zihadlo 5 napísal:
a čo tak dať aspon fotku ,nech vidíme o čom sa bavíme :)


Nech sa paci

Prílohy:

Screenshot_2020-04-25-23-34-19-738_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2020-04-25-23-34-19-738_com.android.chrome.jpg 158.02 KiB thumb_up0thumb_down

25.04.2020 - 23:35:28
00
Príloha:
Screenshot_2020-04-25-23-34-19-738_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2020-04-25-23-34-19-738_com.android.chrome.jpg 158.02 KiB thumb_up0thumb_down

zihadlo 5 napísal:
a čo tak dať aspon fotku ,nech vidíme o čom sa bavíme :)


Nech sa paci
25.04.2020 - 23:35:49
00
Toto ti bude búchať vždy je to taky akože odpružené bicykel... Tlmič bez tlmenia a poriadnych dorazov.
26.04.2020 - 07:08:37
02
no tak nejak, buchaniu nezabraniš, to je imitacia odpruženeho biku :)
26.04.2020 - 07:27:23
03
bucha mu zadny tlmic(mozno), lebo ten bike je imitacia odpruzeneho? za tu cenu funguje to pruzenie skvelo, zatial som nemal problem ani s vidlicou ani tlmicom, nastavenie tuhosti funguje ako ma, zamknutie vidlice funguje, ram je paradne spracovany, az som bol velmi milo prekvapeny, a odkedy som detom vybalil tie biky z krabice, nic som nemusel doladovat, stelovat , nastavovat a to ich beriem aj na kosicke traily , skusil by som sa pohrat s nastavenim tuhosti tlmica, lebo v zaklade je nastaveny na 55kg
26.04.2020 - 08:07:42
02
Ja som taktiez az nad mieru spokojny s tym bikom a hlavne za tie peniaze. Cital som viacero recenzii a ludia boli s tym bicyklom taktiez velmi spokojny. Urcite si nemyslim, ze aj ked sa nejedna o nejaku top triedu, tak by to malo klepat.

Atrej, hned som si uvedomil, ci to nemoze byt prave v tej tuhosti tlmica, bohuzial nepomaha ani ked to nastavujem nad 95kg. Ono to klepe hlavne v tych prvym milimetroch tlmenia, ked sa tlmic ako keby "pripravuje" na odtlmenie nerovnosti. Neklepe to ked skocim z nejakej velkej vysky.
26.04.2020 - 09:05:13
00
Ja som si teda uz davnejsie ten bike v dekatlone zo zaujimavosti pozrel. Zhrniem to tak ze preebane peniaze. Viac roboty spravi budget hardtail.
26.04.2020 - 10:21:17
06
Orangesaft a ked nastavis uplne najnizsiu tuhost a iba zatlacas na sedlo rukou na mieste, tak to neklepe? Pri tychto veciach je hlavne najskor najst presne kedy sa dany zvuk ozyva a vediet ho hocikedy zopakovat. Potom sa daju postupne eliminovat priciny.
26.04.2020 - 15:41:43
01
Prave to skusam, tlacit na sedadlo na mieste a bohuzial ziadne nastavenie tuhosti nepomaha, ani uplne na najnizsiu vahu a ani najvyssiu, teda najtvrdsiu. Neklepne to pri uplnom dotlaceni resp. stlaceny tlmica, ale prave v tej uplne prvej faze tlmenia. Ono ma to dost ser..kaka hlavne ked idem po nejakom strtku alebo lahsom terene a dost neprijemne to klepe a hlavne to je citit skoro v celom bicykli. Este som aj tlmic skusal jemne naolejovat (s olejom na to urcenym) ci sa niekde nezadrhava a vysledok je stale ten isty.
26.04.2020 - 16:32:52
00
Ani teda ked na nom sedis na mieste a pohupujes sa, tak to nerobi? Nemoze problem byt uplne niekde inde, t.j. v inej casti zadnej stavby alebo v jej okoli? Nemoze to robit ked ide zadna stavba z neutralnej polohy smerom dole? to by si mohol skusit zdvihanim za sedlo. dalej skontroluj aj vsetky casti, ktore by sa mohli pri pohybe dotykat a klepat o seba. zaroven to bude zniet ako blbost, ale skontroluj aj ci nemas na sebe (obleceni) nejake veci, ktore mozu klepat. uz som cital o cloveku, ktory na fore patral po pricine suchania o pneumatiku a ukazalo sa, ze to bol batoh :)
26.04.2020 - 17:08:42
00
Ked na nom sedim na mieste a pohupujem, tak to praveze klepe. Taktiez ked prejdem cez nerovnost prednym kolesom nic az ked prejdem po tej istej nerovnosti zadnym kolesom tak to klepne. Nenosim na sebe nic co by mohlo klepat a ono to je aj citit v bicykli, ze to vychadza z neho.

