mafo napísal:
Zaujímavé u bicykla opak napríklad cestný 28" 25mm plášte verzus horský ale 29"kolesami do kopca rovnaké podmienky miestami tá MTB 29" s veľkými plaštami pôjde rýchlejšie či dokonca predbehne ten cestný 28" na asfalte.

Vobec nerozumiem o com pises, ale nemozes porovnavat MTB verzus cestak.
03.05.2020 - 21:32:14
02
drotarmafo píše o porovnaní rýchlosti jazdy do kopca na dvoch bikoch. Spomína rovnaké podmienky, teda povedzme že šotolina, to znamená víťazstvo pre MTB. Ale keby išli oba biky po asfalte, cesťák musí byť hore skôr.
04.05.2020 - 06:28:00
00
Ja som reagoval na BezkaKolo čo písal že na menších kolesách kolobežka ľahšie ľahšie do kopca ako na večich kolesach.Teda veľkosť kolies prejdena vzdialenosť valivý odpor rýchlosť ako aj jazda do kopca výdrž obtiažnosť.Preto som napísal že bicykel opak ale neviem jak je to u kolobežiek že či to niekto porovnával tak ako písal BezkaKolo čo išiel na rôznych kolobežkách niake stúpanie kopec.
04.05.2020 - 06:46:29
00
Väčšinou platí, že kolobežka s menšími kolesami má aj menšiu hmotnosť a preto je do kopca rýchlejšia. Lenže, ddemo si vyrobil kolobežku s 28 palcovými kolesami, ktorá má 4 kilá.
Potom ešte záleží aj to o akom kopci sa bavíme (asfalt alebo kamene a korene).
04.05.2020 - 07:56:20
00
tirov asfalt ako presun z bydliska rovina napríklad Petržalka,Rača, Čierna voda po lesopark Malých Karpát.A potom jazda stúpanie tiež asfalt na kopec či Biely Kríž alebo Pekná cesta, Červený kríž alebo od Limabachu tri Bresti cez Biely Kríž ďalej na Železnú Bratislava.V recenziách či článkoch sa piše večinov len o technike odrazu a výmena nôh do kopca ale nikde o kolobežke do kopca a rozdiel musí byť.Neverim že trekova kolobežka 26"/20" a cestná kolobežka 28"/20" rovnaký jazdec rovnaké podmienky kopec stúpania nebude rozdiel jak v rýchlosti času vydrže únavy zdolania vplivu na výkon celkovo.Nikde som nenašiel takéto porovnanie a test niaky.
04.05.2020 - 08:13:42
00
Ani ja neviem o nijakom oficiálnom teste, píšem iba čo si ja myslím. Dôležitá je aj výška nášlapnej plochy, hlavne pri jazde do kopca, kedy sa odrážam asi každý meter (na rovine každých 10 metrov). Totiž každým odrazom zdvíhaš váhu svojho tela o toľko viac, o koľko je nášlap vyššie.
04.05.2020 - 08:38:00
01
tirov napísal:
Väčšinou platí, že kolobežka s menšími kolesami má aj menšiu hmotnosť a preto je do kopca rýchlejšia. Lenže, ddemo si vyrobil kolobežku s 28 palcovými kolesami, ktorá má 4 kilá.
Potom ešte záleží aj to o akom kopci sa bavíme (asfalt alebo kamene a korene).

Menšia kolebežka neznamena automaticky nižšia hmotnosť. Je to o použitych materialoch, celkovej konštrukcii....
04.05.2020 - 08:50:43
01
Asi to bude jak píšete váha kolobežky svetlá výška a aj veľkosť predného kolesá či kolies a medzikus človek jaký je.Alebo ideálny kompromis všetkého.To by musel jeden človek na viacerých kolobežkách prejsť jeden úsek segment kľudne aj 1km stúpanie do kopca.A vedel presne definovať rozdiel.
04.05.2020 - 09:46:57
00
mafo napísal:
To by musel jeden človek na viacerých kolobežkách prejsť jeden úsek segment kľudne aj 1km stúpanie do kopca.A vedel presne definovať rozdiel.

A to je presne podstata toho skúšania kolobežiek pred kúpou. Vyskúšať na tej trase, na ktorej budeš chcieť jazdiť. fokel by ti vedel rozprávať. Poskúšal všetky kolobežky na trase, kde jazdí. No a to sa týka aj tých kopcov. A zistíš, že všetko môže byť inak. Zober si do kopca 2x28" a budeš sa sám seba pýtať, čo si komu spravil.
04.05.2020 - 10:06:21
02
A tiež si skús ako sa ti bude kolobežka prevážať autom alebo busom či vlakom. Lebo aj keď sa to nezdá je to dosť neskladá opacha.
04.05.2020 - 10:31:23
01
Jedine nájsť tú shop kde sa dá na deň dva tri požičať viac kolobežiek a odskúšať.Lebo kupovať vracať predávať a zas dokola kupovať a predávať nechcem.Čo asi taký shop není kde sú dve tri značky s veľkosťou kolies cestné či trekove kolobežky.
04.05.2020 - 11:35:45
00
V okolí BA je kolobežkarov dosť ddemo ti to ponúkal pár príspevkov dozadu.
04.05.2020 - 12:43:36
00
Taký shop je v Žiline. A majú aj požičovňu. Ďalej v Devínskej v kaviarni požičiavali kostky, aj na hrádzi požičiavali kostky, ddemo má doma nejaké kusy od yedoo, ja by som ti vedel požičať k-bike k5 na týždeň...
04.05.2020 - 12:50:18
00
Dnes už technicky nie je problém si požičať. Požičovne boli a sú. Aj pán Fokel to riešil takto, ja ešte nie, nebolo nič. No a potom nebol problém si vyskúšať aj naše vlastné kolobežky, či už na krátku jazdu, alebo aj na víkend. Ja mám kolobežky dve, hoci obe majú už 10 rokov a jedna z nich sa už nevyrába.
04.05.2020 - 13:16:40
00
Alebo výlet do Prahy Velorama.cz
04.05.2020 - 13:31:20
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up