neskusal si reklamovat ?
20.04.2020 - 18:55:33
00
ja to mám naopak, výdrž pod 30h u mňa diskvalifukuje celé portfólio Garminu, aj iných značiek

Mega XL som kúpil hlavne ako záložný logger k Locusu v telefóne, na čísla si nepotrpím, ale potrebujem spoľahlivo zaznamenanú trasu kvôlu priradeniu polohy k fotkám a to zatiaľ spĺňa (teda až na obdobie, keď cca na každom treťom výjazde zamrzol, ale to sa dalo všimnúť a stačilo off/on

inak zatiaľ (tuším od sept.2018) vyše 240 záznamov (priemerná doba výjazdu určite cez 8h), vrátane 50 celodenných skialpov
20.04.2020 - 19:01:04
01
Tiež sa mi to stalo raz s tou výškou cca mesiac do zadu. Zblbla, nastúpal som cez 10k metrov, ale appka to opravila. Odvtedy v pohode. Som zvedavý, čo napíšu
20.04.2020 - 19:16:41
00
Ten druhý som reklamoval. Samozrejme úspešne ale s doplatkom som si zobral rovno GARMIN. Pri GARMINE vidím problém vo výdrži batérie. Bude to potrebné asi 2-3 krát týždenne nabíjať. LEZYNE stačilo len raz týždenne. Ale zas to nabíjanie je vec zvyku a funkcionalita je úplne ako z iného sveta. Potom ďalšia vec čo ľudia spomínajú je presnosť záznamu. Tá je u Garminu tiež lepšia. Pri LEZYNE sa mi stalo, že segmenty s veľkou rýchlosťou, alebo ostrými zátačkami a rýchlosťou niekedy nezaznamenalo. Musel som si inteligentný záznam prehodiť na sekundový, ale aj tak som niekedy mal odchýlku od segmentu. Hlavne keď som makal a rýchlo prešiel začiatkom, alebo koncom segmentu. Veď dajte potom vedieť, čo vám odpíšu z technickej podpory. Len tak pre info pre všetkých
20.04.2020 - 19:44:23
01
Zall On mne vysku prave ze nenapocitaval, vysku zobrazoval ok, aj vsetko len tie percenta zacal naraz zobrazovat naprd, Jak keby mu nieco v kode pretieklo, niekde pamat/pointre a uz to islo hausnumera. Inak ja osobne som za ten rok nemal ziaden problem s HW ani snimacmi, pouzivam ho na dvoch bikoch, senzory Ant+ Sigma Speed, XOSS Speed a cadence, Garmin HR. Ani raz nevypadol, chodil spolahlivo. 2x mi urobil v lese, ze mi zaznamenanu pozicu hodil nejakym offsetom ja neviem 50m na niektorym smerom, a potom po chvili uz zas dobre zobrazoval. Mne sa paci vydrz, velky display a kupil som ho prave pre to, ze nechcem chodit ako moji kolegovia s accupackmi pri Garminoch a nabijat to 2x za jazdy pocas celodenneho vyjazdu. Minuly firmware (z Vianoc) mal bug ze nevedel pri zapnuti zistit spravnu nadmorsku vysku, ale daval 0 a podla toho aj kalibroval barometer. To som nahlasil a v tejto novej verzii to ma byt opravene a aj by som povedal ze skoro je ale stale je to horsie ako minulorocne verzie softweru. Vtedy pekne do minuty hodil moju vysku 128m, teraz to chodi 150m, potom 135 a podobne, trva mu vyrazne dlhsie kym to trafi. Neviem co tam "vylepsovali" ked to chodilo. Inak z Lezyne mi teraz odpisali a chceli zatial vediet cisla verzie FW a Bluetooth LE.
20.04.2020 - 20:30:03
00
ako casto vydavaju novy fw ?
20.04.2020 - 20:50:17
00
KinDo Par krat do roka. Niekedy castejsie, podla bugov. Ked to bola novinka tak kazde 2 mesiace, mozno potom sa to predlzovalo, teraz to bolo Vianoce a dalsi koniec marca. Prave, ze im teraz dost dlho trvalo kym to releasli, lebo hned zaciatkom januara som im nahlasil ten problem s vyskou pri zapnuti, oni ze uz o tom vedia a chystaju uz novy FW. No a trvalo to krasne 3 mesiace.
20.04.2020 - 20:57:31
01
Pridavali ovladanie tych ich SmartConnect svetiel pramo z GPS zariadenia a Cesky jazyk. Ten im tam nejak nevysiel spravny font, lebo diakriticke znaky zobrazoval naprd. Teraz som to ani neskusal ci to opravili, netuzim to mat v cestine. Ako tovladanie tych svetiel je taka pekna blbosticka ale vzdy mi je jednoduchsie stlacit gombik na svetle a este ked mas sparovane predne a zadne ani nevravim. 2x som to vyskusal zapnut z MegaXL a potom uz len priamo zo svetla. Ako MegaXL ukazuje napr aj stav baterky toho svetla, ale to vidis aj z aplikacie Lezyne ked uz to tuzis vidiet. Vadilo mi, ze pri kazdom zapnuti MegaXL sa to pytalo ze ci chcem zapnut aj svetla akonahle to uz bolo sparovane.
20.04.2020 - 21:03:04
00
lukas6s8p cez co alebo ako vlastne spojis alebo ako to nazvat fotky so zaznamom - predpokladm ze je to koli tomu aby fotky mali polohu.

