caute, planujem kupit moj prvy eletrobike a najviac mi tak padlo do oka taketo nieco

https://kubicasport.eu/haibike-sduro-fullnine-3.0-29-2019-ciernasedabiela-matna

rad by som si vypocul aj vase skusenosti na tuto znacku,postrehy atd, lebo som uz aj cital ze to nie je az taka nemecka kvalita...jazdit budem v nenarocnom terene,take tie obycajne lesne a polne cesty...stale si aj kladiem otazku,ci potrebujem ebike a nestacilo by mi len nejake celopero....bol som sa na jednom cube este minuly rok previest asi tak na 10 min a pacilo sa mi to a laka ma to vyskusat....

alternativne by som bral aj tento kellys, ale ma uz sirsie plaste (jazdim aj po asfalte) a motor shimano, nestusim ako je na tom kvalitativne, ale pride mi ze yamaha je proste ista kvalita..tu cenu by som chcel udrzat skor do 2.500

https://kubicasport.eu/kellys-theos-50-27.5-2019-bc2a
30.03.2020 - 13:17:13
00
ahoj,
Shimano motor je výborný, s kľudným svedomím napíšem, že lepší ako Yamaha. ale nie motor je rozdielový na týchto dvoch bajkoch. osadením sú, obrazne povedané, ako trabant a mercedes. keď chceš dobrú kvalitu za dobrú cenu, ber Kellys.
30.03.2020 - 14:35:06
00
ahoj..tak dik za info,dobre vediet....a to myslis vazne ze je medzi nima taky rozdiel, ked cenovo vychadzaju skoro rovnako? a este ma napadlo, ako to je s odblokovanim rychlosti? kde sa to da dat spravit? v kazdom pripade ked to pojdem kupovat, mam v plane ist na to osobne pozriet aj ked to nemam zrovna najblizsie....inak cestny bicykel od kellys som kedysi mal a viem ze kvalita to bola,bol som spokojny
30.03.2020 - 17:00:05
00
cenovo sú preto tak, lebo Kellys je výbehový model vyššej strednej triedy slovenskej firmy, Haibike je výbehový ľudový full nemeckej firmy. pre Kellys hovorí diametrálne kvalitnejšie odpruženie, vyššie zdvihy, teleskopická sedlovka, lepšie brzdy, lepšia prehadzovačka, aj keď "len" 10 speed, motor Shimano si vieš čiastočne upraviť podľa seba v origo app E-tube a aj tá rýchlosť sa dá spraviť bez väčšej námahy a za oveľa nižšiu cenu ako u Yamahy. prejdi si túto tému
30.03.2020 - 17:27:45
01
Skus si pozriet aj testovacie biky. Nemaju veľa najazdene a v plnej zaruke. Mozno kupis lepsi model v lepsej vybave a za lepšiu cenu ako sa to podarilo mne

Prílohy:

20191108_091025.jpg
20191108_091025.jpg 2.15 MiB thumb_up0thumb_down

02.04.2020 - 10:51:12
01
ok uvidim...este si musim rozmysliet aj to,ci kupovat kolo cez internet a v pripade nejakeho problemu by som to mal komplikovanejsie, alebo vyuzit obchod u nas v meste za cenu inej znacky....Napr. bol mi ponuknuty Leader Fox Acron
03.04.2020 - 18:09:56
00
V prípade motorov Yamahy, ktorými osádza svoje ebajky Haibike - tieto nemajú možnosť diagnostiky ani pripojenia na mobil a prípadnu úpravu parametrov. Čo ma ešte nasiera to je ovládač, konkrétne na modeloch od r.2019. Obsahovo nemá ani hodiny nieto ešte napr. indikáciu kadencie. Najhoršie sú ovladacie páčky resp. tlačidla. Sú titerné a nijak chránené. Stačí potom, slabý náraz konárika alebo nejakej vetvičky o čo nie je pri mtb núdza a je po páčke. Stalo sa to aj mne a teraz musím hľadať polohu na páčke aby mi vôbec zareagovala. Dizajnér tohto ovládania bol totálny idiot ! Servisman u Kubicu mi povedal, že nie som prvý prípad a výmena vyžaduje demontáž celého motora a vraj mi reklamáciu aj tak asi neuznajú. S motorom ako takým som v celku spokojný aj keď je dosť hlučný. Najazdené zatiaľ cca 2500 km. Ak by som kupoval teraz asi by som už Yamahu nebral.
23.04.2020 - 22:31:24
01
keyboard_arrow_up