snajprik tie tvoje otázky sú také zaujímavé ?

9pastorkov vzadu na e-bike? Máš nejaký konkrétny e-bike už vytypovany?

Ten motor 250W ti bude stačiť určite... Tam kde nevyjdes s nim, už určite nevyjdes ani s 1000w.
16.04.2020 - 13:05:33
01
Mam dve horské jeden do sily čo jeho maximálna rýchlosť na rovine je 38km/h potom odstredivá sila na pedáloch je tak silná, že mi nohy s pedál odlietajú. Potom mam horsky čo je do rýchlosti, ktorý v 60km/h si kludne šliapem......asi si z nas *****..,
16.04.2020 - 13:27:27
03
skapal som 😀60km/h kludne si slape ale 250W je malo, dobre tabletky
16.04.2020 - 16:22:58
03
snajprik napísal:
Aj ked sa mi to nezdá ale keď tvrdíš že 250W stačí tak dobre. Ešte ma zaujíma ako je to s tým prevodom jedným kotúčom v predu. Mam dve horské jeden do sily čo jeho maximálna rýchlosť na rovine je 38km/h potom odstredivá sila na pedáloch je tak silná, že mi nohy s pedál odlietajú. Potom mam horsky čo je do rýchlosti, ktorý v 60km/h si kludne šliapem.
Tak ako je to s tým 9 pastorkom v zadu na e-bike Do akej rýchlosti sa da na ňom šliapať?


Keď si kľudne šlapeš 60kou na horskom, načo potrebuješ ebajk??
Takto našlapaní nie sú ani profici, ?
16.04.2020 - 17:47:46
00
Pane boze tak taketo hluposti som uz davno necital
16.04.2020 - 18:38:05
01
klud chlapci, s rozumom.. proste nech si to odskusa a potom ak ma zmysel komunikovat dalej mozme pokracovat..
16.04.2020 - 19:12:57
01
tým som chcel povedať že ma celkom slušný rozsah prevodov 3x9 pri najťažšom napríklad dole kopcom si môžem pedalovať aj vyššou rychlosťou a na najľahšom môžem pedalovať kým sa neprekotím dozadu, trochu mam strach že 1x10 na najťažšom prevode na rovine budem krútiť jak kolibrík aj v 30km/h a na najľahšom dám 10% stúpanie a tlačím.
Napokon sa mi podarilo niečo nájsť, nie je to žiaden zázrak, ale väčšinu mojich požiadaviek spĺňa, cena cca 1900€ stredový motor 760W 90Nm batéria 48V 614Wh ručný plyn česky výrobca, vzduchová vidlica a hydraulické brzdy. ECOBIKE RS 19
Najhorúcejší kandidát cena výkon vydrž.
16.04.2020 - 21:10:10
00
Kde sa tu pise: https://www.batasport.sk/d/horsky-elektrobicykel-ecobike-mtb-rs-stredovy-motor-760w-hlinikovy-ram-19-velkost-kolies-29-1001363/ ze ma 760W permanentne??

snajprik bud _nechces_ alebo _nevies_ citat co ti tu piseme.. v prvom pripade sem uz prosim neprispievaj lebo su to bludy.. v druhom si prosim pozorne precitaj co sme ti pisali a odporucali.. V pripade, ze trpis samomluvou a len si tak chces popisat na fora OK.. ale aspon na to dopredu upozorni..
16.04.2020 - 21:25:07
01
Tento bike je určený výhradne na rovné plochy, či už asfalt, betón pretože v popise sa píše “ akékoľvek nerovnosti veľmi dobre poškodia vidlicu XCR 32Air LO-R”. ?
2 tis za toto???? Si robí niekto srandu asi, a ta zľava 46 EUR ?
16.04.2020 - 21:57:18
02
Jens: to nič nie je zlý preklad s poľštiny do slovenčiny, ale pozri sa čo o tej vidlici píšu na heureke :) https://vidlice.heureka.sk/sr-suntour-xcr-air-lo-r/specifikace/#section
S tými stredovými elektromotormi je to ešte väčší guláš skoro každá stránka píše o ňom niečo iné :D niečo som sa dočítal na stránkach výrobcov či ich testovaní, ale žiadna sláva.
Všetky vyrobcovia musia písať 250W, len je problém sa dopracovať k výkonnostnej rezerve elektromotora, niektoré majú 350W 450W 500W 600W a tento 760W a ja hľadám elektromotor s najväčšou rezervou.
Mavaf3f: nie som autista každé slovo čo si napísal si pamätám, len sa to snažím pretaviť do reality zase to bude znieť divne, ale nie je 250W motor ako 250W motor :D
17.04.2020 - 06:53:19
00
Přesně, neni 250 jako 250 a není 70Nm jako 70Nm. A asi žádný Bafang, Dafu apod. nepojede tak dobře jako Bosch, Shimano apod. ;-)
17.04.2020 - 06:58:58
00
snajprik podľa mňa si musíš najskôr definovať svoj štýl, tzn. že čo chceš vlastne jazdiť a čo teda od e-biku chceš. Na výber máš veľa e-bajkov, veľa motorov (známych, menej známych), HT, Fully, cestné e-biky, trekové atď.

