Nema oznacenie TLR a ani v popise to nie je a tu mi neodporucali...jedine jeden uzivatel mi napisal SS ze skusil prerobit a drzi za co mu aj dakujem. https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/mtb/29/kellys-rafik-kls-cartel-dsc-32h-fv-29-cierny.html

    25.04.2020 - 22:34:00
    00
    Veď aj mne to drží tlak aj bez mlieka ale dal som aj mlieko . Nechápem príčinu prečo napríklad za týždeň prídem a koleso je prázdne a to sa mi zdá že to muselo vždy spustiť veľmi rýchlo lebo koleso bolo celé zasrate od mlieka . Chodievam bicyklom aj na dva tri dni a niekde ráno to takto nájsť tak ma porazí . Alebo sa to stane pri jazde tak neviem :) . Inak ja ten háčik na rafiku mám asi tak o polovicu menší fakt len taký do 1mm
    26.04.2020 - 06:03:56
    00
    Čaute,

    Existuje nejaká alternatíva k "mavic ust" ventilu? Dnes som nahadzoval bezduše a v okolí ventilu to fucalo natoľko že to ani mlieko nezvládlo. Pripadne ak je na to nejaký hack sem s nim.

    Vdaka
    28.04.2020 - 23:24:36
    00
    Soulwrath napísal:
    Čaute,

    Existuje nejaká alternatíva k "mavic ust" ventilu? Dnes som nahadzoval bezduše a v okolí ventilu to fucalo natoľko že to ani mlieko nezvládlo. Pripadne ak je na to nejaký hack sem s nim.

    Vdaka


    Ak mas staru dusu, tak vystihni kruzok velkosti 1 eurovky, v strede prepichni a prestrc ventil, spravis si tak celkom spolahlive tesnenie medzi ventilom a rafikom.
    28.04.2020 - 23:31:19
    00
    Soulwrath napísal:
    Čaute,

    Existuje nejaká alternatíva k "mavic ust" ventilu? Dnes som nahadzoval bezduše a v okolí ventilu to fucalo natoľko že to ani mlieko nezvládlo. Pripadne ak je na to nejaký hack sem s nim.

    Vdaka



    Skús extra pásku cez otvor ventilu ktorú neprerežeš ale nahriatým klincom roztavíš a až tak tam dáš ventil.
    Alebo moja prva prerábka pred X rokdmi bola "ghetto" verzia ked som nechcel mínať za originál pásku a ventil, vystrihol som teda ventil z duše a cez dalšiu vstvu duše som som tam dal pôvodný ventil namiesto original tubeless ventilu.
    28.04.2020 - 23:36:44
    01
    ak ma spravny ventil a spravne utiahnuty, tak nemoze fucat.
    29.04.2020 - 07:45:13
    00
    Potrebujem podlepit plast, je mi ho luto vyhodit, maju tieto zaplaty opodstatnenie, alebo staci dobre odmastit/zdrsnit plast a pouzit klasicke zaplaty na duse?
    https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/oprava-dusi-plastov/weldtite-sada-na-opravu-bezdusovych-plastov-interne-pouzitie.html
    29.04.2020 - 07:59:37
    00
    Ja som v minulosti pouzil klasicku zaplatu a drzalo to vyborne.
    btw: Takze nonExo Maxxis? ]:)
    29.04.2020 - 08:02:31
    01
    Jaiub napísal:
    Potrebujem podlepit plast, je mi ho luto vyhodit, maju tieto zaplaty opodstatnenie, alebo staci dobre odmastit/zdrsnit plast a pouzit klasicke zaplaty na duse?
    https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/oprava-dusi-plastov/weldtite-sada-na-opravu-bezdusovych-plastov-interne-pouzitie.html


    mne klasicka zaplata nedrzala, mozno aj tym ze uz bola starsia. Pri porovnani je ta na bezduse hrubsia, ako klasicka. Aj ten lep tam musel ist.
    29.04.2020 - 08:10:39
    00
    Bade napísal:
    ak ma spravny ventil a spravne utiahnuty, tak nemoze fucat.


    Mam ventil z SKS tubeless sady, mam ale práve pocit ze tieto ventily sú naprd pre moje Mavic ráfiky. Preto hľadám alternatívu k Mavis UST ventilu pretože výrobca udáva použiť iba jeho ventily. Šírka rafikov je 24 a 27

    Jedna vec sú drahé a za ďalšie je ťažká dostupnosť +5dni sa mi nechce čakať na objednávku z nejakého pofiderneho eshopu...

    Asi ostáva iba "ghetto" riešenie..
    29.04.2020 - 08:11:21
    00
    Poznám. U ráfikov Mavic je veru problém s inými ventilmi. Mne sa raz stalo, že som dal opačným smerom podložku, ktorá ide z vonkajšej strany pod maticu. Fučalo. Po jej otočení bolo OK. Zrejme na to vplýval profil ráfika z vonkajšej strany. Je excentrický. (SLR)
    Skús na iný ventil použiť tú originálnu podložku. Možno pomôže.
    29.04.2020 - 08:28:53
    00
    jachmel je to v strede behunu, medzi dezenom, mohol by som mat exo ake by som chcel :hai:
    Toto som nasiel v plasti
    https://www.mtbiker.sk/forum/post1585727.html#p1585727
    29.04.2020 - 08:35:57
    00
    GaliPet napísal:
    Poznám. U ráfikov Mavic je veru problém s inými ventilmi. Mne sa raz stalo, že som dal opačným smerom podložku, ktorá ide z vonkajšej strany pod maticu. Fučalo. Po jej otočení bolo OK. Zrejme na to vplýval profil ráfika z vonkajšej strany. Je excentrický. (SLR)
    Skús na iný ventil použiť tú originálnu podložku. Možno pomôže.


    Nemam orig. podlozku. Nebola tam. Jeden biker mi ale poradil ze potrebujem ventil s kvadrovym zakladom. Idem dnes do cykloshopu tak kupim a skusim nahodit. Dufam ze si nevytrham aj ten zbytok vlasov co mi ostal :lol:

    Ak nic tak pojdem full ghetto :rock:
    29.04.2020 - 08:50:28
    00
    Mavic nemá klasický kváder. Dotyková plocha je valcového tvaru. Pod klasický kváder vkladám, resp. podliepam obojstrannú lepiacu pásku ktorá je dosť hrubá a poddajná. Teda vytvaruje sa pod tým klasickým kvádrom. Možno by pomohla aj iná, vyrobená z poddajného (elastického) materiálu.
    29.04.2020 - 09:03:16
    00
    Jaiub napísal:
    Potrebujem podlepit plast, je mi ho luto vyhodit, maju tieto zaplaty opodstatnenie, alebo staci dobre odmastit/zdrsnit plast a pouzit klasicke zaplaty na duse?
    https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/oprava-dusi-plastov/weldtite-sada-na-opravu-bezdusovych-plastov-interne-pouzitie.html

    konkrétne táto mne odpadla...
    29.04.2020 - 10:42:50
    00
    keyboard_arrow_up