yras napísal:
Ahojte, trochu ste ma vystrašili. Hneď ako som dočítal posledné strany tohto vlákna som si išiel skontrolovať svoj LUX a naštastie je všetko v poriadku. 😀 Došiel mi presne pred rokom (model CF SL 7.0 Race 2019) a po cca. 1500 km som nemal žiadny problém a robí mi len úsmev na tvári. Tí čo máte LUX objednaný a čakáte, určite nebudete ľutovať. 😉


Naleštený ako z predajne :D Ja som si samozrejme skontroloval aj ten môj... kupovaný v 04/19 a po cca 3500km to vyzerá byť v poriadku :)
23.04.2020 - 13:47:35
00
Canyon 🤦🏻‍♂️
23.04.2020 - 20:49:47
00
Mne dnes dosiel Lux z reklamacie. Vymeneny zadny trojuholnik. Chyba na nom ochrana proti poskodeniu od retaze. Ked som rozbaloval, zrazu som nasiel zlomenu packa zamykania vidlice a tlmica, poskodenu ochrannu foliu na spodnej trubke -ta original. Folie co som lepil ja su ok. Uz to s nimi riesim, ale dobry pocti teda nemam.
23.04.2020 - 21:27:33
00
specmario To je ta reklamacia priamo z nemecka hej? Tak to ma ani neprekvapuje, to tam v montazi robia fakt uplni diletanti a fuseri. Tam mal by pekne papierik kto to montoval a kto kontroloval aby si sa mohol rovno stazovat. Na to uz nemaju gule, uz su moc velki asi.
23.04.2020 - 22:01:04
04
Ano, priamo z nemecka aby si to pozreli, pretoze prasklinu na zadnej stavbe pri cape vraj este nevideli.
23.04.2020 - 22:03:17
00
Akurat mi pisali z CZ, bike je hotovy, dnes ho posielaju. (siel tam minuly stvrtok poobede)
Tak som zvedavy...
24.04.2020 - 10:28:01
01
Co by asi povedal Hambini 😁
24.04.2020 - 11:00:17
00
Zdravim,

rozhodol som sa podelit s mojimi skusenostami. Kupil som si Neuron 6.9 2017. Od vyroby mam problem s RockShox tlmicom, ktory sa neuzamyka a prepusta mi po trochach olej. Nikdy predtym som nemal celoodpruzeny bike a tak som niektore veci nedokazal odhadnut ci take spravanie je OK alebo nie. Nakoniec to skoncilo reklamaciou tlmica v roku 2018. Uznana ale co.presne urobili mi neni zname, urcite ho nepretestovali ako mali lebo ani nasledne sa neuzamykal. V roku 2019 mi skoncila zaruka a tlmic som uz v ramci reklamacneho konania nemohol servisovat. Medzi rokmi 2018 a 2019 som bol len 4x na bicykli. Sezonu 2020 som zacal s tym ze ten tlmic vydrzi snad aspon tolko ako ked bol novy. Prikladam aj foto tlmica. Nerozumiem ako sa mi moze vratit tlmic reklamovany na neuzamykanie v rovnakom stave ako predtym. Takto sa reklamuje cez Canyon. Co urobil alebo neurobil servisny partner RockShox uz mozem len hadat ale tlmic opraveny nebol. Bohuzial, podcenil som to ze tlmic som mal znovu vratit spat. Aj mne prisla na druhykrat spominana odpoved o 100h natlakovaneho tlmica a o nespravnom pouzivani ako tu uz niektori pisali. Pre mna je toto prva a posledna skusenost so znackou Canyon. Ceske zastupenie sice spociatku reagovalo ochotne ale vysledny efekt nespravne funkcneho dielu to nevyriesilo. Zrejme ma za cca 200eur caka kupa noveho, odhadujem ze zrejme standardnym pretesnenim sa to opravit neda (snad to naozaj pretesnili v servise). Okrem tohto sa mi na vidle Rockshox vytiahlo gufero, do servisu to slo spolocne s tlmicom. Servisny protokol.popisuje len opravu vidlice, tlmic je dopisany rukou... naozaj zacinam nadobudat presvedcenie ze kupa bicykla Canyon je taka mala loteria. Tolko k mojim skusenostiam. Nakoniec dodam ze ma bicykli jazdim len lesy nad BA, neskacem. Proste obycajne vyjazdy vacsinou do 30km, takze ziadne pretazovanie na ktore bicykel nie je stavany. S ostatnymi dielmi som zatial problem nemal, bicykel ale ide opat do servisu lebo pocas slapania v nom nieco zvlastne cvaka + dnes sa uz pridali aj divne pazvuky z tlmica. Je to tak trochu sklamanie a v mojom pripade to vyzera ze nizka cena = nizka kvalita...

