petucky napísal:
rozdiely som nezbadal, ale Garmin samotny testuje presnost merania na GPS + GLONASS, potvrdena info od DCR


Tiež som to po dlhšiom čase testoval (GPS+ Galileo) na Edge 1030 (pripojene 2 senzory + BT, bez zapnutých map) "merateľne" rozdiely v presnosti som nezaznamenal, akurát vyššia spotreba. Spotreba baterky pri GPS+ Galileo=5,2%(za hodinu), pri GPS =4% (za hodinu) Je ti iba informatívne, merané iba na iba na dvoch výjazdoch ca po 4 hodiny.
29.04.2020 - 11:16:14
03
lakko napísal:
Barometricky vyskomer sa kalibruje automaticky sam, za predpokladu ze mas v computri ulozenu znamu polohu aj s nadmorskou vyskov a toto miesto je zaroven ziaciatkom vyjazdu, kde spustas computer. Pred domom mam nadmorsku vysku 262 mnm. Spustim Garmin 820, chvilu pockam na satelity a nacitanie vsetkych ANT+ snimacov a spustim START. Aj ked mi Garmin ukazuje akukolvek nadmorsku vysku po stlaceny Startu naskoci "kalibrovana" nadmorska vyska 262 mnm.

To s tym naskocenim realnej vysky az po zacati aktivity som si tiez vsimol, aj ked uz sa mi stalo aj ze ju "neaktivovalo" a isiel som cely cas cca -80m, ale kde nastavim tu znamu polohu? To som doteraz neriesil. Edge 130, teda ak to plati aj pren.
29.04.2020 - 11:28:15
00
volodaj napísal:
Máte niekto otestované či je pre presnosť lepšie používať GPS, GPS + GLONASS alebo GPS + GALILEO? Sú v tom nejaké veľké rozdiely alebo to je viac menej jedno?

Mam taky pocit, ze napr. v hlbokej doline je s GPS+Galileo mensi odklon od cesty, je to presnejsie. A mam odsledovane, ze v hlbokej doline (Luborcianska) na jednom mieste vzdy vypadlo GPS, ked mam aj Galileo, tak nestratil signal. Vyskusam to aj s Glonassom.
29.04.2020 - 11:44:50
01
Díky. Lebo roky som používal GPS+GLONASS na E800 a F3, tie ešte Galileo nemali. Tak špekulujem, či to má význam meniť alebo to nechať tak ako je.Zatiaľ pri mojich pokusoch viac menej rovnaké, tak ma zaujímajú aj iné skúsenosti.

Jaiub pri spustenej aktivite stlačím pravé horné tlačítko, vyskočí menu a v ňom je nastaviť nadmorskú výšku. Neviem či aj E130 to má rovnako, ale treba hľadať niekde inde. V hodinkách to je zase Nastavenia - Snímače - Výškomer.
29.04.2020 - 11:54:14
00
Na 130 sa dá kalibrovat len v nastaveniach - snímače - výškomer. Zadá sa hodnota, spustí sa aktivita ale zadaný údaj pre danú lokalitu si zapamätať nevie.
29.04.2020 - 12:07:20
00
volodaj napísal:
Máte niekto otestované či je pre presnosť lepšie používať GPS, GPS + GLONASS alebo GPS + GALILEO? Sú v tom nejaké veľké rozdiely alebo to je viac menej jedno?

Zrovna to isté som sa išiel spýtať, tiež by ma to zaujímalo. Teraz skúšam GPS + GALILEO

