foobar napísal:
"cele zle" je vytrepat sa za pekneho pocasia cez vikend, idealne hned poobede, na notoricky zname trasy a ocakavat ze tam budem sam. Ked chces mat klud od ludi, vyhybaj sa Cerovke a podobnym trailom, a jazdi lesne chodniky ktorych su tu stovky a na ktorych nestretnes ani cloveka. Pozri si na strave heatmapu a ber ju ako zapchy vo Waze.

Ale no, poznam BA karpaty krizom krazom, zacal som tam vo velkom jazdit pred 20 rokmi (anciasa to je strasne cislo).. takze mam s cim porovnavat :* a ked poviem ze je to tam cele zle tak to je cele zle (pre mna).. ale zas ma druhej strane kopiruje to presne rozmach MTB ako takeho..
Casy kedy sa lokal bikeri krizom poznali a jazdili spolu su prec, rovnako ako jazdy a akcie foristov odtialto..
25.04.2020 - 22:20:55
06
Tak aspon niekto chape o com tu stale piseme a to bolo dnes asi menej ludi kedze nebolo dostatocne pekne pre korona sportovcov
25.04.2020 - 22:59:03
00
Ja som bol dnes na Troch kamennych kopcoch, asfaltkou z Limbachu. Za tu chvilu co som oddychoval pri rampe cca 4xelektrobike, 8xbike, 10xturisti, 2xpes. Celkom premavka dnes.
25.04.2020 - 23:11:35
00
scarinko napísal:
Tak aspon niekto chape o com tu stale piseme a to bolo dnes asi menej ludi kedze nebolo dostatocne pekne pre korona sportovcov


Jasne ze chapem:
MLBA: chceme tazit drevo
vsetci: lesy su na rekreaciu a nie na tazbu dreva!
MLBA: ok, tak lesy su na rekreaciu
vsetci: ale len JA sa tam chcem rekreovat!
25.04.2020 - 23:34:47
07
Nechapes
25.04.2020 - 23:37:12
01
Chod jazdit do pralesa ked ti tak vadia ludia 😄
25.04.2020 - 23:39:28
04
Neboj, ked otvoria nakupne centra ubudne 50% ludi v lese ;)
25.04.2020 - 23:41:22
00
scarinko napísal:
... a to bolo dnes asi menej ludi kedze nebolo dostatocne pekne pre korona sportovcov

ako to vieš koľko bolo dnes ľudí...?
26.04.2020 - 00:00:17
00
Pouzivanie lesoparku v 2020

Zvyseny dopyt

Pozrite tu nejde len o korona virus, ide o zmenu paradigmy, jednoducho v spolocnosti narastol pocet ludi ktori travia aktivne volny cas v prirode a preto ich tam stretavame a preto ich tam je viac ako byvalo. Z pohladu spolocnosti ako celku je to zelany stav, z pohladu cyklistov ktori si chodia zajazdit do Karpat je to niekedy otravne, specialne ked sa ti ludia nechovaju podla nasich predstav, s tym sa ale treba zmierit a aj sa prisposobit. Kedysi sme chodili do lesoparku bikovat a pohrdavo sme komentovali urban lifestyle ludi co vencia psika okolo panelaku, korculuju okolo panelaku a vecery travia pred telkou alebo na pive, teraz ked sa to zmenilo nam ale zas prekaza ze lesopark je plny ludi.

Parkovanie

Jeden z prikladov takejto kognitivnej dizonancie virtue signallerov (spravny tvar?) je mohutny odpor pri uvahe o rozsireni parkoviska pod cervenym mostom na Partizanskej, kde na plochach uvazovanych na rozsirenie parkoviska rastu prevazne naletove dreviny ci kriky. Potreba vacsieho mnozstva parkovania totiz nereflektuje neochotu milenialov prist od prirody bez auta, ale reflektuje ten vyssieuvedeny posun v spolocnosti, ze ovela viac ludi chce ist na prechadzku/travit cas aktivne v lesoparku. Je otazne do akej miery moze tento zvyseny dopyt uspokojit MHD, iste do urcitej miery moze, avsak nemame predstavu ze budeme chodit 'na Zeleznu' v narvatom trolejbuse i ked teraz urcite nechodia narvate. Ta mantra o MHD plati na casy "predtym", tj. ze by efektivne a komfortne dopravila ludi do lesoparku. Teraz je vsak dopyt podstatne vacsi a preto nelamem nad ludmi prichadzajucimi do lesoparku autom palicu. Nie kazdy je zdravy clovek v produktivnom veku, ktory pride bud na biku alebo busom, uz len keby vsetci psickari chodili busom bolo by to pre ostatnych cestujucich mimoriadne otravne, stari rodicia venciaci vnucata - dokazem pochopit ze je pre nich ovela praktickejsie prist autom, rodiny s viacerymi detmi, toto je moj pripad, ked idem so 4detmi (vsetci do 10r) a kolobezkami ci bicyklikmi na Zeleznu tak ideme nasou dodavkou, inak to ani nejde. Malo by to byt tak, ze ti zdravi single, alebo pary co mozu prist busom nech idu busom a umoznia parkovat tym pre ktorych je to jediny sposob ako prist na miesto.

Pristupy do lesoparku

Ten nas lesopark ma este aj inu slabinu z hladiska dostupnosti, myslim si ze je malo pristupovych bodov do lesoparku. Ja viem o Zeleznej, Kolibe a Peknej ceste. Ide o miesta kde sa da zaparkovat, pripaf e je tam nejaka outdoor infrastruktura. Tieto miesta su potom vzdy napratane autami a navstevnikmi. Chcelo by to viac pristupovych bodov do lesoparku, napr. urobit z neformalneho parkoviska na Ahoji formalne, apod. Ja chodim do Karpat vylucne len bikom z mesta, to je 99% pripadov, autom len ked ideme vsetci s detmi.
26.04.2020 - 10:37:20
015
foobar napísal:
"cele zle" je vytrepat sa za pekneho pocasia cez vikend, idealne hned poobede, na notoricky zname trasy a ocakavat ze tam budem sam. Ked chces mat klud od ludi, vyhybaj sa Cerovke a podobnym trailom, a jazdi lesne chodniky ktorych su tu stovky a na ktorych nestretnes ani cloveka. Pozri si na strave heatmapu a ber ju ako zapchy vo Waze.


To je dobre prirovnanie s tym wazom :)
cerovku jazdim uz iba potme pri navratoch domov, vtedy tam nie je nikto. Pocas dna by som na nu uz nevliezol.
26.04.2020 - 11:08:37
00
Nadherny den, na Mesacnej luke teraz takto

Prílohy:

8DD88916-1D67-45E0-9F5B-5A48C8C4A564.jpeg
8DD88916-1D67-45E0-9F5B-5A48C8C4A564.jpeg 603.86 KiB thumb_up7thumb_down

26.04.2020 - 14:26:03
08
A zase nám to tu, hoci trochu mimo trás, horí : https://mypezinok.sme.sk/c/22392046/v-okoli-pezinskej-baby-opat-hori-les.html . Už druhýkrát za mesiac.
26.04.2020 - 19:40:09
00
Ktovie kolko za to mozu zakazane opekacky.
26.04.2020 - 19:49:04
05
Včera medzi V. Homoľou a Kuklou lietal záchranársky vrtuľník, neviete čo sa tam stalo?
27.04.2020 - 11:38:48
00
https://www.ate.sk/sk/aktuality/zachranarsky-vrtulnik-letel-pre-zranenu-turistku-k-rozhladni-velka-homola/
27.04.2020 - 11:51:11
00
keyboard_arrow_up