Ďakujem chalani.
A ku tamtým trom čo som postol niekto niečo?
Zrejme sa budem stále viac prikláňať k 27,5 . Keby bolo dačo ako ten STEREO 150 C62 na 27,5 asi neváham. Preto zatiaľ favorizujem 140 HPC, ten Rose je síce pekný no neviem čo si o ňom myslieť. To 140 HPC SL sa mi páči aj z hľadiska budúceho servisu. Vyzerá to ako user friendly setup s možnosťou budúceho upgrade. Hmotnosť super tiež. Pohľadám ešte nejakú zľavu na verziu TM to by bola bomba. Na Yt je dosť videí kde vidno že tomu biku sa dá slušne naložiť aj v parku. Len zrejme tam nevôjde pružinový tlmič ak by som časom špekuloval.
K spomenutým bikom.
Spešl a Kross moc nepasujú môjmu gustu.
Reign, jeden som už mal dokonca v košíku a to síce Reign Advanced 2019. Na troch E-shopoch sa dá v zľave kúpiť za 3000E! Za tú výbavu ohromná cena. No...
No je to skôr ostré enduro, čím viac som čítal recenzie testy a články, tým viac som zisťoval že to asi nebude bike pre mňa. Uhol sedlovej trubky posúva ťažisko dosť za tlmič a v porovnávacom teste vyšiel ako najhorší climber, prispela ku tomu aj DVO vidla bez locku. Stále mi ten bike nedá spať..ale keby mal aspoň iné pruženie. Tá vidla chce piplavého "ladiča" a ja som za priamočiarejšie nastavenia a riešenia. Taktiež tá DVO custom-tuned Diamond D2 má okolo 2,5kg .
https://www.giant-bicycles.com/sk/reign-advanced-1

Remedy, sympatický bike, veľká výhoda že by sa dal kade tade odskúšať na predajni a ladil by som značkou s priateľkou :D No musím pohľadať v tejto cenovej dáke fajn osadenie. Ozaj prípustný bike do výberu :)

Orbea sa mi pozdáva zas viac Rallon len tie 29 kolesá ma stále strašia
Radon zas Jab kvôli 27,5
Commencal to u mňa pokašľal osadeniami v cenovej relácií. Keď ešte neboli mety v 29" ale len 27,5 dalo sa krásne vybrať, no teraz to majú strašne naprd ohádzané a cenové rozostupy.
Commencal Meta AM V4.2 Essential 2018 bol kedysi môj dream bike za 3000 a bral by som ho hneď. Jeho ekvivalent však už neponúkajú.

Whyte som práveže pozeral. V mojej veľkosti v zľave https://whyte.bike/collections/full-suspension/products/s150crs no zas 29" a ten rám sa mi nanešťastie vôbec nepáči :( aj keď vraj výborné bajky.
Možno ešte starší Mondraker FOXY na 27,5 a Propain Tyee, ten si však neviem v konfigurátore vyskladať tak aby som neprešvihol rozpočet a bol spokojný :D
Ono keď si to tak zhrniem asi na všetkom tu spomenutom sa mi asi bude jazdiť lepšie ako na tom čo mám, len aby som sa zas netrápil o to viac na asfalte pri presunoch ktorých je hodne a nevyhnem sa im.
K tomu čo chcem sa práve snažím dostať prostredníctvom tejto diskusie a viem že s týmto rozpočtom to nebude najjednoduchšie, viac si však dovoliť za bike nemôžem :)
27.04.2020 - 23:29:05
01
mdfk No z toho mi vychádza, že potrebuješ v tejto situácii pobehať po pár obchodoch, aby si zistil, že 3k je možno tvoj strop, ale v tej cene nájdeš bajk čo na nete stojí napr. 3.400.
Pre ošahanie a okukanie Treku a Giantov (existuje aj Trance s ktorým sa dá) skús Bajkulu.
28.04.2020 - 08:45:59
01
Ešte som narazil na https://www.probikeshop.com/en/sk/kona-hei-hei-trail-cr-27-5-mtb-blue-black-2018/141505.html
Možno to niekoho zaujme, ak by stačilo niečo so 140 mm zdvihom.
Vyzerá to tak, že sú dostupné všetky veľkosti.
28.04.2020 - 09:16:51
10
https://www.katmar.cz/ns-bikes-snabb-150-plus-2-29-advanced-enduro-bike-rub-p-4797.html?zenid=vknv1hkfm0f7hefkpf16jb6bo2

