Zavreté hranice chýbajú aj mne, ale nie je to priorita, predsa si to tu nechceme rozširiť ako v Taliansku a inde. Presne ako keď sme zabránili komunitnému šíreniu v osadách, len vo väčšom. AJ mne chýba lacný benzín z Rakuska, a nákupy v Bipe a Spari. Ale prežijem to, aspoň podporím Slovenských obchodníkov a tým aj ekonomiku. Najviac mi z toho ajtak chýbajú cestné výjazdy.
A Plačkovia s prihraničných dedín? Každý rozumný človek, ktorý ušetrí na bývaní v Rajke, Kittsee a pod pred Bratislavou prekonáva toto obdobie z úspor predsa.
04.05.2020 - 15:28:48
04
mailer napísal:
Z AJ mne chýba lacný benzín z Rakuska

Čožeeeee? :tmi:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1593784.html#p1593784
04.05.2020 - 15:30:40
00
KOlega z AT hlásil 95 za 0,87€
04.05.2020 - 15:34:16
02
04.05.2020 - 15:39:55
02
Nedopozeral som to do konca, lebo som sa bal, ze ten cholerik dostane infarkt. Mohol by ma niekto uviest do obrazu, ze teda ked ti mrtvi nezomreli primarne na covid, ale na ine komplikacie, co to meni na celej situacii? Zomreli by bez covid-19 v rovnakom case? Zahltili by rovnako zdravotnicky system? Pomohla karantena na vyriesenie situacie?
04.05.2020 - 15:52:46
09
capulo napísal:
rozhodne by som nevyplakaval do kamery. vzdy sa da ostat v krajine kde mas robotu a nelozit cez hranice. alebo si najst inu robotu v krajine byvania. ak ale po tyzdni uz nemam co zrat, alebo nemam 70e na test, tak problem bude niekde inde...

co je prednejsie? nesirit nakazu, alebo to ze niekto z rajky nemoze do roboty?

dufam ze kopec ludi sa konecne pouci a nebude sa doneba zadlzovat... sanca daco nasporit tu je - staci neist tento rok k moru na dovolenku napr, dokonca to bude aj prospesne lebo nedovlecu sem daku pliagu. kludne dalsiu zimu sa to tu moze opakovat. kolki si zobrali maximalnu moznu hypoteku aku im banka dovolila a zobrali by si aj vacsiu keby mohli, lebo sa citili v pohode? a potom vypadok mesiac dva a uz fnukaju... lebo niee, neda sa kupit si mensi byt, budem platit tretinu a budem v pohode. nieee, banka mi da max 100k eur tak kupim za 100k ved na to mam
kolki z tych co sa citia teraz v pohode tiez zaplacu ked sa dvihnu uroky na hypotekach... niektori su proste nepoucitelni... a stat to tiez neriesi, skor podporuje, lebo treba dvihat ekonomiku (rozumej minat viac a viac penazi)


👍👍👍
04.05.2020 - 18:51:10
05
capulo napísal:
co je prednejsie? nesirit nakazu, alebo to ze niekto z rajky nemoze do roboty?

Z cunova mozu, ale 5km dalej z Rajky je vsetko zamorene, tak si to myslel ? :D
Inak ten stavebny boom v Rajke je masaker, tam doslova postavili panelak (niekolko) na lezato .. vyzera to neskutocne zle, ale tak hej, za tu cenu pidi domceka so zahradkou 1x1m by v BA nekupili asi ani pol garsonky. Ale tak je vidno, co sa deje uz dlhu dobu, ako sa meni vsetko.
04.05.2020 - 19:36:17
00
Podľa teba by mali zrušiť všetky hranice európskych štátov a mala by vzniknúť “mohutná Európa “ ? Ty jedno 🌞 . Niečo na štýl USA ? Ja som za hranice a karanténe Gabčíkovo 😂 . A aj za karantenizaciu Žehry ... pekne vidno , prečo je nutne ich karantenizovať . Nedodržiavajú a teraz znášajú dôsledky .
04.05.2020 - 19:53:55
06
mailer napísal:
Zavreté hranice chýbajú aj mne, ale nie je to priorita, predsa si to tu nechceme rozširiť ako v Taliansku a inde. Presne ako keď sme zabránili komunitnému šíreniu v osadách, len vo väčšom. AJ mne chýba lacný benzín z Rakuska, a nákupy v Bipe a Spari. Ale prežijem to, aspoň podporím Slovenských obchodníkov a tým aj ekonomiku. Najviac mi z toho ajtak chýbajú cestné výjazdy.
A Plačkovia s prihraničných dedín? Každý rozumný človek, ktorý ušetrí na bývaní v Rajke, Kittsee a pod pred Bratislavou prekonáva toto obdobie z úspor predsa.