Prílohy:

20200426_182121.jpg
20200426_182121.jpg 685.87 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2020 - 22:16:02
00
MartinSc Mohol by si prosim poslat komunikaciu ohladom 100h? Viem, ze nejaky ten servis (cistenie) by sa malo robit pri 50h... Inak nie su to instrukcie od canyonu ale od sramu. PS: Co mame vidiet na prilozenej fotke? Ja vidim iba spinavy zanedbany tlmic, ak si ho nahodou poslal takto tak sa divim, ze ti vobec nieco servisovali.
26.04.2020 - 22:57:40
05
Spinavy by nebol keby na piestnici nebol permanentne olej na ktory sa chyta akykolvek prach vzdy. Do servisu som ho poslal pochopitelne cisty, z tlmica som zabudol dopisat ze sa mi stracal tlak a po nejakych jazdach pred ktorymi som ho podla vahy dofukal na 190psi mi klesol na 150psi a bol aj citelne maksi. Predtym nez som ho poslal do servisu som to bol este doniest ukazat na Canyon days do mtbikera (len kvoli tomu som sa otocil hore-dolu z BA) aby som sa uistil ze naozaj je problem v tlmici a zamykanie nefunguje ako ma... po zamknuti totiz pruzil dalej az kym raz nestuhol. Bohuzial druhu reklamaciu na jar 2019 som nestihol myslim o 4 dni a neuznali ju ako reklamaciu po zarucnej dobe. Zbytok uz nema cenu komentovat pre mna. Na obrazku vidiet ze ten tlmic je mastny a nema byt co potvrdili aj v Canyone. Takto sa sprava "opraveny tlmic". Odvtedy dufam ze este co to vydrzi a zas ho poslem do servisu alebo budem uz kupovat novy...
26.04.2020 - 23:07:15
00
Od opravy tlmica som takmer nejazdil, zacal som az jar 2019 a dovtedy som na nom bol presne 4x, dohromady menej ako 120km a rozhodne menej ako 50h jazdy. Napriek tomu som si vysluzil odbijaciu odpoved:
Zákazník reklamuje závadu, která je způsobená zanedbanou údržbou. Dle
servisních intervalu nařízených výrobcem pro jeho produkty, servis
tlumiče je nutný „každých 50 hodin jízdy“.
A tym to bolo vybavene. Podotykam ze tlmic po oprave sa neuzamykal a jeho chovanie bolo chybne tak ako ked bol uplne novy. Toto je moja skusenost.
26.04.2020 - 23:21:19
00
popravde ja tam prepustanie oleja nevidim, vidim spinavy tlmic zaneseny prachom od jazdy, tlmic ti mohli vratit nastriekany silikonovym olejom alebo inym pripravkom na ktory sa takto lepi spina

ja svoj striekam tiez silikonom, vyutierany vycisteny do sucha, 2 strieknutia na handricku a prejdem po tele tlmica, ked sa vratim z bieleho kriza moj tlmic vyzera ako tvoj na fotke, v takomto pripade treba samozrejme tento proces očisty tlmica opakovat

ked nezamyka mozno by som hladal problem inde
27.04.2020 - 07:10:15
00
Porovnaval som stav ako vyzera moj tlmic s inymi bikami a je jednoznacne mastny na co mi vsetci povedali ze by mastny byt nemal. Tu spinu tam mam nalepenu kvoli tomu aby bolo vidiet ze prepusta olej a ked som s nim bol na konzultacii este mi povedali ze to treba dat na reklamaciu lebo ak by prisiel o olej uplne prestal by sa vracat naspat tal ako ma...ak by som to ocistil ako pises tak naco by som sem pridaval foto pekneho cisteho tlmica, nebolo by nic vidiet na nom. Fotka je pre predstavu ako mi funguje opraveny tlmic. 25.5. Idem do servisu a k jednemu cvakaniu pridavam este od vcera aj vrzganie spojene s tlmicom.
27.04.2020 - 08:03:04
01
MartinSc napísal:
Porovnaval som stav ako vyzera moj tlmic s inymi bikami a je jednoznacne mastny na co mi vsetci povedali ze by mastny byt nemal. Tu spinu tam mam nalepenu kvoli tomu aby bolo vidiet ze prepusta olej a ked som s nim bol na konzultacii este mi povedali ze to treba dat na reklamaciu lebo ak by prisiel o olej uplne prestal by sa vracat naspat tal ako ma...ak by som to ocistil ako pises tak naco by som sem pridaval foto pekneho cisteho tlmica, nebolo by nic vidiet na nom. Fotka je pre predstavu ako mi funguje opraveny tlmic. 25.5. Idem do servisu a k jednemu cvakaniu pridavam este od vcera aj vrzganie spojene s tlmicom.

Martin ja mam podobny tlmic vzdy rovnako spinavy ... Netvrdim ze tam nemas ziaden problem ale prach sa tam lepi kazdemu. Jo a problem ktory vztahujes Canyonu skor patri lokalnemu partnerovi Sramu, teda ja mam tiez diskutabilne skusenosti s podporou a servisom Canyon a teda nechcem ich obhajovat, len sa mi zda ze to nehodnotis uplne racionalne ...
27.04.2020 - 08:29:06
00
pretoze ked ho ocistis, a prepusta olej ako vravis, tak ked po nom prejdes prstom alebo bielou handrou tak uvidis alebo neuvidis olejovy film ktory prepusta

takto si postol fotku spinaveho tlmica po jazde
moj po 100km a 2000 vyskovych

Prílohy:

20200427_084241.jpg
20200427_084241.jpg 898.84 KiB thumb_up0thumb_down

27.04.2020 - 08:41:51
00
keyboard_arrow_up