Čaute borci, už niekoľko mesiacov riešim nechutný zvuk, ktorý vydáva moje koleso, prirovnal by som to k vŕzganiu. Určite je to koleso, pretože po výmene kolesa žiadne zvuky nie sú. Vŕzga to stále pri šliapaní, možno trochu viac na väčších prevodoch. Na stojane (bez záťaže telom) to nerobí. Myslím si, že by to mohli byť špice, keďže na jednej strane sú trochu menej dotiahnuté a pri napnutí prstami o seba šúchajú. Avšak neviem, či sú takýto zvuk schopné vydávať špice. Bolo už aj 2x centrované v servise, ale v oboch prípadoch to vycentrovali tak, že na jednej strane kolesa sú špice tuhé a na druhej mierne uvoľnené. Vedeli by ste mi poradiť, čo by to teda mohlo byť? Posielam aj odkaz na video, v ktorom je to pekne počuť (vietor ignorujte :)) https://youtu.be/ZYgZTSAgISo
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
15.08.2019 - 17:32:16
00
Nieco podobne teraz riesim aj ja. Koleso vydava podobne zvuky, zaniesol som ho lokalnemu guru Turbimu a vysledok analyzy je, ze rafik je popraskany v okoli niektorych niplov.
15.08.2019 - 20:24:15
00
clxno1 napísal:
Nieco podobne teraz riesim aj ja. Koleso vydava podobne zvuky, zaniesol som ho lokalnemu guru Turbimu a vysledok analyzy je, ze rafik je popraskany v okoli niektorych niplov.

nebudu to kontaktné plochy na e13 kazete?
tu som o tom písal https://www.mtbiker.sk/forum/xc-am-en-bicykle/yt-industries-skusenosti-t39021-915.html
15.08.2019 - 20:38:01
00
trionq: Nie, je to popraskany rafik (trhliny okolo niplov), do e13 som poslal fotky a posielaju mi novy rafik.
15.08.2019 - 23:01:53
00
Čaute, mam tiež problém s kolesom, pri jazde vydáva zvuk ako keď prejdete po prachu. Už som to riešil aj v servise, ale bez výsledku.
Moje podozrenie je na prach medzi galuskou a rafikom, keď sa to lepí na pásku tak tam vzniká drobná medzera kde sa môže dostať trochu prachu.
Máte niekto podobnú skúsenosť.
Dik.
31.08.2019 - 23:03:15
00
Mám ten istý problém, ako si to vyriešil?
30.04.2020 - 17:22:48
00
Pridam sa k teme sice po 5 rokoch ale ak by mal niekto podobny problem nech vie. Mam Kona big honzo a vrzgalo mi to uplne rovnako ako na videu. Najprv som nevedel co, tak pedale som asi 3x rozobral nastavil a a vrzgalo stale, uz som bol rozhodnuty kupit druhe pedale. Pred tym som ale vymenil co mam druhe a vrzgalo to stale. Potom som dval dolu aj kolesa ze skusim premazat osky a vtedy na zadnom kolese, jak som snim hybal do stran, vrzgalo. Tak vravim urcite spice. Ale ja som dal dole koleso pozeram ta skrutka co je uchytena tym cervikom(mini srobik) o patku mi vypadla. Dotiahol som ju, a tak isto uvolnena bola aj cela patka, dotiahol som. A bike uz nevrzga :)
27.09.2023 - 14:22:40
00
mne takisto vrzgal bajk ked som šiel do kopcou a myslel som že su to pedale ...neboli :-) mal som len povolene koleso ,dotiahol som rychloupinak a prestalo.Aspoň mam nove pedale :-) ,ale čo som sa narozmyšlal och!
31.10.2023 - 09:21:22
00
No ja mne dnes nastal podobny problem. Ale neviem cim to je. Jazdil som teraz 4 dni v kuse. 3 dni vsetko ok, ziadne pazvuky. Nic som nemenil ani nenastavoval.
Bicyklu sa uz ale tolko jazdenia nepaci asi lebo zacal robit problemy. Dnes od 5bojara zacali cudne kovove vrzgave zvuky ked som trošku viac tlacil do pedalov. Najskor som myslel ze retaz vs kazeta ale na niektorych prevodoch viac a na niektorych vobec(najlahsie). Potom to znelo ako ked vrzgaju o seba spice. Cestou domov uz som znel ako stara ukrajina a vsetci po mne pozerali. neviem co to je. Ked som sa postavil a zacal solidne dupat napr po asfalte do kopca myslel som ze sa tam vzadu nieco utrhne ako to vrzgalo. Ale nie tak bezne ako ked je nieco spinave a puka to, ale taky kovovy vrzgot. Ma to 250km tak to nemoze byt zjazdene.
Doma som to cele vydrhol tak uvidime. Jedine co mi napada je ze uz je sucha retaz ale to skripe inak.
14.01.2024 - 18:37:45
00
keyboard_arrow_up