Tam by na úvod stačila aj krátka prepojovacia trasa z Turia mostíkom cez Rajčanku a tam v tom lese sú nejaké chodníky turistické. A nejako ich mierne upraviť smerom do Lietavskej Svinnej a na Babkov. Tam je potom super možnosť prejsť do Súľova. A vlastne sa maximálne dá vyhnúť hlavnej ceste pomedzi autá.
11.04.2020 - 21:17:58
00
Tak v pešej zóne je najvyššia dovolená rýchlosť tuším 20kmh. To, že na bajkoch tam jazdia 50 je nezodpovedné a trestuhodné.
12.04.2020 - 08:31:33
00
Ano v pesej max 20km/h, no v tomto pripade je ako pesia oznacena iba asi polovica vstupov, zvysok je zakaz vjazdu motorovych. Realne ide o 7km dlhu ucelovu komunikaciu, vyznacit ju ako zonu je zvlastne.
12.04.2020 - 09:35:53
00
V tých výjazdoch je ešte pešia zóna
24.04.2020 - 11:05:54
00
V Dojčlande

Prílohy:

FB_IMG_1587895795785.jpg
FB_IMG_1587895795785.jpg 126.04 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2020 - 12:11:04
03
Tu je o tom článok:
https://www.cyklodoprava.sk/nova-procyklisticka-legislativa-v-nemecku/
26.04.2020 - 17:34:47
01
https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/59590-ochranari-bezohladni-cyklisti-a-korculiari-ohrozuju-vzacne-vtaky-v-chranenom-uzemi?fbclid=IwAR1nhsuDMStSAEx8UHiUsbDZiLYTNt-hmSrJNTHd1ZfybpUjteJAMGpCJGo zase arogancia ľudí.
27.04.2020 - 09:22:01
01
Treba si precitat aj velmi trefny komentar pod clankom.

Rad by som tiez nieco napisal na vrub uzasnych ochranarov! Ako majitel pozemkov na Syslovskych poliach mam podpisanu zmluvu s PD Dunaj na uzivanie poli, s polovnickym zdruzenim na uzivanie polovneho reviru a akceptujem policiu ktora tadial chodi pri ochrane hranice... Nemam nic proti ochranarom ale neakceptujem ich a to z dovodu ze oni neakceptuju majitelov pozemkov, doslova nimi pohrdaju a maju z toho eurofondovu banu! Po prve pytam sa kde boli ked nam tade cez Syslovske polia postavili dialnicu ktoru sme tam nechceli?! Pytam sa kolko stromov vysadili do aleji a pri cestach? Vraj drop stromy nepotrebuje ale stromy potrebuje sokol kobcovy! Kriky potrebuje jarabica polna!!! Dalsia vec co ma nasrala bola ze mame prislo oznamenie o VEREJNOM PREROKOVANI Chraneneho vtacieho uzemia Syslovske polia ktore sa malo konat mozno sa konalo niekde na Tomasikovej ulici v Bratislave ale...!!! Vacsina majitelov sz stari ludia ktori na Tomasikovu maju problem sa dostat! Oznamenie dostali len 30 majitelia fyzicke osoby a pritom je ich tam niekolkonasobne viac! Ked som sa na to pytal odpoved bola ze oznamenie poslali len tym co maju nad 5 hektarov!!! Ostatni niesu majitelia? Vraj to bolo vyvesene na tabuli pred uradom... kolko starych ludi ale aj mladsich to cita? Preco to nedali aj na stranku mestskej casti na internet ci nevyhlasili v rozhlase a s ohladom na starych ludi prerokovanie neurobili v Kulturnom dome?! Dalsia vec a ta najpodstatnejsia! OZNAMENIE DO VLASTNYCH RUK PRISLO 5.12.2019 ALE PREROKOVANIE SA KONALO 22.11.2019 NA TOMASIKOVEJ!!! S kym ochranari rokovali? Sami so sebou bez majitelou?!?!
Pani ochranari po Syslovskych poliach behaju autami za eurofondy a my tam nesmieme ist na bicykli a ani peso zatial co na rakuskej a madarskej strane vybudovali novu cestu medzi Rajkou a Deutsch Jahrndorfom a to nespominam staru cestu na Pamu kde som neraz stretol dropa 4-5metrov od cesty a auto mu problem nerobilo!
Nemam problem s ochranou prirody a aj sam sa ju bez eurofondov snazim chranit ale mam problem stym ze pred 30 rokmi sme sa zbavili ZELEZNEJ OPONY a teraz nejaky zobudeni ochranari stavaju ZELENU OPONU!!!!A pritom im pod nosom nicia Jarovsku bazantnicu ktora zahadne cca pred dvoma rokmi presla z Listu vlastnictva Slovenskej republiky na List vlastnictva firmy LESY SR BANSKA BYSTRICA !!! Podotykam ze bazantnica je v 4 stupni ochrany!!! Tak ja len tolko!!!
27.04.2020 - 10:32:58
05
K tým autám toľko, že aj keď sa to môže zdať laikom divné ale dropom až tak neprekážajú. Pre nich je jednoducho nepriateľom - potenciálnym predátorom človek, ktorý ide cez územie pešo alebo na bicykli. Na autá alebo traktory na poliach sú zvyknuté a skrátka ich považujú za niečo ako veľké bylinožravce. Tu je na to aj vedecká štúdia, keby to niekoho zaujímalo: https://link.springer.com/article/10.1007/s10344-009-0254-7 alebo program záchrany: http://www.sopsr.sk/cinnost/programy/PZ%20Otis%20tarda.pdf
K tým eurofondom a pod nemá zmysel sa vyjadrovať, kto trochu pozná realitu v ŠOP SR, ten by sa len chytal za hlavu. No a jednania s majiteľmi pozemkov, to je na slovensku všeobecne jeden obrovský problém vďaka dedičnému systému aký tu X desaťročí funguje a spôsobil, že pomaly každá parcela má desiatky až stovky majiteľov, často neznámych, mŕtvych, žijúcich v zahraničí atď. A jednať s každým sa bohužiaľ nedá.
27.04.2020 - 11:28:16
03
Sranda je ze par metrov za hranicou tej ochrannej zony uz akoze dropy neziju a nehniezdia hej? Rakusania tam nemaju ziadne ochranne pasmo.
27.04.2020 - 11:47:02
02
Zaujímavé, že v Rakúsku si Slovák do zákazu vjazdu ísť nedovolí, ale na Slovensku áno. Ešte veľa vody pretečie až si začneme vážiť toho, čo máme málo.
27.04.2020 - 12:34:37
03
Ale p r d..staci sa ist pozriet na chodnicek popri Dunaji, od Hainburgu po Pecniansky les, a uvidis kolko Slovakov-cyklistov tam jazdieva, zakaz-nezakaz.
27.04.2020 - 12:46:47
00
Ja chápem majiteľov pozemkov. Je v tom bordel a koľkokrát je to kvôli tomu, že ako sa o to majitelia zaujímali. To je na inú tému.