Vcera som rozobral komplet prednu vidlicu a opat ju zmontoval, poriadne dotiahol, ziadna zmena. Myslel som si, ze problem moze byt v nej, pretoze ked to klepalo, tak to bolo citit pomerne dost silno v riaditkach. Kontroloval som oba naboje, predny aj zadny, ziadna vola. Skontroloval vsetky sroby, aj priamo na tlmici, vsetky boli dotiahnute. Velmi podobny problem som mal na aute, kde mi klepal tlmic a zistil som, ze to bolo ulozenie tlmica. Lenze na bicykli usudzujem, ze su ulozenim prave sroby, ktore tlmic drzia. Ono je to pre mna problem bike odniest spat do predajne hlavne z dvoch dovodov. Prvy je, ze hoci mam velky kufor v aute, nie je dostatocne siroky a mal som neskutocny problem tam bike natrepat ked som si ho odnasal z predajne. Druhy problem je, ze z mojich skusenosti si s reklamaciami davaju obchody pekne nacas a teraz je velmi pekne pocasie a nie je ani prilis horuco, tak jazdim skoro kazdy den. Preto sa to snazim takto riesit cez forum a pokusit sa to opravit doma.
26.04.2020 - 17:39:28
00
Tak ako prve by som asi skumal rozdiel medzi tlacenim na sedlo rukou, kedy to neklepe a sedenim, kedy to klepe. Nemozes pri sedeni vyvijat aj bocnu silu na nejaky klb? A mozno by stalo za pokus skusit postupne niektore skrutky povolovat. T.j. vzdy nieco povolit a skusit rukou, ci to klepne, ak nie, tak sadnut a skusit a pocuvat, ci sa ton zvuku nejako meni. Ak je vsetko rovnake, tak povolit vyrazne zase dalsiu skrutku a takto az dokial vsetky nebudu skontrolovane. Pripadne vymontovat tlmic aj s pruzinou a pozriet ulozenie pruziny, ci sa niekde nieco neodiera a tlmic by malo ist stlacit bez pruziny aj mimo bikeu, tak tiez skus zistit ci puka alebo nie.
26.04.2020 - 17:58:08
00
Dobre, zajtra sa do toho pustim a napisem co sa zmenilo. Velmi pekne ti zatial dakujem za pomoc, ace :)
26.04.2020 - 18:01:19
00
na tvojio mieste to vratim , vypytam si spat peniaze a poradim sa pred kupou s niekym, kto bicyklom aspon trocha rozumie.
26.04.2020 - 19:41:06
04
A ako myslíš, že má bike uložený tlmič? Predsa v uložení (hlboká myšlienka).

Len to uloženie nieje ložisko, ale také hliníkové vložky medzi šroub a tlmič. A aj samotné ložiská zadnej stavby vedia mať vôľu a klepať.
Skús či klepe iba keď sedíš, alebo aj keď ideš postojačky. Vylúčiš tým sedlo.

Potom ho chyť za sedlo a skús nadvihnúť, či tie klepne, alebo nie. Ak klepne (čo očakávam), tak choď kĺb po kĺbe a skús ktorý má vôľu
26.04.2020 - 19:41:12
01
keyboard_arrow_up