Vďaka za tie typy strihačov, pôjdem asi do toho Babylissu. Kolega má tiež dva tejto značky a je náramne spokojný. Ale vyskúšam ho radšej až cez sviatky🤭
01.04.2020 - 17:22:21
00
Strihám sa sam asi 20 rokov. Mali sme tu kadernika, takeho bosniaka, už nevedel čo pytať. A naše - normalne holičstva to bolo na hodinu čakanie.
Kupil som si v Bille nejaky trhač, vratil som to ako nepoužitelne (nestrihalo, iba kmasalo vlasy). Potom som nezavahal a kupil som Phililps c241 (vid foto), vydržal mi do roku 2019 (od roku 2000). Bol super, lebo naň spominam v dobrom. Ani neviem prečo, kupil som Rowentu TN 1350F0, je to ťažší strihač, pripomína mi ako profi strihač. Nie je zly, ale na ten easy Philips c241 spominam. Teraz je všetko pozatvarane, manželka vravela, že je treba psa ostrihať.

Prílohy:

c241.jpg
c241.jpg 37.15 KiB thumb_up1thumb_down

02.04.2020 - 07:39:14
00
Tiež nečítavate navody? Teraz pozeram, že sa strihavam nastavovacim nastavcom na bradu. :rofl: :rofl: :rofl:
Robím kratky zastrih, v zime to necham potom narast na 5-6 tyždňov a potom ak zrovna nemrzne, tak strihám. Inak počas teplejších mesiacov každé 2 týždne.

Prílohy:

Brada.jpg
Brada.jpg 50.08 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2020 - 07:46:29
00
tulenik napísal:
Britva :D the best from WWII eastern battlefield.

Na 12 mm ako ???
Sublerou odmeras dlzku od gebule a potom fiiik??Vlas za vlasom ??
Vlastne casu mame dost, tak preco nie... :-)
02.04.2020 - 09:20:16
00
duves napísal:
Strihám sa sam asi 20 rokov. Mali sme tu kadernika, takeho bosniaka, už nevedel čo pytať. A naše - normalne holičstva to bolo na hodinu čakanie.
Kupil som si v Bille nejaky trhač, vratil som to ako nepoužitelne (nestrihalo, iba kmasalo vlasy). Potom som nezavahal a kupil som Phililps c241 (vid foto), vydržal mi do roku 2019 (od roku 2000). Bol super, lebo naň spominam v dobrom. Ani neviem prečo, kupil som Rowentu TN 1350F0, je to ťažší strihač, pripomína mi ako profi strihač. Nie je zly, ale na ten easy Philips c241 spominam. Teraz je všetko pozatvarane, manželka vravela, že je treba psa ostrihať.

Tiez mam C241 asi 20 rokov. Asi pred 7 rokmi sa mu ale zalomil kabel, ktory som opravil a doteraz ho pouziva iny clen rodiny. V podstate dobry strihac. Pred nim som mal Teslu, ta bola uplne na nic. Aktualne pouzivam Philips HC3410 (tych cca 7rokov), ale to je suvix. Neustale sa uvolnuje ta hlavicka na oske motora, ktora hybe nozom. Vzdy ju prilepim sekundovym. A zacal sa olamovat ten hreben nadstavca, ten som tiez nejak opravil, zalial dvojzlozkovym lepidlom v mieste kde sa lame.
Uz hladam nejaky novy stroj, menej hlucny (susedia isto vedia kedy sa striham :D ), najradsej by som bezsnurovy, ale neviem ci baterka vydrzi napr. 10 rokov. Striham sa tak raz tyzdenne, cize povedzme 500 cyklov nabijania. Mohla by.
02.04.2020 - 10:34:25
01
Vlastne fakt, na to som aj zabudol, mojmu HC5440 tiez vpadavala ta hlavicka, tiez som ju prilepil sekundovym. Akurat mne chytila pekne hned naprvykrat, takze odvtedy nevypadava, len strojcek viac vibruje (aj je hlucnejsi), asi je ta hlavicka viac vyosena. Dalsi bod dole pre (nove) Philipsy.
02.04.2020 - 11:16:42
00
https://www.philips.sk/c-p/HC5450_80/hairclipper-series-5000-zastrihavac-vlasovs-technologiou-dualcut

Tento používam ja a odporúčam. Nabíja sa rýchlo, vydrží dlho a vládze.
02.04.2020 - 18:10:03
00
duves napísal:
A naše - normalne holičstva to bolo na hodinu čakanie.

