Asi ohradisko pre kozy :-) .
20.04.2020 - 21:06:22
00
Ak to je pod Kobylou, tak tam sa aj tak môže len pešo.
20.04.2020 - 21:15:19
00
4. Stupen ochrany, toto je zlta znacka z ktorej si sem daval uz fotky neraz.
Jazdi si kde chces ale naozaj si nevedel, ze je to zakazane?
20.04.2020 - 22:30:47
03
gronkjear napísal:
... na Košariskách ma obiehali aj nejaké 12-ročné dievočky na e-kolobežkách.. :yawn:


Môžem potvrdiť, trend E-kolobežiek sa v tých končinách dajako moc rozšíril a expanduje :D
20.04.2020 - 23:00:12
01
Hosť napísal:
kozy na bajkoch som tam este nevidel ;)

ja iba na bajkerkách... :lol:
20.04.2020 - 23:23:07
02
Hosť napísal:
lapaloma tak kopec aktivit je tam na hrane zakona, vratane ilegal trailov v 2... zial som len slaby bajker a pokusenie je silnejsie ;)

Slaby bajker urcite a este aj velky hlupak.
21.04.2020 - 07:01:15
02
Hosť napísal:
lapaloma tak kopec aktivit je tam na hrane zakona, vratane ilegal trailov v 2... zial som len slaby bajker a pokusenie je silnejsie ;)

Fajn. Nafotia ťa "zelený" a použijú ako argument, keď budú chcieť rušiť legálne cyklotrasy na Kobyle, prípadne keď budeme chcieť niečo nové povoliť. Ale "pokušenie je silnejšie" :n:
Nevieš čo to znamená vybaviť "C-čka". Ja som pri bol pri rokovaní aj so životným prostredím aj s lesmi keď sme vybavovali cyklotrasy na Devínskej Kobyle.

"vratane ilegal trailov v 2..." - odkiaľ vieš, že to nie je dohodnuté s majiteľom?
Keď sme dohadovali značenie so Štátnymi lesmi, tak sme sa dohodli že niektoré trasy, ktoré sme pôvodne chceli vyznačiť nevyznačíme, ale jazdiť ich môžme.
21.04.2020 - 09:00:05
07
ta modra a zlta zakazana znacka su take krasne, ze by som tam velmi rad isiel zakazdym ked som na Kobyle. No samozrejme viem ze su pre bajk zakazane, no spravil by som to tak, ze by som si niekde na ich zaciatku schoval bajk. Ale tam je to asi tazko, vsade kopa ludi...
Lahsie to bolo sobotu pod Vysokou, tam som schoval bajk na vedlajsiu cestu na hranici rezervacie a sup behom hore :)
21.04.2020 - 09:18:15
07
tieto lokality ako Kobyla, Vysoka, Rostun s Klokocom mam velmi rad, je to prave super na prechadzky s detmi... aj ked su Karpaty prudko jazditelne a skor vhodne na bic ako turistiku z mojho pohladu, tieto miesta stoja za prechadzky namieto bic...
foto zo vcerajsieho zapadu slnka na Somarovi :sun:

Prílohy:

IMG_20200420_194504.jpg
IMG_20200420_194504.jpg 407.76 KiB thumb_up2thumb_down

21.04.2020 - 10:08:14
010
K tomu pokušeniu.
Bývam na okraji MK. Prakticky zadný plot domu je hranicou CHKO. Necelých sto metrov za ním je nelegálny trail, ktorého fotky sem pridávajú rôzny bajkeri zo svojich výjazdou. Ja sa tam chodím často prechádzať len pešo. Vyvetrať si hlavu po práci. Nikdy by som tam nešiel na bajku, aj keď pokušenie je silné a "trail" je naozaj pekný a má príjemný flow; lebo je to príliš blízko ľudských obydlí, sú tam vždy chodci, psíčkari, rodiny a iné osoby. Prepadol by som sa od hanby ako by som sa cítil trápne že ich vytláčam mimo chodníka do trávy nech nachytajú dákych kliešťov, pričom tam nemám na bajku vôbec čo jazdiť. A to tam ešte poniektorý aj naháňajú časy na strave. Zákon je napísaný jasne, riešilo sa to už v téme o legislatíve. V MK je dosť ciest a značených trás, kde si môžme do sýtosti zajazdiť. A hlboko v MK, ďaleko od BA, kde nie je taká hustota ľudí trebárs aj na tých neznačených nelegálnych trailoch a chodníčkoch. Tento chodník pre peších, ktorý ani nie je zaznačený na väčšine mapách prenechávam chodcom, nevytváram tak konflikty chodec-biker, kde je chodec v práve. Nechcem zhoršovať obraz bikerov v očiach chodcov a hrať na nervy niekomu kto sa išiel zrelaxovať prechádzkou na okraji lesa. Pred pokušením dávam prednosť ohľaduplnosti. Nemusíte ma mať za to radi, ale v tomto prípade a na tomto mieste chápem aktivity zapratávačov. Tak a teraz môžte dávať dislike.


