ak si nezahodil účet,tie brzdy v pohode vyreklamuješ-dajú novú páku,ktorá už nemá problém zo zatuhnutím piestikov,kamoš vyreklamoval aj po skončení záruky,nerobili žiadne problémy-dokonca to bol bike kúpený v CZ (Salsa) stačilo poslať kópiu faktúry od biku
28.04.2020 - 07:02:23
02
Neviem, neskúšal som nikdy tam dávať iný olej, než ten, ktorý je odporúčený. Každopádne, myslím že to na funkčnosti až tak neuberie, keďže sa stále jedná o minerálny olej, ale načo riskovať. Ja som kúpil radšej rovno odvzdušňovaciu sadu, kde tento olej bol, za zhruba 30€, čo si myslím osobne, že ako investícia na veľmi dlhú dobu nie je zas až tak predražené. Videl som aj ja ako chalan z Seth's Bike Hacks tam dal detský Johnson olejček a ako tak to fungovalo :D Len potom môže byť problém s tesneniami a pod.

BRAN1SLAW napísal:
Ln tak vždy ma zaujímalo že aké má ten "predražený modrý olejček" výhody opriti menej predraženému červenému olejčeku lebo čo som stalkoval po forkach tak ludia často jazdia v Magurach cervený olej
28.04.2020 - 07:33:32
00
volodaj napísal:
Mal som Zee na starom biku, teraz mám SLX 7120. Medzi nimi ale chvíľu SRAM Guide R, tak neviem úplne presne porovnať rozdiel vo výkone. Modulácia sa mi zdá lepšia pri SLX. Oboje brzdia viac než dobre, problémy s prehrievaním nemám.

SLX majú krajšiu páku, lepšie spravené odvzdušňovanie a nastavenie vzdialenosti páky točítkom miesto imbusáku. Ťažko povedať či budú mať nejaké muchy, zatiaľ sú na trhu krátko. ZEE boli bezproblémové. Tak isto, ak sa chystáš používať časom nové Shimano 1x12 radenie tak je nový iSpec EV plus, lebo pri ZEE budeš musieť použiť osobitnú objímku. Pri rovnakej cene by som uprednostnil nové SLX.


Super, ďakujem za túto skúsenosť.
Ja by som rád prešiel z Deore M6000 ktoré síce brzdia relatívne OK, ale zdá sa mi že majú takmer nulovú moduláciu čiže bud brzdia úplne alebo nebrzdia vôbec.
A niekde som čítal že práve lepšia modulácia oddeluje ZEE od SLX, ale zase neviem ako veľmi to bolo relevantné, kedže vtedy to boli 6XX SLX brzdy.
Čo sa týka objímky tak jazdím SRAM (už vidím letieť kamene z dialky :lol: ) čiže na tom mi až tak nezáleží, ale asi je naozaj lepšie mať to future-proof.
Long story short : ďakujem za radu :D
28.04.2020 - 08:41:25
01
naco ich chces kupovat na BD? za podobnu cenu ich mas aj tu na mtbikeri a nemusis platit 10€ za dopravu.
28.04.2020 - 08:52:15
00
https://epicbleedsolutions.com/blogs/articles/dot-brake-fluid-vs-mineral-oil

rollioli napísal:
Neviem, neskúšal som nikdy tam dávať iný olej, než ten, ktorý je odporúčený. Každopádne, myslím že to na funkčnosti až tak neuberie, keďže sa stále jedná o minerálny olej, ale načo riskovať. Ja som kúpil radšej rovno odvzdušňovaciu sadu, kde tento olej bol, za zhruba 30€, čo si myslím osobne, že ako investícia na veľmi dlhú dobu nie je zas až tak predražené. Videl som aj ja ako chalan z Seth's Bike Hacks tam dal detský Johnson olejček a ako tak to fungovalo :D Len potom môže byť problém s tesneniami a pod.

Prílohy:

DOT.jpg
DOT.jpg 28.06 KiB thumb_up0thumb_down

oil.jpg
oil.jpg 24.61 KiB thumb_up0thumb_down

28.04.2020 - 09:35:17
01
tomasspura napísal:
naco ich chces kupovat na BD? za podobnu cenu ich mas aj tu na mtbikeri a nemusis platit 10€ za dopravu.


