Korona vírus mení všetko... Aj farbu pokožky :o

22.04.2020 - 20:10:19
00
Asi mu nechavaju na izbe dlho pustene horske slnko :D
22.04.2020 - 20:15:52
00
staci sa pozriet na Pezinok - ako ich to pekne kosi, keby to nechali tak pokosilo by ich snad vacsinu. ci chce niekto tvrdit ze by aj tak zomreli v podobne kratkom case? u mna by skosilo pol bytovky. ale postupne to zacne - ze to bola zbytocna panika a bude vela hrdinov co nic nedodrziavali. keby vacsina z nas nic nedodrziavala, alebo by neboli ziadne opatrenia by to tu vyzeralo uplne ale uplne inak.

ja ako clovek venujuci sa sportu to napr. tiez nechcem dostat aj ked na 98% to prezijem. no nechcem riskovat moznu komplikaciu vo forme zapalu pluc = poskodene tkanivo? v plucach = znizena kapacita pluc na dozivotie. jeden zapal pluc som uz mal, lahky, dakujem viac neprosim.
22.04.2020 - 20:17:09
00
Biznis je biznis...aj cez mrtvoly
Neuveritelne, co si tie firmy dovolia.

https://svet.sme.sk/c/22389137/cina-europe-predava-nekvalitne-respiratory.html?ref=trz
22.04.2020 - 21:04:08
01
Inak, poznate niekoho zo svojho okolia kto si tym ochorenim uz presiel alebo sa teraz lieci? Ja nepoznam nikoho. Lenze u mna to ma vypovednu hodnotu 0, lebo som sa "socialne odlucil" uz pred koronou. Tieto neurcite hrozby desia viac ako blizkost nejakeho realneho nebezpecia. Keby mi nad hlavou lietali rakety, tak som paradoxne asi kludnejsi ako teraz. Ono v podstate nejde ani tak o mna, ako o ludi okolo mna co patria do rizikovej skupiny. Preto by som rad vedel nejake info z prvej ruky a nie sprostredkovane informacie (pravdive?) z medii.
22.04.2020 - 21:06:57
00
A už je tu oficiálny trailer :D

22.04.2020 - 21:11:36
00
jni tu poskytol nadherne zhrnutie vsetkych odporucani, zisteni a postrehov - skratka vsetkych mudrosti spomenutych na 4875 stranach tejto temy. Akurat, ze ho nespravne umiestnil, tak som si dovolil jeho pripevok skopirovat sem.

Základné pravidlá ako prežiť s koronavírusom:

1. Nesmiete vychádzať z domu. Iba ak práve musíte, v tom prípade môžete.
2. Rúška v zásade nepomáhajú, no napriek tomu by ste ich mali nosiť, lebo vám možu zachrániť život.
3. Obchody sú zatvorené. Okrem tých, ktoré práve otvorili.
4. Koronavárus môže byť smrteľný, ale nemusíte sa ho obávať. Iba ak by sa vymkol z kontroly, vtedy by zomrelo veľa ľudí.
5. Všetci musia ostať doma (viď bod č. 1). No je rovnako potrebné hýbať sa na čerstvom vzduchu, hlavne, keď svieti slnko. Ale je nutné ostať doma. Iba že by ste chceli športovať.
6. V obchodoch je dostatok tovaru. Žiadna panika. Len niektoré produkty chýbajú alebo sa práve nedajú nikde zohnat. Hlavne žiadna PANIKA!
7. Koronavírus sa neprejavuje u detí. Okrem tých, u ktorých sa prejaví.
8. Koronavírus nepostihuje zvieratá. Hoci zopár mačiek už bolo testovaných pozitívne. Aj nejaké levy a tigre. Sem tam psy. Ale psov nie veľa. Vírus sa udržiava na predmetoch a rôznych plochách, ale nie na psej srsti.
9. Ak sa nakazíte, budete mať veľa príznakov ochorenia. Ale môžete byť nakazení aj bez príznakov. Alebo mať príznaky a nebyť nakazení koronavírusom. Tiež môžete nakaziť iných, aj keď sami nemáte príznaky.
10. Koronavírus sa na predmetoch udrží 2 hodiny. Dakedy aj 4. Prípadne až 4 dni. Prenáša sa v zásade kvapôčkovou infekciou, ale aj dotykom.
11. Koronavírus potrebuje na prežitie vlhké prostredie, no nie nutne. Vo vzduchu sa dlho neudrží, ale niekedy áno, hlavne v nevetraných priestoroch.
12. Musíme vydržať doma tak dlho, kým vírus nezmizne, čiže kým nedosiahneme kolektívnu imunitu, to znamená, kým sa nenakazí dostatočný počet ľudí. Preto nesmú byť všetci izolovaný. Hlavné je ostať doma.
13. Ak predsa len ochoriete, nemusí vás to v budúcnosti ochrániť pred opakovanou nákazou. No medzi dvomi po sebe nasledujúcimi nákazami ste v princípe imúnni.
14. Ale hlavne: používajte zdravý sedliacky rozum. Ak nemáte, nakúpte hodne múky, cestovín, droždia a toaletného papiera. To pomôže.
22.04.2020 - 22:51:50
09
ten virus dokaze byt riadne otravny
https://hnonline.sk/svet/2135327-zahada-ktora-nedava-spat-lekarom-cinsky-pacient-ma-koronavirus-uz-viac-ako-dva-mesiace
22.04.2020 - 22:55:20
00
No nevedel som, kde to postnut... Zdravy rozum rozhodol. Ten mi hadam ostal, lebo som nestihol ani papier, ani muku alebo drozdie nakupit... :)