Naposledy upravil peito dňa 21.04.2020 - 10:24:40, celkovo upravené 1 krát.

21.04.2020 - 10:23:43
010
ja osobne tam velmi rad beham a chodim s detmi prave preto, ze je to krasne
21.04.2020 - 10:24:33
01
dohodnime sa, ze medzi modrou sandberg-devin zelenou hore na tu magistralu a potom pod magistralou smerom na devin jazdit nebudeme, alebo aspon nebudeme zverejnovat fotky a tym padom budeme mimo 4ky. Potom je tam este 4ka niekde okolo fialkovej doliny ale tam su chodnicky pokial viem len po okraji
21.04.2020 - 10:38:52
00
dnes rano som siel moj obvykly okruh a o 8:55h na Cerovke smerom od MS na Hrabovinu som vyplasil nejake zviera z podmnoziny "vysoka". Najprv som si myslel ze ide o kona, zrejme samica, bola nasobne vacsia od srny ci samice jelena. Mala relativne hladku lesklu sivu srst, pretiahnute nozdry, odstavajuce usi, neviem ci tu budem za šaša, ale mam pocit ze mohlo ist o samicu losa. Anyone ?
21.04.2020 - 10:56:08
02
Hosť napísal:
tak posuň prosím mapu, o ktoré trasy sa konkrétne jedná, lebo DK je tak prešpikovaná chodníčkami a trailami, či už v 2 alebo 4, že selekcia je ťažká :)
problém je aj to, že to nemôže pokryť žiadna "dohoda" s majiteľom, treba tam aj súhlas orgánu...takže ja sa nehrám na svätuškára ako poniektorí, čo nikdy neopúšťajú C :)

Čo nejazdiť v žiadnom prípade na Devínskej Kobyle:
Časti, kde je 4-ka. Modrá TZ z Devína do DNV. Žltá TZ z modrej na Rovnicu (nad Sandbergom) do DNV. Celý svah medzi Devínom a DNV je 4-ka.
Dohodli sme sa so Štátnymi lesmi že nebudeme zbytočne jazdiť v časti od cesty pri Dunaji smerom hore cyklotrasu, ohraničené Mokrým jarkom.
Ak si otvoríš mapu na cykloserver.cz priestor od cesty ku fialovo označeným trasám.
Maratón sme tam išli a mali povolený. Je to z dôvodu ochrany a rešpektovania zveri na DK, aby mala aký taký nerušený priestor, keďže celá Devínska Kobyla je hojne navštevovaná.

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=48.160928P17.021701P15@b=2
21.04.2020 - 12:55:56
02
maros1974 napísal:
dnes rano som siel moj obvykly okruh a o 8:55h na Cerovke smerom od MS na Hrabovinu som vyplasil nejake zviera z podmnoziny "vysoka". Najprv som si myslel ze ide o kona, zrejme samica, bola nasobne vacsia od srny ci samice jelena. Mala relativne hladku lesklu sivu srst, pretiahnute nozdry, odstavajuce usi, neviem ci tu budem za šaša, ale mam pocit ze mohlo ist o samicu losa. Anyone ?

jelen so zhodenym parozim (bez parozia, momentalne zhadzuju)
21.04.2020 - 17:45:26
00
keyboard_arrow_up