Ahojte, uvažujem o kúpe Cube Reaction Pro, avšak zistil som, že bike má v porovnaní s inými výrobcami v rovnakej kategórii krátky reach. Pri veľkosti 21" je to 425 mm a u ostatných výrobcov sa táto dĺžka pohybuje v priemere medzi 445-460 mm pri rovnakej veľkosti. Bude ten 2-3 cm rozdiel podľa Vás naozaj citeľný pri jazde?
Vopred ďakujem
23.04.2020 - 16:32:25
00
Rozmer reach vseobecne narasta kvoli novej modernej geometri.. Je to sposobene kvoli nizsiemu hlavovemu uhlu a vacsiemu sedlovemu. Musel sa predlzit predny trojuholnik ramu, aby nebol ram kratky a aby sa kompenzovala polozenejsia vidlica v strmych stupaniach. Bicykel s uhlami vpredu nad 69.5° a vzadu menej ako 74° by som v dnesnej dobe uz nechcel. Viezol som sa na novom Specialized Epic, ktory ma ukazkovu modernu geometriu a je to poznat. Takze mozno ten tvoj Cube ma este "klasicku" geometriu a myslim aj, ze Cube robi vseobecne kratsie ramy (tym je mensi rozmer reach). Oproti napriklad Treku vraj akoby o cislo mensie velkosti.
23.04.2020 - 20:21:16
00
Áno, cube robí dlhšie rámy až v drahších kategóriách nad 1500€. Tu je ta geometria...https://www.cube.eu/sk/2020/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-pro-bluenred-2020/
Alternatívou by bol giant terrago 29 1, avšak je podstatne drahší a neviem, či sa mi oplatí dat za 3 cm 300€...XL je 21" rám, teda 455 mm reach
https://www.giant-bicycles.com/sk/terrago-29-1-2020
28.04.2020 - 20:13:25
00
ten Cube je ozaj kratky a vysoky ram podla tabulky. ako vravis, v tej cene sa u znacky CUBE asi nepredpoklada, ze budes pravidelne sportovo jazdit, trenovat a pripadne chodit na maratony. aj ked mozes, ved posed s cenou bicykla nemusi suvisiet :-) to uz je na tebe aky posed preferujes.

ja po troch rokoch vyberam novy bike, lepsi a hlavne s 29 kolesami. (27,5" bola chyba kupit, teraz kto mi ho kupi a este s dvojprevodnikom v dnesnej dobe :-) dnes som sedel na Scotte, ktory ma rovnaku dlzku hornej, hlavovej aj sedlovej trubky ako moj bike a bol som na nom dost narovnanejsi. sice mal kratsi predstavec o 10 mm, ale zasa sirsie riadidla. kazdopadne aj mna caka vyber noveho bicykla z troch znaciek (Canyon, Superior, Scott)

a s tym sedlovym uhlom som to blbo napisal. aj menej ako 74 bude asi fajn, ked to tak robi Scott v najvyssich radach, aj Canyon
28.04.2020 - 22:55:39
00
keyboard_arrow_up