Neni dolezita kvantita ale kvalita :P
Vid priklad maciak vs scarinko
28.04.2020 - 14:23:11
07
winter78 napísal:
Optimus , ja som tu registrovaný 11 rokov a mám necelých 1800 príspevkov. Niekto je tu registrovaný necelé 4 roky a takmer 8000 príspevkov a potrebu mudrovať v hociktorej téme. A kôli tomu ja sem nechodím, aby som sa preklikával cez 4 strany a čítal príspevky človeka ktorého názory majú nulovú výpovednú hodnotu k danej téme, všade bol, všetko videl a jeho záber pokryje územie od Tatier k Dunaju a ešte ďalej.

Takže pre mňa je dôležité aj to od koho ten príspevok je. Bača na lúke pri ovečkách mi môže aj hodinu rozprávať o XC jazdení o ktorom čítal na nete, ale jeho názory budem brať s obrovskou rezervou ak v živote na žiadnom XC biku nesedel ;) .


Áno,beriem tento argument,niekedy aj u mňa zaváži,od koho ten príspevok je.Ale aby som podľa nicku dával naschvál - alebo + tak to teda nie.Každý sa tu na fórum registroval z nejakého dôvodu.Niekto aby zabíjal nudu,druhý aby ventiloval svoje frustrácie,ďaľší aby kšeftoval v bazári, atď.Ja keď som začínal v roku 1992 s cestnou cyklistikou,nebolo fórum,nemal kto poradiť,ako jazdiť,nastaviť bicykel,čo si obliecť.Sám na vlastných chybách som sa učil systémom pokus-omyl.Dnes mám 28 ročné skúsenosti s jazdením a servisom bicykla(všetky moje bicykle som si zložil sám,aj si ich servisujem) a tak sa snažím pômôcť nováčikom,aby nerobili začiatočnícke chyby a nevyhadzovali zbytočne peniaze.U mňa nenájdeš primitívne a priblblé príspevky typu ,,jj" alebo ,,pobavil si"Pokiaľ neviem poradiť,alebo nemám s tým problémom skúsenosť,nenapíšem nič.Aj preto mám za 8 rokov len 950 príspevkov.A tiež dúfam aj zopár spokojných užívateľov,ktorí ma oslovili cez ss s nejakým problémom.No nechám sa prekvapiť,ako to nakoniec vyriešia kompetentní. :)
28.04.2020 - 14:31:18
07
Optimus to je super (naozaj) a tak by to malo byt. Bezny uzivatel ale nevie, ze mas 28 rocne skusenosti so servisom a nevedel som to doteraz ani ja. Tak sa podme bavit ako signalizovat skusenost, aby bezny citatel vedel, ze vies o com pises. Kedze, ako sme sa zhodli asi vsetci, kvantita nerovna sa kvalita. Mozno hodnotenim prispevkov? Idealne tak, aby neboli ludia ovplyvneni tym, kto ako hodnoti?
28.04.2020 - 15:02:19
00
takze bude karma :)
28.04.2020 - 15:06:49
00
Aby bolo hodnotenie prispevkov objektivne, museli by byt anonymne nielen hodnotenia, ale aj samotne prispevky. :)
28.04.2020 - 15:11:33
03
pri prispevkoch sa nebude ukazovat kto ich napisal, ukaze sa to az po ohodnoteni, ktore sa potom nebude dat zmenit
problem solved :)
28.04.2020 - 15:13:22
04
Akurat ze potom by si musel fakt hodnotit kazdy jeden prispevok ak by si chcel vidiet s kym vlastne diskutujes a teda by si musel hodnotit aj prispevky bez pridanej hodnoty.
28.04.2020 - 15:15:43
00
ale vediet s kym diskutujes predsa nema ziadnu pridanu hodnotu
rovnako ako vediet kto dal aky pacik
28.04.2020 - 15:16:50
06
:D
28.04.2020 - 15:22:23
01
Ak to vztiahneme na temu "poradte aky bicykel kupit", tak tam je to v principe asi fakt jedno. Opacikujes niekoho dobry tip, onepacikujes zly tip a zvysok v teme Ta netrapi. Ale ak to vztiahneme na nejaku frekventovanejsiu diskusnu temu ako napr. "Status", "Korona" a pod., kde si tvoris podla prispevkov dotycneho aj nazor nanho, tak potom zanikne tento rozmer "poznania" sa na fore, alebo to povedie k tomu, ze ti co budu chciet tie mena vidiet tak rad za radom budu davat paciky/nepaciky vsade automaticky bez ohladu na kvalitu obsahu / prispevku a budu tym totalne skreslovat data.

Cize zaver - zrusme cele hodnotenie pacikmi / nepacikmi v bazare aj vo fore a vratme sa ku korenom. Ak clovek nebude suhlasit s tym co niekto napisal (a nemavne nad tym rukou), tak jednoducho neda nepacik, ale ako kedysi to odcituje a napise preco nesuhlasi. Ma to ovela väcsiu vypovednu hodnotu ako nepacik a ciastocne sa aj utlmia tieto nepacikove vojny podla sympatii.
28.04.2020 - 15:25:34
05
tak tam bude tlacitko "Ukáž ho!" ked ta iba zaujima kto to napisal :)
28.04.2020 - 15:31:50
00
ale potom uz nebudes moct davat pacik!
28.04.2020 - 15:34:44
02
To ako napísal cervo , že bežný a náhodný čitateľ fóra, resp témy ťažko zistí či príspevok je kvalitný, bude sa môcť spoľahnúť, že informácia ktorú dostal bude pre neho prínosom. Neviem či sa dá tuná urobiť niečo v zmysle,ako najviac zobrazené (najlepšie hodnotené), lebo o hodnotení sa popísalo vyššie toho dosť. Náhodný by išiel po príspevkoch najlepšie hodnotených, najviac zobrazených. Ja osobne som si vyprofiloval ľudí , ktorých príspevky majú pre mňa váhu a o ich tvrdenia by som sa oprel, ale toto nahodný navštevník fóra nevie, možno sa oprie o to ako je štylizovaný príspevok, resp ako sa mu páči. Stály ,resp dlhšie na fóre registrovaní by sa v kvalite obsahhu tém mali spoliehať na moderátorov.
28.04.2020 - 15:35:55
00
MageZ napísal:
ale potom uz nebudes moct davat pacik!

pochopil!
28.04.2020 - 15:47:24
01
Mačky konečne vyriešili červovi tento dlhoročný problém :y: :)
28.04.2020 - 18:14:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up