Toto by bolo asi na to čo chceš tiež fajn a tu je v 27.5
https://www.katmar.cz/ns-bikes-snabb-160-2-enduro-275-advanced-enduro-bike-rub-p-4796.html?zenid=vknv1hkfm0f7hefkpf16jb6bo2

Ináč čo si tu dal ten Giant vyzerá dobre a DVO by som sa nebál, každú vidlicu aj tlmič musíš nastaviť, to vieš sám, nič strašné a práve tie možnosti čo tam sú vyladíš si spokojný a jazdíš sám mám DVO pruženie Vidlicu aj Tlmič, nič lepšie som zatiaľ nemal ;) a potom tie Cube sú fajn. Dá sa aj do 3000 vybrať len nesmieš toľko špekulovať :D a 29 netreba sa báť ja mám 172 cm a mám aj 27.5 aj 29 kolesá chvíľu som si zvykal a ako som sa bál a zbytočne každopádne príjemne starosti máš :D a ešte keď chceš aj bike parky chodiť. mám kamaráta mal Reign asi 2017 model ešte a šlapal všetko to už je skôr v nohách, dokonca vtedy vyšiel veci, čo ja som nedal na trail biku 120-120 lebo som nevedel vtedy dobre po koreňoch chodiť a nechápal som, ako môže na zdvihu 160 170 vyjsť také veci a ešte mi hovorí, kde si toľko :D s tým hračkárskym bicyklom :) sranda musí byť.
28.04.2020 - 09:27:48
10
Najprv vďaka všetkým za dotazy rady a návrhy :)
No... inak je pravda že na fulle okrem DH a Tesko biku som nesedel nikdy :D Na 27,5 iba na frajerkinom čo mi je malý rám a len som jej ho nastavoval a na 29" som nesedel nikdy ak nerátam libertu :D :D Ono tie bikeparky fakt len občas a rekreačne, čiže ako úplný začiatočník, nikdy som tam na biku nebol takže jasné že nebudem dávať hneď čierne so všetkými prekážkami. Netreba si pod pojmom bikepark hneď predstaviť že nakladám neviem aké bomby denno denne. Chcem sa len jazdecky posunúť ďalej s vhodnejším náčiním :)
Väčšina trailov tuto v okolí dosť pripomína toto

A v parku budem rád ak časom zídem niečo takéto
Cielene som pozeral čo jazdia borci na tých CUBE HPC so zdvihmi 140 vzadu a 150 vpredu.
Tie NS ká sú pekné, trocha síce zavážia ale je to stále pod 15kg :) Na tom Remedy ma trocha desia plášte 2,6 a preun po asfalte ale určite ak bude možnosť pôjdem na dáky pozrieť osobne.
Jeden borec tu jazdí AL Riegna 2019 aj keď v Lku ale aspoň by som sa ho popýtal na skúsenosti a ochotu stúpať do kopca. Na tej konkrétnej DVO vidlici ma hlavne odrádza že nemá žiaden lock a tu tých stojek nieje málo keď si chcem dačo potom zísť nadol.
Ale za tú cenu muziky hromada čo sa týka osadenia. Nikde som ale nenašiel jeho celkovú hmotnosť. Viem špekulujem jak Beta s pi*u ale chcem dvojkolesového kamoša na pár rôčkov zábavy a nie utrpenia. Ako som už písal prevodov mám pomenej, v predu 36z prevodník kolieska 26"a väčšinu toho čo treba vyšlapem aj keď už musím zo sedla skôr ako by som chcel a roky mi pribúdajú. Občas vídam pohľady a počúvam otázky ľudí čo sa divia na čom som sa to vyhrabal na Veľkú Javorinu alebo iný kopec ale kolená mám len jedny :D
28.04.2020 - 12:33:27
00
2.6 plastov som sa tiez obaval, ale pokial mas v plane len obcasne presuny po asfalte tak nemusis mat z toho strach. Teraz mam 2.6 Bontrager XR5 v predu aj v zadu, sice na inom biku, ale dal som na tom v pohode karantennych 107km. Sice v okrese NZ kde je tych kopcov pomenej, ale nebolo to ziadne utrpenie. Plaste mozes pripadne vymenit, kludne mi ich mozes ponuknut :)
28.04.2020 - 12:59:57
11
Tie 2.6 šli po asfalte lepšie ako 2.35 Schwalbe MM + HD za ktoré som ich po zodratí vymenil. 70 km výlety do 2000 výškových v rámci vrchárskych korún na nich zvládnuť išli. Jasne, že nikdy to nebude ako na XC biku ale v zjazde na utrpenie vo výšľapoch rýchli zabudneš ?