Ak ťa chápem správne, ty potrebuješ čo najsilnejší motor (a máš pocit, že nominálny výkon 250W ti stačiť nebude) - kvôli výjazde na nejakú zjazdovku? ale zároveň sa bojíš jednoprevodníka a 9-10speedu, kvôli tomu, že to po ceste nepôjde rýchlo?

Takže na výjazd po extrémnej zjazdovke podľa mňa nie je stavaný žiadny bajk (ani e-bike) - samozrejme záleží aký má zjazdovka sklon, akú máš kondičku - ale po zjazdovke sa jazdí skôr dole :) - ale vravím, záleží na sklone zjazdovky (možno myslíš nejakú čiernu zjazdovku - ja neviem v Tureckej - hore na Krížnu :) )

No každopádne, zjazdovka, nezjazdovka - náročný a strmý kopec vyšliapeš s motorom, ktorý má nominálny výkon 250w a maximálny dajme tomu 500w na najvyššej podpore určite (samozrejme, že musíš mať aj nejakú kondičku)....a ako som už písal - ak je sklon už taký, že ti dvíha predné koleso a nedokážeš ho tlačiť naspäť (čo je skôr technika jazdy), tak to nevyšlapeš ani s 1000w motorom.

Rýchlo na jednoprevodníku (či už na e-biku, alebo na inom MTB bajku po ceste nepôjdeš nikdy) - na to tieto bajky stavané už nie sú. Ušliapať e-bike bez podpory, ktorá sa vypne nad 25, nad 35 km/h (to je jedno) je už len kvôli váhe a širokým gumám náročné.

Jednoprevodník už je skoro na každom lepšom MTB (či už e-bike MTB alebo MTB) lebo sa nepredpokladá, že niekto potrebuje na horáku páliť po ceste 50-60km/h - na to potrebuješ iný bajk - najlepšie taký aký máš teraz.

Takže na aké určenie ten bajk potrebuješ? e-MTB, čo ti pomôže do strmých kopcov, alebo rýchli cestný bajk (e-bajk), s ktorým vďaka silnému motoru vyšliapeš zjazdovku, ktorú máš cestou na časovke?
17.04.2020 - 08:36:59
01
. Aby si bol trošku v obraze čo dokážu ebiky. To čo chceš jazdit tak prosim ta zabudni ze kupiš ebike za 2000€. To je ako keby si chcel ist jazdit WRC alebo Paris - Dakar na seriovo vyrabanom aute. Trochu si došpor a budeš spokojny . Pri rychlostiach ako si pisal potrebujes kvalitne brzdy ak sa nechces niekde zahlusit , nehovorim o kvalitnom odpruzeni. To je skratka zaklad aby si mal pocit bezpecia a istoty. No pisali to viaceri kolegovia ebikeri a bikeri pozicaj si ebike na vikend popripade ak mas kamosa si pozicajte dva ebiky s roznym motorom a potestujte a potom sa pytaj co ti je nejasne. Tie peniaze za to stoja a budes v obraze. PS: Lepsie je raz zazit ako 100x pocut.
17.04.2020 - 10:59:11
03
Chalani ja mám pocit že on ani radu nepotrebuje. On už má svoj stroj v hlave. Len ho ešte nikto nevyrobil:-)
Apropo ak chce jazdiť po zjazdovkách smerom hore, raz príde k tomu že sa buď prekoprcne dozadu lebo samozrejme si nechá najsilnešiu podporu, alebo a to je na betón bude musieť zastať a potom by som sa šiel pozrieť ako sa tento "technik" v tom kopci pohne:-)
17.04.2020 - 13:19:18
01
Nasiel som jednu fotku kde je taky sklon a stupanie ze by bol z toho v puči.Velke vyskove prevysenie na malu vzdialenost.Vzdy musim tych 200 potlacit lebo nemam s bikom sancu . Nedovoli to geometria . Bud ide predne koleso hore alebo ked sa velmi naklonim tak presmykuje zadne koleso + treba davat bacha na kamene a vymole . A ked s bikom zastenem tak musim drzat brzdu aby sa bike nesmykal dole. A nasadnut na bike a pokracovat dalej nehrozi. Jedine potalcit.
Chalan si to dost rozpravkovo predstavuje alebo ma nejaku predstavu ale v laboratornych podmienkach...

Prílohy:

Bod_záujmu_5_1492254414589.jpg
Bod_záujmu_5_1492254414589.jpg 1.52 MiB thumb_up1thumb_down

17.04.2020 - 13:38:51
02
keyboard_arrow_up