Celkom si ma pobavil :D ja pridem kadernicke utorok a objedna ma az na dalsi tyzden. Inak na bradu, a obcas aj na vlasy, pouzivam Remington HC5400. Ma 2 nastavce - od 3 az do 42 mm, tvrdene cepele, funguje na baterku aj na kabel, niet co vytknut.. mozno len cenu.
02.04.2020 - 20:07:36
00
No a ja mám napríklad negatívne skúsenosti s aktuálnymi lacnejšími modelmi. Napríklad by som asi neodporučil toho philipsa čo uviedol *****. Rýchlo sa nabil, a keď fungoval tak celkom obstojne strihal. Lotéria bola či sa zapne, a keď sa náhodou prvý krok vydaril, tak mal väčšinou tak nízke otáčky a výkon motora, že neodstrihol ani vlas. A to kľudne bez strihacej hlavice, teda bez akejkoľvek záťaže.
Aktuálne mám doma toho brauna 5030. S tým je spokojný iba náš škôlkar - má totiž jeho obľúbenú modrú farbu. Na jedno nabitie ledva zvládne tú škôlkársku hlavu. A kvalita strihania - môžem jedným miestom prejsť x-krát v y- možných smeroch, a aj tak musím nakoniec dorábať nožnicami. Príliš veľa vlasov mu utečie spred nožov.
Ale nejdem generalizovať, keďže pri oboch sú tu aj spokojní užívatelia. Alebo mám príliš vysoké nároky po skúsenostiach so staršími - už nezohnateľnými -modelmi.
03.04.2020 - 00:30:49
00
weexo napísal:
Celkom si ma pobavil :D ja pridem kadernicke utorok a objedna ma az na dalsi tyzden. Inak na bradu, a obcas aj na vlasy, pouzivam Remington HC5400. Ma 2 nastavce - od 3 az do 42 mm, tvrdene cepele, funguje na baterku aj na kabel, niet co vytknut.. mozno len cenu.

No tak sa kedysi strihalo. Šiel si zo školy, prace a zastavil si sa u holiča, holičky na strihanie.
Pánsky holič nie je dámsky kaderník, takže objednavanie sa velmi nenosilo. Potom prišli tie nové ekonomicke zmeny po roku 89, holiči ubudli a bolo zarobene. Tieto služby bol problem zohnať, tam kde bolo holičstvo, urobili cukrareň. Tam kde bola cukrareň, urobili predaj PC.... Tieto strojčeky sú parada. Človek nie je na ničom zavislý. Dnes pozriem do zrkadla a idem na to. Už tie roky ma naučili brilantne držať strojček a strihať. V jednej ruke strojček, v druhej zrkadlo na strihanie zadnej časti. To som sa naučil, lebo pred 20 rokmi vravím polovičke-ostrihaj ma! Ja si tam nevidim. Urobila mi "kusance" viete čo to je? Tak som sa to naučil sám.
03.04.2020 - 18:41:47
01
Babyliss PRO FX880E alebo Moser Primat Titan Ja mam Moser za 70euro a je to rozdiel
11.04.2020 - 21:02:43
00
tak nakoniec som si vybral Philips MG7745/15
https://www.philips.sk/c-m-pe/zastrihavace-brady-a-fuzov/zastrihavac-14-v-1
presvedcila ma hlavne doba nabijania/vydrz 1h/3h (Li-Ion) oproti nizsim modelom 16h/1h (NiMH), ktore nemaju ani len kontrolku stavu baterie.
Otestoval som, bezi to pekne, striha, holi. Z nadstavcov vyuzijem asi polovicu. Kvalita slusna, len skoda uzsich nozov, strihanie trva potom trocha dlhsie. V ruke je trocha tazsi kvoli baterii, to je asi o zvyku. Hlucnost v pohode. Ak je na nabijacke, neda sa zapnut (niekde som cital ze sa da). Vo vysledku som spokojny. :y:
Zvazoval som este OneBlade, do ktoreho ale treba kupovat nove nadstavce, tak ten som z vyberu vylucil.
20.04.2020 - 19:50:17
01
Co vravite na toto: https://xiaomiplanet.sk/xiaomi-enchen-boost-akcia/
21.04.2020 - 21:49:28
01
Ja mám vyše roka ROWENTA AIRFORCE ULTIMATE TN9300F5. Strihá super, "vysávač" je tiež parádny, zachytí ozaj tých 99% vlasov, takže minimum upratovania po strihaní. Akurát teraz trochu zdražel, asi jak sú kaderníctva zatvorené 😁. Mňa vyšiel na 55€ aj s poštovným. https://www.rowenta.sk/Starostlivos%C5%A5-pre-mu%C5%BEov/Telo/AIRFORCE-ULTIMATE-TN9300F5/p/1830006702
21.04.2020 - 22:19:29
00
https://www.amazon.co.uk/Remington-Clippers-Lengths-Trimming-Detailing/dp/B012F8MS9A
Tento striha vlasy mne.Mozes aj v sprche pod vodou.Na bradu urcite nie,ale vlasy fajn
22.04.2020 - 00:09:53
00
keyboard_arrow_up