Už som tu o Remedy-m pár krát písal, tak sa mi nechce opakovať. Za mňa výborný univerzál. Veď v partii tento rok pribudli ďalšie 3 aj vďaka ochote miestneho predajcu.
28.04.2020 - 13:13:55
10
Toto stereo sa mi fakt že páči :) škoda že už za limitom :/ kamarát keď vyberal začiatkom roka zvažoval no nakoniec objednal ten Race odkiaľ bral neviem že v Júni mu príde, tak potom uvidím.
https://www.cube.eu/sk/2020/bikes/mountainbike/fullsuspension/stereo/cube-stereo-150-c62-sl-29-actionteam-2020/

https://www.cube.eu/sk/2020/bikes/mountainbike/fullsuspension/stereo/cube-stereo-150-c62-race-29-greyncarbon-2020/

A pozeral som tvoj profil volodaj a ten Remedy vyzerá fakt dobre, brzdy si asi menil ináč za tie prachy síce Sram dobrý bike
https://www.bigbike.sk/p/trek-remedy-8-2020

Stál by veru za zváženie :)
28.04.2020 - 13:49:24
10
Ja som so SRAMom v pohode čo sa týka pohonu. Aj keď šalter pomaly chytá vakel, tak ho treba z času na čas doštelovať. Keď umrie, tak miesto neho asi dám SLX. Hlavne kvôli cene, nie som nejaký extra fanúšik jednej či druhej značky.

Brzdy boli slabé, tak som ich vymenil. Kedysi som špekuloval, ladil, menil atď. Teraz sa už radšej vozím a som rád, keď do toho treba čo najmenej šahať.
28.04.2020 - 13:55:53
02
Vďaka za feedback. Po asfalte bohužial musím do prírody pravidelne a nemálo. Ale tak plášte a brzdy neni problém časom vymeniť. lepšie ako polovicu osadenia pri blbej kúpe. Našiel som si o ňom v tvojich príspevkoch volodaj tak sa netreba opakovať :). Určite zamieša kartami ak bude aj dáka dobrá "akciová" ponuka na dačo zaujímavé. Peniažky sú odložené budem číhať :D Idem popozerať čo tu v okolí máme
28.04.2020 - 16:09:19
01
Priznám sa ten Remedy mi začína vŕtať v hlave. Čím viac o ňom hľadám a čítam a pozerám videá a fotky, tým viac sa mi páči. Čiste teoreticky ak by som sa preň nakoniec rozhodol bez toho aby som mal možnosť si ho vyskúšat... so svojimi 172 cm ktorú veľkosť zobrať? U CUBE je to jasné 18" No Trek má tie svoje medziveľkosti. Volodaj, dakde si písal že meriaš toľko čo ja (172) a jazdíš M/L. To jest M/L = 17,5? https://trekbikes.sk/bicykle-horske275-celoodpruzene/1852-4377-trek-remedy-8-cierna.html#/44-velkost_ramu-155
Ďalej pozeral som si spotrebák ku tomuto biku a trochu ma zarazila cena tých plášťov, bezmála 50Eur v rozmere 27,5x2.6. Rozmer 27,5 2.4 = 36Eur..to je už lepšie. Dozadu by som šupol 2,4 v predu nechal 2,6 a ten zo zadu by mi ostal ako náhradný zas dopredu :) Okej, brzdy časom výmena za shimano alebo formula tiež pohoda.
Moja otázka okrem veľkosti smeruje na teleskopku a na knock block.

Sedlovka - je tých 100 mm dosť? Radšej by som na takomto bajku tých 150. Ďalej spolahlivosť, vakel vôle atď.