Kalibrácia nadmorskej výšky je načo dobrá, keď celkové výškové to nijako neovplyvní? Moja 130-tka nič také nemá, ani automatiku, proste kde začnem tam to berie ako bod 0 a začne pripočítavať...
29.04.2020 - 22:11:03
02
Nedávno som čítal test výdrže batérie a presnosti záznamu u kombinácie GPS samostatne,
GPS+Galileo a GPS+Glonas.
Použité boli súčasne tri Garminy 130. Test bol robený dvakrát. Hodnoty namerané v prvom a druhom teste si navzájom odporovali pri výdrži batérie. Presnosť pri meraní dráhy dopadla podobne. Takisto aj rozptyl nameraného bodu. (podľa jednotlivých družíc)
Výsledkom bolo odporučenie samostatného GPS. To odporúča aj samotný Garmin a uvádza pri tom šetrenie batérie. Pri uvedenom teste to šetrenie však nebolo presvedčivé.
29.04.2020 - 22:40:19
00
Ahojte, uz mi prisiel ten Garmin 830. Kde sa v zariadeni prepina mapa? Ze nechcem mapu Garmin, ale ze chcem FreeMapSKtopo? Stiahol som si tu FreemapSKtopo, ulozil som si subor "gmapsupp" do zariadenia, do adresara Garmin/NewFiles, ako aj do adresara Garmin/, ale v zariadeni mi Navigation - Browse Map ukazuje zrejme iba tu Garmin Mapu, lebo detaily su velmi velmi velmi slabe. V pocitaci mam nainstalovany program BaseCamp, aj tam vlavo vidim tu mapu FreemapSK, ale program sa tvari, ako keby som to uz mal nainstalovane. Ak kliknem na "send FreemapSKtopo to Device", tak mi napise chybove hlasenie ze "FreemapSKtopo doesnt contain any data". Na mobile mam nainstalovany program GarminConnect, ale nikde som nenasiel, kde by sa dala prepnut z mapy Garmin/Trailforks na mapu FreemapSKtopo.
Kde sa na zariadeni Garmin prepinaju mapy?

Prílohy:

del-garm.jpg
del-garm.jpg 912.85 KiB thumb_up0thumb_down

del-garm2.jpg
del-garm2.jpg 590.62 KiB thumb_up0thumb_down

29.04.2020 - 22:44:59
00
Nastavenia - Profily aktivít - tu si vyber ktorý profil, lebo pre každý môžeš nastaviť inú mapu - Navigácia - Mapa - Mapové údaje. Tu vypni ktoré nechceš a nechaj si freemap.sk
29.04.2020 - 22:47:48
00
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/edge830/SK-SK/GUID-2BE62378-FA32-4323-A08C-DFEB811B383B-homepage.html
29.04.2020 - 22:49:07
00
volodaj napísal:
Nastavenia - Profily aktivít - tu si vyber ktorý profil, lebo pre každý môžeš nastaviť inú mapu - Navigácia - Mapa - Mapové údaje. Tu vypni ktoré nechceš a nechaj si freemap.sk


Super. Vynikajuco. Uz som to nasiel. Nechapem, preco to takto skryvaju. Ja som si myslel, ze som uz prezrel vsetko a myslel som si, ze to proste u mna nepojde..... Dakujem
29.04.2020 - 23:04:07
00
Kde sa da priamo v zariadeni Garmin Edge 830, alebo na mobile v Garmin Connect najst, kde sa vypinaju ikony POI (Points of Interest)? Lebo ked idem na bike-u, tak mam cele okolie posypane tolkymi ikonami, ze ani nie je vidiet cestu....
01.05.2020 - 09:54:16
00
Peter7b Skús takto:

You can turn points of interest off.
Power on the Edge
Select the three bars in the bottom left
Select activity profiles
Select the activity profile you're using
Select Navigation
Select Map
Select Map Visibility
This is the tricky part, select map visibility mode auto (tap on the bar that says that)
Select custom
Select Text size
Select Map points
Select None
01.05.2020 - 11:01:01
00
Vdaka. Toto trochu pomohlo, ale stale vidim milion ikon ako "Parkovisko", aj ked som uroven detailo znizil na lowest.

Dalsia otazka - na zakladnej obrazovke, ked vidim to kruhove logo s bicyklom a tlacidlom navigacia a tlacidlo training, tak vpravo hore, vedla casu mi pise aktualnu teplotu (pise to kravinu, ze je 29 stupnov, aj ked je 20-22 stupnov). Da sa namiesto tej teploty nejak dat stav baterie v percentach?
Momentalne mam iba vlavo hore ikonu baterie, podla ktorej sa da iba velmi velmi nahrubo odhadnut, ci mam 25-50-100%
01.05.2020 - 12:28:22
00
Teplota mi na 810 funguje ako má, ale keď nabíjam, tak to z nejakého dôvodu uletí do výšin.

Batériu mám ako voliteľné pole priamo v tréningovej obrazovke. Používam 3 : mapa / navigácia, všeobecné info so 4 veľkými poliami a podobné info kde už mám aj tep, frekvenciu, západ slnka a aj percentá batérie
01.05.2020 - 12:34:35
00
keyboard_arrow_up