Komunitnemu šíreniu v osadách sme tak celkom nezabránili . Lacný benzín a nákupy v Rakúskom príhraničí chybaju asi len blavakom . Nám na východ od BA nič take nechýba . Nič totiž z AT nepotrebujeme . Ani benzín ani “ kvalitne “ potraviny . Osobne pohŕdam takýmto “sonder price nakúpom “ a nikdy to nepochopím a radšej nechám peniaze na Slovensku .
04.05.2020 - 20:03:38
06
ramon1: To si myslel na mna ? Nechapem .. ale co sa tyka ciganov, som zvedavy, ci daky pozitivni aj nejak zle dopadnu. Ci nie su tak trochu immunejsi. Co sa tyka tejto chripky, ja som svoj nazor pisal :) A nic sa na tom nemeni. Aj na tych, co si kupuju lacne domceky pri BA v inych statoch som kedysi reagoval, ze nech si daju pozor a tiez sa mi smiali, ze schengen. Co sa tyka EU, tak to je ako kedysi, este horsie .. ked sa robili 5rocnice :D .. schongen je fajn, ale znicene polnohospodarstvo nie. Aby som si kupoval napoly dozrete jablka kdesi zo spanielska a v zahradach SK hniju krasne chutne jablka, tak to fakt nie.

Inak co sa tyka pohranicnej oblasti, tak neries BA, je ich plno aj inde ,CR/Morava a Polsko hlavne.
04.05.2020 - 20:09:52
08


Naposledy upravil Hosť dňa 04.08.2020 - 02:26:46, celkovo upravené 2 krát.

04.05.2020 - 20:32:30
05
Preco by ho sem prinasal, vsak ho tu mame :) .. hranice su sice zatvorene, ale nie celkom. Vela ludi ma vynimku a mozu to nosit tiez. Cez hranice prejdes aj tak v pohode a mozes doniest co chces, zavrete su len cestne prechody. Nie je ostnaty drat a gulometne hniezda.
Ti co pokupil lacne domky v pohranici , uz vidia ako to je. Ale svet nie je ciernobiely a koronavirus, ako som uz napisal, nie je ebola :) .. a keby aj bola .. stat nema pravo ta nutit byt zavrety doma jak potkan, ako napr. v Spanielsku /obzvalst, ak si v panelaku/.
04.05.2020 - 20:37:56
03
Ale Ľubo ... štat ma právo a aj nástroje ako udržať poriadok a aj občanov tam kde potrebuje . V našom prípade to však nateraz nebolo v súvislosti s korona krízou nutne . Viď Taliansko , Španielsko , Francúzsko . Využívali aj drony... v Srbsku dokonca bol nočný zákaz vychádzania od 22:00-5:00 .
04.05.2020 - 20:48:31
02
Nastroje (moc) ano, to suhlasim. Pravo .. no, u nas bolo porusene /viac alebo menej/ .. u tych inych statov neviem. Urcite ale nie spravodlive /panelak vs. domcek/ . Stat = ludia .. a ak stat sa zacne vymykat z kontroly, potom co, ako ho das do "laty" ? Ci mas rad policajny stat .. alebo .. bojis sa ? Tak radsej nechas "stat" aby nad tebou robili dozor ako vo vaznici ? Ved to je to, ak sa ludia boja, budu posluchat... inak by bola revolucia. A v hentych statoch krvava. No, ale ja tu nechcem ale rozputavat flejm , ani nic podobne, len som polozil tieto otazky :) /na drony bude dobre fungovat prak .. este to aby mi nad hlavou lietalo :x/

Inak o sledovacej apke ... http://dsl.sk/article.php?article=23796 .. dost brutal chyby :D

edit: nocny zakaz vychadzania je stanne pravo .. akoze koronavirus zrejme vtedy najviac utoci :x .. kks,neskutocne
04.05.2020 - 20:55:08
05
Buď rád,že nie si v číne.Donaldovi tento vírus musel zoslať sám najvyšší...
04.05.2020 - 22:34:21
00
keyboard_arrow_up