Mne ide o to, že proste tam je zákaz vstupu. Treba to rešpektovať. Robím v stavebníctve. Kamoš pracuje na D4/R7. Stavbyvedúci je už šedivý pomaly z cyklistov a chodcov. Všade tabule, označenia zákaz vstupu stavenisko atď a každý deň sa nájde aspoň 20 blbcov, čo tam vlezú. Šoféri nákladiakov sú už niektorý na prášky, pred mesiacom takto skoro šofér s výstužou (súprava o váhe skoro 38t) zrazil 5 člennú rodinku. Tu nenarážam len na tieto 2 situácie. Veľké množstvo chodcov, cyklistov či korčuliarov má nejaké dopravné značky ťažko na háku. Minulý rok som volal sanitku cyklistovi, čo si myslel, že naňho sa červené na semafore nevzťahuje. Tak isto som aj zrazil na aute cyklistu ktorý si to odhadom valil tak 30 po chodníku a na červenú pre chodcov si to rovno preletel. Nebyť tam policajti a nevidieť to, mám opletačky doteraz. Chlapíkovi sa nič nestalo, z karbónového biku za 3500€ je šrot. Ma chcel žalovať a vysúdiť odo mňa náhradu škody. To že mňa oprava auta vyšla na 700€ už je vedľajšie. Žiaľ škodu si môžem vymáhať len v občiansko-právnom spore. U kamoša medzi 2 dedinami zrazilo auto v noci cyklistu. Klasika, cyklista celý v čiernom, čierny bike, žiadna odrazka a šiel si stredom cesty. Cyklista mal jediné šťastie, že šoféroval domáci a vedel, že pred polhodinou sa zavrela krčma, tak šiel len 50, byť to niekto cudzí, čo to nepozná, ide 90. Napriek tomu sa tam nič nezmenilo, všetci jazdia veselo za tmy bez reflexných prvkov. Polícia to má na háku. V BA chodci, cyklisti veselo na červenú cez prechody priamo pred policajným autom a policajt nič, totálna ignorácia. Ale skúste s autom prejsť na červenú. Pešia zóna v centre? Cyklisti by tade nemali jazdiť, ale ak pôjde cca rýchlo ako chodec, ok, budiš. Ale nie, nájdu sa ľudia, čo si to tam valia 30 bez problémov. Chodci chodia ako ovce, roztiahnutý cez celý chodník, atď. Nik to nerieši. Všade sa argumentuje že treba chrániť chodcov a cyklistov, ale samotný chodci a cyklisti to majú na háku spolu s políciou. Vždy, keď sa niečo stane, tak sa to hodí na šoféra, že mal predvídať.
27.04.2020 - 12:54:45
09
Jano - nie vsetky okolite cesty blizko pri stavbach D4/R7 su zakazane pre cyklistov. Napriklad okolo Slovnaftu je niekolko ciest, ktore vystavbu krizuju, ale su povolene.
Hned prve dve su pod Pristavnym mostom a potom vedla pri novom kruhaci, no vedie tadial frekventovana cyklotrasa.

Dalsia je cela tato cesta, kadial chodia robotnici domov, uz ma tam parkrat skoro zrazili. Ale je to pre cyklistov povolene, a povolene je aj prejst tym usekom pod novou D4, a pritom tam maju robosi "zakladnu":
https://mapy.hiking.sk/?x=17.17101&y=48.09069&ref=permalink
27.04.2020 - 13:07:50
01
https://dennikn.sk/1905978/stat-zacina-nalievat-miliony-do-cyklotras-vyuzite-situaciu-apeluje-narodny-cyklokoordinator-podcast/?ref=list
01.06.2020 - 09:26:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up