Neviem asi som sa tak už nejako naučil že vo väčšine prípadov Slovenské eshopy nemôžu cenovo konkurovať zahraničným, tak som to ani nepozeral, ale ďakujem za upozornenie ;)
28.04.2020 - 11:15:57
00
Čaute Bikeri, nejako sa tu stratila moja otázka.
Bike Trek x-caliber 9 2020, brzdy mt400(predok 180 zadok 160)
Otázka znie zmestí sa mi do predu 203mm kotúč a 180 z predu do zadu ?
Ďakujem za odpovede.
28.04.2020 - 14:33:16
00
Znesie vidlica 203 kotúč? Ak áno kúpiš adaptér na 203 dáš dopredu a v predu máš teraz 180 tak ten dáš dozadu a malo by to fungovať, teda ak som niečo povedal zle, nech ma opravia.
28.04.2020 - 15:14:55
00
VWManiak
nic sa ti nestratilo - mas to na predoslej strane aj s nejakymi odpovedami ...
28.04.2020 - 15:22:40
00
aky je dovod prechodu z 180 na 203mm vpredu?
28.04.2020 - 15:40:28
00
bajobb napísal:


Myslim si ze dohadovat sa o teplote varu oleja pri MTB brzdach je irelevantne ;)
Kedze kazdy rozumny vyrobca brzd sa snazi konstruovat brzdy tak aby nenaberali teplo od kotuca a platniciek tak je velmi nepravdepodobne zeby si dosiahol teploty oleja v brzde nad co i len 150C a nieto este nad 200C. Pri takychto teplotach oleja v hadici by vam asi svietili kotuce alebo tesnenia okolo piestikov boli davno predtym mrtve.

Piestiky v brzdach su z tohto dovodu keramicke alebo resin.To je material ktory dost naprd odvadza teplo. Zadny plat dosticiek je povacsinou z ocele, tepelna vodivost ocele tiez nic moc. Aj ked viem ze SHIMANO robi aj nejake s hlinikovym platom, naco je to dobre neviem.

No a niektory vyrobcovia samozrejme ani nevyrabaju z tohto dovodu sintrovane dosticky ale iba RESIN napr. magura.
Okrem inych pozitivnych vlastnosti resin dosticiek bude dovod aj tepelna (ne)vodivost.
28.04.2020 - 16:30:38
02
Ahojte
chcel by som Vás požiadať o radu. Tento tok som kúpil HT kellys Gate 90 (modelový rok 2019) https://www.eurobike.sk/29/kellys-gate-90-2019--29/?variantId=9648
sú tam brzdy Shimano MT 500 kotúče 180/160 mám 100 kg a keď idem dlhšie zjazdy citim že brzdy mi nestačia... a celé horia

Otázka na Vás budú mi stačiť iba väčšie kotúče alebo mám kúpiť niečo nové? Ak hej rozmýšlam nad zee alebo xt
ale ja naozaj neviem som amatér :)

Za každú radu veľmi pekne ďakujem
28.04.2020 - 19:00:17
00
Neviem ako je to na ten model bŕzd ale metalické platničky by pomohli myslím.
28.04.2020 - 19:02:09
00
Swarz : mne skoro zhorela hadicka na SRAM Guide :D .. vsak treba kuknut to testovacie video , co sa s tym deje pri dobrom prehriati .. zas ked ti teplo nejde do prasiatka, kde to teplo moze ist von, tak sa hromadi na dostickach a kotucoch, teda mensie moznosti na chladenie. Najviac sa to prejavi na dlhom zjazde, kde sa ide stale na brzdach. Take zjazdy tu v MK moc nie su, resp. asi vobec. Dosiahnut 200 stupnov na kotuci je otazka chvilku. Modre kotuce mavam barskedy :D
28.04.2020 - 19:05:21
00
Tak preto mi ta magura prevrela na zjazdovke uz v polovičke zjazdu. 😂Resin a blood nem dobre
28.04.2020 - 19:10:20
01
keyboard_arrow_up