Ale teraz vazne, spravajme sa dlhodobo zodpovedne, aj ked sa na nas valia protichodne informacie.
22.04.2020 - 23:01:31
00
ennio napísal:


Podľa mňa toto je typ nosiča, ktorý si príroda určila za kontajner, aby prežil, a mohol znovu udrieť, ako chrípka.
23.04.2020 - 05:55:29
00
ten chlapik asi nebude v kolektive priliz oblubeny :D
23.04.2020 - 08:55:45
00
Inak, už konečne sa budú štatistiky zobrazovať automaticky, bez ohlasovania na tlačovkách. Vždy ráno okolo 10tej na korona.gov.sk

Za včera rekord - 4772 testov + 81 pozitívnych. To je 1,6 percenta z testovaných...
23.04.2020 - 10:26:57
00
Strašne to tu prežívate. Je to svinstvo porovnateľné s chrípkou a čas ukáže. K tym DSS, kamoška robí v jednom, minulý rok hlavná sestra podcenila situáciu a chripku, z 30ludi im v priebehu týždňa umrelo osem. Takže sa to deje rok čo rok a len čakajú aby sa im to neprevalilo a nemali titulky v Novom čase, dom hrôzy! A nehovorím o tomto roku.
23.04.2020 - 10:50:16
02
Na tom článkuv HN sa dajú krásne ilustrovať niektoré z mnohých novinárskych a commonerských nepochopení, ako bežní ľudkovia nevedia interpretovať fakty. Napríklad:
"Niektorí odborníci tvrdia, že títo pacienti sa mohli vírusom nakaziť opakovane, čo by však vyvracalo presvedčenie, že človek si po prekonaní choroby COVID-19 na ňu vytvorí protilátky."
Nevyvracalo. Je dávno známy fakt, že ani očkovanie, ani prekonanie choroby neznamená vytvorenie imunity u všetkých osôb (radi to omieľajú antivaxeri predsa). Preočkovacie schémy sa nastavujú tak, aby po nich malo dostatočný titer protilátok povedzme 95+ - 98+ % píplov. Niektoré hlavne "praveké" vakcíny (mor) mali účinnosť dosť mizernú (na čo sa došlo až po dlhých rokoch, lebo to nebolo zrovna jednoduché zistiť). Správna odpoveď obvykle znie, že "v priemere X % ľudí získava imunitu trvajúcu v priemere Y rokov" (plus nejaké odchýlky alebo podrobnejší rozbor) a momentálne je napr. to Y experimentálne nedostupné.
Mimochodom, že sa v istých prípadoch neočkuje, napr. za prebiehajúcej choroby s teplotami a pod., nie je preto, že vtedy by nastalo zlo zlo a z očkovaného džamoráka by sa stal autista či iný antivaxermi predpokladaný mutant, ale hlavne preto, že v takých situáciách je zvýšená pravdepodobnosť, že sa nevytvorí dostatok protilátok.
Takže takto vie novinárik na základe čiernobielej logiky vyložiť fakty úplne scestným spôsobom a toto sa deje pri informovaní prakticky o všetkom prakticky stále. Neprestane to, kým novinári nebudú postihnuteľní za písanie blbín napríklad narazením na kôl na verejnom priestranstve alebo spôsobením iného účinného diskomfortu. Možno by sa to dalo využiť aj na ventilovanie stádových pudov a túžby po lynči (ktorú práve škrabáci tak radi rozdúchavajú, takže je oprávnené im to bumerangovo vracať).
23.04.2020 - 11:09:31
013
jasne, vsetci novinari su rovnaki a rovno uz lyncujes a pritom o zurnalistike vies makovy prd


Naposledy upravil MageZ dňa 23.04.2020 - 11:21:30, celkovo upravené 1 krát.

23.04.2020 - 11:19:00
01
keyboard_arrow_up