Tesi ma, ze je tu (konecne) vecna diskusia. Prosim berte to ako experiment, ktory budeme vyhodnocovat. Budeme sa pozerat na data (ci sa zmeni pocet hodnoteni, pomer hodnoteni, ci sa odstrania urcite javy co sme chceli odstranit, ci sa schovavaju take prispevky ake sme cielili a nie take, co su len nepopularne, ale vecne) a budeme vyhodnocovat aj vasu spatnu vazbu, ktora je velmi uzitocna (napr. napad od PaloTT je velmi blizko tomu, kam asi smerujeme). Nasledne budeme robit upravy. Kazdy system sa vyvija, aj Facebook a Instagram si presiel velkym mnozstvom zmien co sa tyka hodnotenia postov, co kto moze vidiet a ci sa vobec zobrazi rating postu.

Ja vas len ziadam o to, aby ste si uvedomili, ze toto forum navstivi mesacne 100 tisic unikatnych navstevnikov a v tejto teme participuje par desiatok (stoviek?) najaktivnejsich clenov, ktori maju ine naroky ako bezny uzivatel ci citatel. Kedze bezny uzivatel nam nepovie ake ma naroky, musime si to odvodit z dat a robit experimenty.
27.04.2020 - 12:26:38
08
Palo TT ja sa uprimne obavam, ze napriek tomu ze tvoj nazor dava logiku, tak to nebude fungovat.
Lebo v tych najvypuklejsich pripadoch dost pochybujem, ze ludia bude "nesuhlasit" ale rovno kliknu na "4. Nevhodny prispevok" a tym, ze to ostava anonymne a znova je to automaticke - tak to bude este horsie.
Jedine, ze by kazdy prispevok takto nahlaseny presiel cez admina a ten by to mohol "zamietnut" a idealne deaktivovat tu moznost(4.) pre ostatnych (ale to pridava prilis vela prace, co asi nie je uplne cielom)
27.04.2020 - 12:48:16
00
cervo napísal:
Zaujíma ma jedna vec - prečo potrebujete vedieť kto ako hodnotil? Čo s tou informáciou spravíte?

ked vidim, ze dal niecomu pacik napriklad katko tak viem, ze je to uzitocne
ked vidim, ze dal niecomu pacik napriklad scarinko tak viem, ze je to blbost
27.04.2020 - 13:20:15
018
cervo napísal:
Ja vas len ziadam o to, aby ste si uvedomili, ze toto forum navstivi mesacne 100 tisic unikatnych navstevnikov a v tejto teme participuje par desiatok (stoviek?) najaktivnejsich clenov, ktori maju ine naroky ako bezny uzivatel ci citatel. Kedze bezny uzivatel nam nepovie ake ma naroky, musime si to odvodit z dat a robit experimenty.

mozno si treba uvedomit, ze tych par desiatok ludi tvori obsah fora a ked sa na to vybodnu tak tych 100000 si bude citat tak akurat zazitky Donyho Tooblara

a jak anonymne paciky pomozu tym 100000 na to tiez neviem prist
27.04.2020 - 13:23:14
020
marecej napísal:
ked vidim, ze dal niecomu pacik napriklad katko tak viem, ze je to uzitocne
ked vidim, ze dal niecomu pacik napriklad scarinko tak viem, ze je to blbost

nechcel som to pisat ale ked je tu tento utok tak zareagujem a kludne mu dam neanonymne nepacik
je to presne o tej komunite, vela clenov si tu honi ego ako tuto napr nado mnou
kludne ti daju dislike len preto ze s tebou vnutorne nesuhlasia a samozrejme kamosi co spolu chodia na pivko alebo su si len ego-podobni to daju tiez aby sa potlapkali po pleciach ako to niekomu ukazali :)
v tomto pripade to maju este lahsie lebo nikto nevidi ze to boli oni a tak mozu rozdavat hura stylom
kludne zaviest aj statistiku aby si kazdy v profile videl od koho ma najviac palcov hore/dole
anonymita internetu dava niektorym ludom silu a odvahu, face to face by sa chovali viaceri uplne inak
27.04.2020 - 13:30:27
02
cervo napísal:
Ja vas len ziadam o to, aby ste si uvedomili, ze toto forum navstivi mesacne 100 tisic unikatnych navstevnikov a v tejto teme participuje par desiatok (stoviek?) najaktivnejsich clenov, ktori maju ine naroky ako bezny uzivatel ci citatel. Kedze bezny uzivatel nam nepovie ake ma naroky, musime si to odvodit z dat a robit experimenty.

