Posledne roky uz je tam turistov poriadne nahusto, takze ma ucast az tak nelaka.
Rozmyslal som aj ist to opacne, ale to zase ides z peknych kopcov do "nudy" :) , takze skor zvazujem na jar zase 2dnovku po dlhsom case dat https://www.mtbiker.sk/forum/mtb-akcie-vyjazdy/male-karpaty-hrebenovka-t19042.html
09.02.2018 - 13:53:30
00
pekny vylet.. ale siel by som z bratislavy a potiahol uz prvy den az na dobrovodsky hrad a druhy den niekam dalej....
09.02.2018 - 15:32:56
02
Ahojte, planujem v dnoch 1-2 juna spachat Trnavsku stovku z BA resp hrebenovku máych karpat. Nepridate sa ?
18.05.2019 - 00:04:51
00
Rumakk napísal:
TT100 - 106km, 2707m vyskovych ^_^ vysmiaty jak lečo na tanieri...
blata bolo, ale cakal som ze to bude horsie a o dost...


My sme nakoniec kvôli blatu vzdali všetci, okrem kolegu, ten išiel nakoniec aj sám... (lebo, keď sa raz povedalo, tak sa ide :) ja som jazdil okolo Orešian, tam je v lese dosť spevnených aj asfaltových ciest, a keď priebežne posielal fotky, tak som sa k nemu na Bukovej pridal a došiel s ním až do Brezovej. Možno sme sa tam niekde stretli, bola tam pred nami skupinka 3 bajkerov
03.06.2019 - 11:08:54
00
Zdar banda. Má niekto skúsenost s tym, že by prešiel celu trasu: BA - TN ? Mám za sebou už pár ročníkov (na bicykli), ale vždy som končil v Brezovej. Rozmyšlam či sa nehecnut, trochu potrenovat a dat do až do konca (ca. 170km a 5700m vyškovych).

Podla mapy.cz ( https://en.mapy.cz/s/bopejodaga ) trasa je jednoducha - otazkou je, či sa da ist po červenej / zelenej turistickej bikom bez nosenia. Nepoznam tie useky. Pokial zistim, že nemam šancu to vyšlapat, tak okej, bude mi stačit finiš aj v Brezovej. Ale keby som zistil, že chodniky su v dobrom stave a da sa to bez problemov prejst na bicykli, tak mam perfektnu motivaciu siahnut si na dno :)

Budem rád za spatnu vazbu a rozumne postrehy.
19.04.2020 - 20:39:42
00
ja som pár krát uvažoval potiahnúť, raz som sa aj vybral, ale nad MY som zlomil sedlovú trubku, tak z toho nič nebolo

červená po Javorinu je šlapateľná, teda aspoň myslím, išiel som iba dolu, na zelenej v stúpaní na Lopeník je asi 100vm pristrmých, inak to ide. ale nevidím dôvod, prečo neísť tiež po červenej, tá je celá v pohode

a ako jazdíš BA - Brezová? obchádzaš lahôdky ako Taricové skaly, Vápenná...?
19.04.2020 - 23:33:32
00
Čertov kopec, Vapennu aj Zaruby obchadzam aby som nemusel nosit. Predsa som viac cyklista ako turista :)

Ide mi o to, že druhu cast trasy (Brezova - TN) moc nepoznam a chcem vediet či je jazditelna, alebo je skor pre pešších turistov. Isiel som tade možno raz niekedy pred dvomi rokmi na Špačinskej stovke, ale moc si to nepamatam...

Pokial červenu na Javornik vyšlapem a potom len usek po zelenej na Lopeník by som jeden kopec tačil, tak zamna to OK. Do uvahy pripada aj varianta ist cely čas až do TN po červenej - rozdiel je len 5km naviac a trochu mienrejší profil.
20.04.2020 - 08:55:18
00
tak keď už obchádzaš, tak určite odporúčam tú červenú, je tam niekoľko pekných rýchlejších zjazdov (teda ľahší terén, čo sa dá pustiť), na zelenej je zaujmavý iba zjazd z Jelenca, potom skôr nuda
20.04.2020 - 11:07:58
01
Sice som po cervenej isiel len z MY do Drietomi, ale tiez by som skor odporucil tu cast. Zelena mi pride viac turisticka, resp skor v opacnom smere
20.04.2020 - 11:12:58
00
Ktovie, ako bude tento rok stovka. My by sme radi ísť v pôvodnom termíne, aj keby oficiálne nebola.

