cena tých dvoch je premna take optimum čo by som si na začiatok predstavoval pozerám hlavne teda po 2019 a strop by už bol 1000
14.04.2020 - 21:19:23
00
Neviem, ci si ochotny pozriet aj bazar (pri troche stastia do 1000 kupis aj karbon), pripadne kupovat z inych statov. Ale ak nie a bavime sa o tych scottoch. Moj, subjektivny nazor je nasledovny. Videl som nazivo scott speedster a posobi na mna dost robustne, ram bude pravdepodobne tuhy aj na hlinik (specialized allez, trek emonda mozu byt pohodlnejsie) . Preto by som volil diskove brzdy, aby sa dali pouzit sirsie plaste. To, ze je na tiagre by mi nevadilo. A ze ma vyse 10 kil tiez nie, pretoze ani 9.42 kg nie je ziadna hitparada. Ak mas v umysle ho pouzivat ako treningovy doplnok, alebo nezavazne jazdenie bude to ok.
14.04.2020 - 21:35:05
02
Áno nemám žiadne súťažne ambície bude slúžiť ako doplnok k iným športom takže premne asi nemá zmysel sa hnať za carbonovym rámom viem že ako vo veľa iných veciach sa všetko odvíja od ceny áno to je jediná výhoda tých bŕzd že sa dajú použiť širšie plaste pre zlepšenie komfortu tak ďakujem za rady každopádne to bude 58
14.04.2020 - 21:54:47
00
dobrý carbon lepšie potom predáš, hlinik pojde za par korun
14.04.2020 - 22:01:13
01
Caute, ak idem vyberat prvy cestak/gravel, a nemam moznost ho vyskusat fyzicky, mozem sa riadit podla Reach a Stack, ktory mam na MTB? Tie cestne ramy sa mi zdaju byt mensie v pomere jazdec/ram vs MTB jazdec/MTB ram. Vdaka
17.04.2020 - 08:30:32
00
Tu máš pár rád napríklad https://www.bicycle-guider.com/bike-articles/bike-size-chart/
Pokiaľ si vieš nastaviť internetový prehliadač, že sa nachádzaš mimo EU (lebo je to americká stránka a GDPR, preto sa tam nedostaneš) je veľmi dobrá stránka na to, kde si môžeš vybrať aj pretekársku konfiguráciu alebo skôr endurance, čo je pohodlnejšia geometria, tak treba pohľadať stránku competetivecyclist.com a tam bike fit calculator. Tam si pomeráš svoje proporcie a on ti vyhodí rôzne rozmery rámu s toleranciou 1-2cm, takže si vieš orientačne pozrieť čo by si asi potreboval.
17.04.2020 - 08:52:52
00
Podla mna vobec. Urcite mensiu chybu urobis, ked pojdes podla sprievodcu velkostami pre konkretny model.
17.04.2020 - 08:53:15
00
Rozdiel mas u cestneho uz len v predstavci, ktory je o niekolko cm dlhsi. Rovnako barany drzis este daleko za tym ako ti konci predstavec, nemas rovne riaditka. Tym sa ti dost natiahne posed napriklad. Uz len na to mysli, kebyze chces pozerat reach z MTB.
17.04.2020 - 09:01:16
00
Ano, toto ma tiez napadlo. No, a ak som trebars na hrane? tak ist do vacsieho alebo mensieho? u MTB by som siel urcite do vacsieho.
17.04.2020 - 09:18:06
00
Cestak jednoznacne mensi. Ta jazda je o inom. Tiez som najskor vyberal podla MTB a esteze som nakoniec kupil mensi ram. Napriek tomu som este trochu posuval sedlo dopredu a kupujem kratsi predstavec...
17.04.2020 - 12:43:13
01
keyboard_arrow_up