ja tiez nepotrebujem vidiet cisla - mam (na brytone) hodiny, vysku a teplotu aj to len preto lebo to nepozna prazdnu obrazovku. hladal som nieco co ma velmi dlhu vydrz baterie, displej len informativny a vedelo by to spolahlivo logovat, nestalo majetok a ono nic tak neexistuje. davnejsie sa robilo nieco co sa pouzivalo k fotakom ale to zaniklo.
20.04.2020 - 22:44:41
00
marek73 mne to tiež začalo zblbnutými percentami a zrazu som bol vo výške 10000m 😁 našťastie sa to stalo raz.
Snímač rýchlosti mám od magene, funguje parádne, taktiež HRM sigma. Bez nejakých odpojení.
Trošku ma hnevá to skákanie teploty o tri stupne hore dolu v rozpätí troch sekúnd.
Čo sa týka tej počiatočnej výšky, ja si nahodím svoju výšku manuálne pred spustením záznamu a potom meria celkom presne.
20.04.2020 - 23:25:29
00
Gusto0 napísal:
ono nic tak neexistuje. davnejsie sa robilo nieco co sa pouzivalo k fotakom ale to zaniklo.

Jj, zaniklo veru .. pouzivam daky canmore, je to fajn, ale uz zastaraly soft, tri gps overflow chybou a naviac vydrzi trackovat len asi 16hod. Ale tak sa da sa normalne dobijat, ked treba. Ale pozrel som zas na alzu, ci nemaju nieco nove a amju .. novy trh s tracker zariadeniami. Na sledovanie domacich miacikov :D .. so simkou :D , vydrz za 2-5 dni :o .. https://www.alza.sk/pet/tractive-gps-tracker-pre-domacich-milacikov-d2418101.htm Akurat toto asi neloguje. Ale mozno existuju ine, neviem.
21.04.2020 - 06:23:12
00
skoro vsetci tam slubuju "zaznam trasy / historia pohybu" - nikde vsak nepisu kde sa data zaznamenavaju ...

v lese to bude mat tie iste muchy ako ine zariadenia
akurat by mala byt mensia sanca na poruchovost, nakolko je to jednoucelove zariadenie (ziadna teplota, barometer, ant+) ...
21.04.2020 - 09:17:50
00
marek73 napísal:
Zall On mne vysku prave ze nenapocitaval, vysku zobrazoval ok, aj vsetko len tie percenta zacal naraz zobrazovat naprd, Jak keby mu nieco v kode pretieklo, niekde pamat/pointre a uz to islo hausnumera. Inak ja osobne som za ten rok nemal ziaden problem s HW ani snimacmi, pouzivam ho na dvoch bikoch, senzory Ant+ Sigma Speed, XOSS Speed a cadence, Garmin HR. Ani raz nevypadol, chodil spolahlivo. 2x mi urobil v lese, ze mi zaznamenanu pozicu hodil nejakym offsetom ja neviem 50m na niektorym smerom, a potom po chvili uz zas dobre zobrazoval. Mne sa paci vydrz, velky display a kupil som ho prave pre to, ze nechcem chodit ako moji kolegovia s accupackmi pri Garminoch a nabijat to 2x za jazdy pocas celodenneho vyjazdu. Minuly firmware (z Vianoc) mal bug ze nevedel pri zapnuti zistit spravnu nadmorsku vysku, ale daval 0 a podla toho aj kalibroval barometer. To som nahlasil a v tejto novej verzii to ma byt opravene a aj by som povedal ze skoro je ale stale je to horsie ako minulorocne verzie softweru. Vtedy pekne do minuty hodil moju vysku 128m, teraz to chodi 150m, potom 135 a podobne, trva mu vyrazne dlhsie kym to trafi. Neviem co tam "vylepsovali" ked to chodilo. Inak z Lezyne mi teraz odpisali a chceli zatial vediet cisla verzie FW a Bluetooth LE.


Presne to stou výškou začalo blbnúť po tej aktualizácii v zime. Od vtedy nastavujem počiatočnú výšku manuálne. Ale dokedy nebola tá aktualizácia XL- nabehlo do pár sekúnd na dosť presnú výsku.
21.04.2020 - 17:12:05
00
Caute, potom ako ma vcera Xty raz nasrali hodinky a vyplo mi Stravu, rozmyslam nad nejakym GPS cyklopocitacom. Mal som v ocku nieco od Lezyne, ale ako to tu tak citam asi to nebude vyhra. Navigaciu nejako nepotrebujem, pozrem si mapy.cz v telefone, islo mi skor len o zaznam na stravu a mat prehlad kolko km uz mam za sebou. Nieco ako byvali tachometre plus ten zaznam trasy. Je to stymi Lezyne ozaj take zle ako to vypadá posledne strany?
27.04.2020 - 09:46:14
00
Na to co popisujes ty mi skvele fungovala Sigma pure gps.
Vymenil som ju koli chybajucej navigacii minuly rok za Lezyne mega c a to mi funguje bez problemov.
27.04.2020 - 10:18:32
00
keyboard_arrow_up