My obchádzame Čmelok "zľava" a cez sedlo Javorina "na druhú stranu" a obchádzame Skalnatú "sprava". Panské uhliská a Taricové skaly takisto "sprava".

A najmä vzhľadom na zloženie skupiny Vápennú si kolegovia zvykli obchádzať úplne, a to až tak, že zo Sološnice po asfalte až na Bukovú na priehradu. Ale jazdí sa to po modrej a na Klokoč myslím. Ja som to ale ešte tak nešiel
20.04.2020 - 11:37:42
00
Snad ju prinajhoršom iba odloža a nezruša uplne. Tak to urobili aj s Lazovskú stovku.

Inac po Brezovej su ešte nejake kontroly? Alebo len samokontrola v TN na stanici? Kto mi dá štempel? :D
20.04.2020 - 12:01:32
00
zdá sa mi, že do TN pokračuje iba zopár účastníkov (jednotky kusov), aj to asi nie každý rok, tak kontroly by neboli moc efektívne

dosiahnutie cieľa sa dokazuje zakúpením lístka na vlak na TN stanici a treba poprosiť tetku za okienkom, aby naň napísala meno, podľa predloženého OP
ak má človek iný odvoz, stačí si kúpiť polovičný do Zlatoviec
20.04.2020 - 12:14:29
01
caute mate pls aka je trasa na cyklo verziu? je to mozne dat na gravely?
13.09.2020 - 11:46:17
00
Neviem ci je pripravena nejaka oficialna trasa pre cyklo. Bol som pred par rokmi. Dostal som vytlacenu staru trasu na starte a kontroly pre cyklistov som hladal marne. Na stanovistiach pre pesich zase nechceli davat peciatky cyklistom. Kazdopadne na konci, ked dojdes ti daju diplom aj bez peciatok. A ide o to si to hlavne uzit a nestresovat zbytocne nejakymi kontrolami. Ja som zdedil GPX pre cyklo od kolegu. Tu som uz raz aj isiel na trekovom biku (40 mm plaste) a v pohode. Zmenil som tam iba ciel (dufam, ze spravne). Pripajam toto GPX pre inspiraciu. Za zle odbocky nezodpovedam, treba sa stale riadit zdravym rozumom :-) Uvitam, ak mate tipy ako tuto trasu zlepsit.

Prílohy:

2020-09-15_259154956_TT100 (1).gpx [271.06 KiB] Zobraziť na mape

18.09.2020 - 13:06:27
00
TT 100 je v 1.rade pochod pre peších, my ako cyklisti sme sa tam votreli. A keďže sú aj takí (na "oboch stranách"), ktorí sa nevedia podeliť o cestičku, či správať sa navzájom ohľaduplne, nájdu sa ľudia, pre ktorých tam nie sme vítaní. Chvíľu sa to riešilo úplne inou trasou pre cyklo, ale to bola v podstate cestná trasa a myslím (nie som si istý), že ako začala, tak aj rýchlo skončila. Dnes chodia teda ľudia s MTB +/- po oficiálnej trati, alebo "okolo". Každý si obchádza úseky, podľa vlastného uváženia, takpovediac, azda okrem Vápennej, kde myslím cyklisti nechodia vôbec. V konečnom dôsledku je to jedno, lebo dostať pečiatku na všetkých stanoviskách sa nepodarí, lebo vždy sa niekto niekde vzbúri, žiaľ. A nakonci je to už úplne jedno, lebo diplom absolvent dostane, ak sa ukáže v cieli. Väčšina ľudí to neberie ako pretek, ale ako výzvu sebe samému.

Či sa to dá prejsť na graveli, no, teoreticky áno. Hoci sú úseky, kde to bude ťažšie a bude treba pochôdzka vedľa bicykla. Skôr by som videl problém "v zadku", pri takmer 100 km na takom povrchu. Ale už som videl ľudí to prejsť aj na trekingovom bajku, takže vylúčené to nie je.
18.09.2020 - 14:01:38
00
keyboard_arrow_up