Knock block - viem že sa nedá potom použiť ľubovoľný predstavec ( to ma vôbec nebolí) Ale, nieje to niekedy viac na
škodu ako na úžitok? Geo rámu je taká že ak by tam knock block nebol hrozí poškodenie hornej rámovky kokpitom a spodnej rámovky korunkou vidlice? T.j. bike by ani bez knockblocku nebol schopný "barspinu" alebo "X-upu"? Nie že by som na tom chcel točiť barspiny, pýtam sa čisto z hľadiska skladovania, dočasnej prepravy v aute a v neposlednom rade človek padá alebo môže do dačoho naraziť. Radšej by som asi dačo kde pri páde nedochádza ku kolíziam kokpitu/vidlice s rámom a rajdy sa pri páde kľudne otočia o 180 stupňov kým to začne trhať bowdeny a hadice. Rovná spodná rámová trubka a gumový doraz mi napovedá že knock block by asi nebolo rozumné odstavovať. Doraz knock blocku je v rovnakom bode ako dole na gumovom doraze rámovej trubky? Alebo je na KB doraz skôr?
Umožňuje KB systém pri náraze aspoň čiastočné pootočenie predstavca na krku vidlice alebo to spraví po dotiahnutí predstavca z riadenia jeden veľký tuhý celok?
29.04.2020 - 14:22:23
00
Ahoj, M/L je 18,5. Bol by ok aj M ale chcel som dlhší bike a reach. Kopec bikov s radikálnejšou geo ju v M ešte dlhší ako M/L Trek.

Sedlovka je 125 mm aspoň na 2019 čo mám. 150 by ale bola určite lepšia. Moja je akurát 2-3 cm nad objímkou takže by sa vošla. Najazdené mám niečo okolo 2500-3000 km a zatiaľ funguje bezproblémovo. Malinkým vakel v osi tam je je ten som mal asi na všetkých sedlovkách čo som zatiaľ mal.

KB som sa na začiatku trochu obával hlavne utiahnutých zákrutách, aké priznám sa, že ani neviem že tam niečo také je. Najprv je on a do gumového dôrazu ešte trochu chýba. Akurát včera som sa trochu kotúľal z chodníku na zvažnicu pár metrov a bicykel letel za mnou. Predstavec sa normálne pootočiť bez toho aby korunka narazila do rajdov. Nestalo sa to zatiaľ ani pri jednom páde. A pár ich zažil. Po pravde ani neviem ako je ten KB konštrukčne riešení, zatiaľ som to nemal rozobraté.
29.04.2020 - 14:34:23
10
Veľkosť by som volil na tvojom mieste 18.5 M/L. Meriam 175 a mal som 18.5. Teleskopka mne bola málo aj 125mm, menil som za 150, dalo by sa však ziť aj s tou 125mm. Jediný problém s KB som mal vtedy keď som potreboval dať bicykel do kufra auta. Bol by som však štastnejší ak by na biku KB byť nemusel :)
29.04.2020 - 15:23:53
11
Díky moc chalani moc ste mi s tým trekom pomohli. Viem veľkosť a všetko potrebné. Teraz si viem Remedy-ho ako tak zaradiť a uzavrieť. Určite poputuje do finále koncového výberu. Prevažujú plusy. Ako mínus snáď len tá nutnosť knock blocku, to ma na ňom hnevá najviac a mucha č.2 sedlovka, ktorú by som časom musel posunúť za drobné ďalej a dať tam aspoň tú 150 ku. S brzdami tak nejak rátam popredu u3/4bajkov a plášte sú spotrebák a som s nimi ok.
29.04.2020 - 22:34:52
01
Ahoj, riešil som podobnú dilemu ako ty. Rozhodoval som sa medzi Stereom SL 2020 a Remedym 8 2020 XT. Nakoniec som vzal Stereo, hlavné plusy boli karbon rám a výborné kolesá so super hmotnosťou a ratchetom https://www.newmen-components.de/en/86/mtb/wheels/evolution-sl-a30/
Výbavu majú +- rovnakú, Trek má xt radenie, Cube iba slx. Cube má zasa lepšie brzdy.
Takže je to len na tebe, veľa šťastia pri výbere.
03.05.2020 - 10:51:32
01
keyboard_arrow_up