Co bol dovod, na zavedenie anonymnych ne/pacikov vo fore?
Podla toho co si sam napisal, mam pocit, ze to bol len vedlajsi efekt robenia poriadku v bazare a komentaroch (lebo technicka jednoduchost). Nezdalo sa mi, ze by s povodnym neanonymnym hodnotenim na fore bol nejaky zasadny problem a bolo to treba menit. A to tu teda diskutujem pravidelne.
27.04.2020 - 13:43:59
03
scarinko je dost blizko tomu dovodu, preco je tento experiment aj vo fore. Ale ciastocne je to technicka zalezitost, kedze kod pre "paciky" sa pouziva vo vsetkych sekciach a proste sa to zmenilo rovnako vsade. To neznamena ze to musi zostat rovnako vo vsetkych sekciach.

marecej mozno si treba uvedomit, ze sposob, akym sa niektori uzivatelia spomedzi tych najaktivnejsich vyjadruju, moze odradzat velmi vela ludi od toho, aby sa stali aktivnejsimi, alebo vobec prvykrat prispeli. A to tlapkanie po pleci tomu len prispieva. Taktiez zdaleka to nie je tak, ze by par desiatok ludi tvorilo cely obsah, ide o nizke desiatky percent prispevkov. A nemusime sa urcite bavit o tom ze pocet prispevkov nekoresponduje s kvalitou obsahu.
27.04.2020 - 13:48:54
02
cervo nerozumiem tomu skrývaniu príspevkov pri mínuskách. Niektorí dostávajú mínusky automaticky a nie kvôli obsahu.
27.04.2020 - 15:33:53
00
milsu vid moj prispevok hore. Jeden z dovodov preco sa to moze diat je prave hodnotenie "lebo niekto koho poznam to tiez tak hodnotil", pripadne "lebo ten clovek mi dal minusko, tak mu to vratim".
27.04.2020 - 15:42:53
01
Myslel som na skrytie príspevku pri dostatočnom počte mínusiek.
Napríklad ivan dostane mínusky bez ohľadu na obsah príspevku. To je podľa mňa zlé. Automaticky sa jeho príspevky ukryjú - zlé.
27.04.2020 - 15:47:25
02
Z poslednych 20 ivanovych prispevkov je schovany jeden a, z mojho pohladu, opravnene.
27.04.2020 - 16:04:42
02
Krátke zamyslenie k anonymizovaniu "páčikov a nepáčikov":
V podstate ma hlavne zaujíma odpoveď na môj príspevok od konkrétnych ľudí. U niektorých je mi jedno či mi dajú mínus alebo plus.
Naopak keď mi dá mínus napríklad tmax tak sa nad tým minimálne zamyslím prečo. Takto je mi to teraz vlastne jedno ;)
27.04.2020 - 16:04:57
02
cervo po dvoch - sa zjaví namiesto príspevku toto: "Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť."
Celé ZLE.
27.04.2020 - 17:44:05
00
Páčiky/nepáčiky/plusky/mínusky/skrývanie/neskrývanie. Ako malé deti. Ešte veľa vody pretečie dolu Dunajom, kým dostane niekto rozum, podobné blbosti nezruší a nebude sa opičiť po Facebooku. Každá podobná stránka sa o to snaží. Len zabúda na jednu vec - žiadna iná nie je Facebook.
27.04.2020 - 21:00:45
03
marecej mozno si treba uvedomit, ze sposob, akym sa niektori uzivatelia spomedzi tych najaktivnejsich vyjadruju, moze odradzat velmi vela ludi od toho, aby sa stali aktivnejsimi, alebo vobec prvykrat prispeli. A to tlapkanie po pleci tomu len prispieva. Taktiez zdaleka to nie je tak, ze by par desiatok ludi tvorilo cely obsah, ide o nizke desiatky percent prispevkov. A nemusime sa urcite bavit o tom ze pocet prispevkov nekoresponduje s kvalitou obsahu.[/quote]

Tí aktívny medzi sebou v podstate nie sú anonymný, vo veľkej miere sa poznáme osobne alebo sa dá povedať virtuálne osobne, vo väčšej miere ideme s kožou na trh ( a aj chceme ) ako nový "anonym" a chápem. že to asi nie je pre každého,
Na druhej strane sú tu nerozbitný provokačný típkovia, ktorých nezastaví nič a to je problém ktorý dlhodobo neriešite
27.04.2020 - 21:29:14
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up