Gusto0 preco by sa mali vsetci trepat do Ba? Ja som z BA a chvilu to vyzeralo na kupu bytu/domu v Rajke. Preco? Lebo ceny v Ba su aj pre nas niektorych ktori sme sa tu narodili uletene. Nie kazdy zaraba tisice alebo dedi aby si mohol dovolit kupovat byty/domy v BA. Tak prosim nepausalizuj. Na zahori je to rovnake ako ludia byvaju v CZ a naopak.
19.04.2020 - 11:17:31
08
Nejdem k tomu viac hovorit, lebo to bude stale nazor proti nazoru. Nechcel som nikoho urazit, hadat sa, len som chcel povedat ze aj to su ludia, ktori by radi mali dalsi mesiac co jest. :) Kazdopadne chapem do istej miery obidva pohlady.
19.04.2020 - 11:18:01
011
Gusto0 Tak pri niektorych ludoch je pochopitelne preco sa trepu do Bratislavy.
Napr. mladi tam pridu studovat na VS, popri studiu ziskavaju prax v miestnych firmach, maju tam kontakty, ostavaju tam teda pracovat aj po studiu. Potom pride na rad dalsia faza, chcu si zalozit rodinu, s myslienkou na rodinu pride nostalogicka spomienka z detstva na fajnove byvanie v rodinnom dome a uz si kupuju dom v satelitoch :-).

Pracujuci v stavebnictve maju tiez viac prilezitosti v BA, detto ITckari.

A podaktori idu radsej do BA ako riskovat, ze ich v rodisku odrbka nejaky kvazi-podnikatel (netvrdim, ze sa to nemoze stat aj v BA).

Muselo by sa vela systemovych zmien spravit, aby sa tento trend zvratil :-).
19.04.2020 - 11:21:23
01
eaten napísal:
Rad by som vas videl z ich pozicie - keby ste boli zivitelia rodiny, ktori by museli ist do zahranicia aby ste mali z coho jest a platit byt.
Preco tieto testy neplatia pre doktorov ktori sa denne stretavvaju s chorymi, preco to neplati pre kamionistov, dodavatelov, postarov, predavacov? :) Z nejakeho dovodu si ludia myslia ze ked prekrocis hranicu o meter tak je tam oblak virusu a si instantne chory.
Tak zostan mesiac v zahranici - len uz kto ta ubytuje :) a keby aj, tak platit si extra ubytko by bolo pre vela ludi neunosne.

Tak z ich pozicie je ten pohlad jasny, ale globalny pohlad je iny. V porovnani s tymi, ci prisli o robotu uplne, ci uz priamo na SK alebo napr. chodili do zahranicia na tyzdnovky su na tom stale lepsie + stale su len minoritna skupina, aj tych nezamestnanych bude urcite radovo viacej. Principialne ak sa stanovia hranice izolacie (jedno ci na urovni statu, mesta,...), mali by sa dodrziavat. V Cine by tiez plakali, ze sa nedostanu do Wu-chanu? Asi ano, ale nedostali by sa...
Mozu byt radi, ze maju vynimku.
Nemam ziadne predsudky voci tym, co sa vystahovali, alebo byvaju v zahranici a pracuju tu. V zivote sa treba zariadit tak, ako sa najlepsie da. Len treba ratat s tym, ze rozhodnutia mozu mat aj skryte rizika/dosledky.
Mam dojem, ze aj tu niektori foristi byvaju/byvali v AT.
19.04.2020 - 11:27:57
05
Zipsik, ked sa dava testovat cela domacnost, tak staci jeden test za 70 EUR.
19.04.2020 - 11:47:56
04
Ta tomu ver 👍👍👍. Už som to tu písal v súvislosti s plošným pretestovanim ghetto píplov
19.04.2020 - 11:49:07
02
clxno1 napísal:
Zipsik, ked sa dava testovat cela domacnost, tak staci jeden test za 70 EUR.

Vidis na toto som aj pozabudol :) o to je to lepsie / jednoduchsie :)
19.04.2020 - 16:24:56
00
V US&A bude este veselo. :P

Príloha:
idiocracy.jpg
idiocracy.jpg 113.92 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2020 - 17:04:20
00
S takýmto prístupom ich proste musí milovať cely svet 😂 ...
19.04.2020 - 17:06:54
06
pritom ma satku na krku - staci aby si ju dala cez ksicht :-D u nas sa to ciganom velmi paci - satky, kapucne - su z nich velky gangsta :-D
a vcera tie Trumpove vyhlasenia ze na pandemiu moze Cina a mala by celit nasledkom ... hlavne aby z takychto "veci" nebolo moc veselo.

"Pravoslávni kresťania na Slovensku i vo svete, ktorí sa riadia podľa juliánskeho kalendára, vstúpili v pondelok (13. 4.) do Strastného týždňa, počas ktorého si pripomínajú utrpenie, smrť a pochovanie Ježiša Krista." - no vstupili do strastneho tyzdna - tak mozno sa im ho aj podari prezit na vlastnej kozi.
https://www.aktuality.sk/clanok/783608/koronavirus-v-pravoslavnom-chrame-v-bratislave-sa-napriek-zakazu-zisla-viac-ako-stovka-veriacich/?utm_source=azet.sk&utm_medium=feed&utm_content=nadpis&utm_campaign=azet-feed
19.04.2020 - 18:39:52
00
Ale jasne , je to hipisacka pizda s “ tunelmi na ušiach “ a drôtom v nose ja býk , čo si tu šatku dala dole len pre fotku . Ak jej pichorie mamka , Donald ju presvedčí, že za to môže “ žltý Číňan “ .
19.04.2020 - 19:27:52
00
Asi má mikro - rúško "zabudované" v nose ...
19.04.2020 - 19:35:15
00
tak ono amici su vseobecne dost tupy narod, percento negramotnosti maju tiez najvyzsie z rozvinutych krajin https://hnonline.sk/svet/1054119-miliony-americanov-su-negramotne-je-to-najviac-zo-vsetkych-rozvinutych-krajin-sveta Su to tupci bez vlastneho nazoru a uz len z principu pojdu proti tomu co je spravne. samozrejme cest vynimkam, ale tych s nizsim IQ je tam hodne
19.04.2020 - 19:35:48
01
Edit : vyhviezdičkovane je slovo p.i.z.da a miesto pichorie = pochorie . Asi mám tluste prsty 😂
19.04.2020 - 19:49:28
00
A práve v BA...

https://www.aktuality.sk/clanok/783608/koronavirus-v-pravoslavnom-chrame-v-bratislave-sa-napriek-zakazu-zisla-viac-ako-stovka-veriacich/
19.04.2020 - 21:05:58
00
keyboard_arrow_up