reklamácia no neviem , normalna demolacia, ta sada nemá vačšiu životnosť :D možno tak po rožky a na hradzu
04.05.2020 - 19:44:32
00
komplet slxko sada odsluži viac? čitam že aj GX má skoré vakle na prehadzovačoch a že to nieje už vada ale vlastnosť Sram sady
04.05.2020 - 19:48:34
01
je nová ešte ju ludia poriadne neotestovali, napr salter SLX či XT v pohode bez vakla XT 12 šalter mám rok a fajn.... GX kazeta aj reťaz vydžia dosť vela,radnie GX šlo celkom dobre po 1sezone som zamenil za XTR12,
a po 2 sezonach GX kazety, mám XX1 ta je výborná. reťaze stále točím GX 12,za malo penez vela muziky
04.05.2020 - 19:53:06
01
Gesker napísal:
komplet slxko sada odsluži viac? čitam že aj GX má skoré vakle na prehadzovačoch a že to nieje už vada ale vlastnosť Sram sady


tusim ze u mna to bola slx kazeta, ale ruku by som do ohna za to ozaj uz nedal (mozes skusit pohladat ked tak co bolo davane na canyon grand canyon sl6.9 sezona 2016 tusim), a stalo sa mi to iste co tebe. Bohuzial, raz za cas sa to stane, mozes skusit reklamovat. Mozno to bola ozaj vada materialu, alebo ti tam len proste skocila retaz kvoli niecomu...
04.05.2020 - 19:56:04
00
Díky za odpoved plnu skusenosti. Celkom neštastie je ako pozeram orech na náboji...aj GX kazeta chce výmenu náboja z mojeho Shimano FH-MT400-B na 12 spd lebo toto blato je vlastne upgrade kit na 11 spd ked tomu dobre rozumiem alebo na ten XD orech dam aj GX kazetu? Ale stále...shimano SLX microspline naboj + kazeta SLX som na cene GX kazety a spotrebak u shimana ako klatky a prevodníky su lacnejsie ked si robím prieskum to by som bol ochotný aj prepliesť koleso.
04.05.2020 - 20:00:43
01
stanos4 napísal:
tusim ze u mna to bola slx kazeta, ale ruku by som do ohna za to ozaj uz nedal (mozes skusit pohladat ked tak co bolo davane na canyon grand canyon sl6.9 sezona 2016 tusim), a stalo sa mi to iste co tebe. Bohuzial, raz za cas sa to stane, mozes skusit reklamovat. Mozno to bola ozaj vada materialu, alebo ti tam len proste skocila retaz kvoli niecomu...


Dík za reakciu ale myslým že vtedy to boli úplne iné kazety ako su dnes v ponuke. Asi aj kvalitnejsie ako 12 speed osial čo je tu posledné roky...nepamätám si zeby som mal akekolvek problem so zivotnostou na 3x9 a 2x10 a este nevravim s o pohonoch v casoch so zahnutými rohami na rajdoch ked som jazdil asi najviac za leto lebo som bol decko ale tak radilo to dosť pomalšie...technologie idu dopredu ale zivotnost dolu vodou ako vidím
04.05.2020 - 20:04:10
00
GX kazeta je na DX orech ,NX kazeta je na klasický Sh orech 1sp, kluky mám cez 2 sezony GX a musím pochvaliť, lahke tuhem prevodník tiež velmi dor´brý tuhý, retaž drží krasne, tu som asi viac spokojný ako u SH kluk.... uvidíme čo tie nove, 12sp, tam sa mi zas nepáčia tie prevodníky príšerné :)
04.05.2020 - 20:06:15
01
zihadlo 5 napísal:
GX kazeta je na DX orech ,NX kazeta je na klasický Sh orech 1sp, kluky mám cez 2 sezony GX a musím pochvaliť, lahke tuhem prevodník tiež velmi dor´brý tuhý, retaž drží krasne, tu som asi viac spokojný ako u SH kluk.... uvidíme čo tie nove, 12sp, tam sa mi zas nepáčia tie prevodníky príšerné :)



Ale SH kluby predávajú primárne aj bez prevodníka takze si tam môžem dat absolute black či blackspire. To ma nehnevá. Idem zistiť či si teda môžem dať GX prevodnik na NX kľuky lebo chcem objednať celú sadu tak aby bol pokoj aspon dalsich 2 tisic km.
04.05.2020 - 20:10:56
00
Bade čo sa týka reklamácie, otec dal po 14 rokoch (a pár 10Kkm) jazdenia reklamovať crossový bike od Treku, lebo mu praskol zrovna za pätkou prehadzovačky, čo zistil úplne náhodou (ktovie, ako dlho na tom jazdil)... keďže stále platila vtedajšia doživotná záruka a kategória cross/treking prakticky zmizla, dostal namiesto rámu fungel nový fitness bike FX 1... kúpil za 60€ rám od CTMka a teraz má 2 biky :)
04.05.2020 - 21:14:18
011
Mne sa toto stalo so sunrace kazetou MZ903 na prvom výjazde a vymenili mi ju za novú. (strana 1179 v tejto téme).

Gesker napísal:
Bolo to v stojke v strmom nášlape a možno ten vyvaklený hlavný čáp na prehadzovačke sa za mna rozdohol preradiť nižšie. Praskla pri tom aj reťaz ,naštastie bez zranenia a mal som sebou rychlospojku.

EDIT: prichádza pri takejto námahe materialu do uvahy reklamacia? Nemá to ani rok.
05.05.2020 - 10:19:14
00
Ja mám s SLX kazetou M7000 nepríjemnú skúsenosť - vymenil som reťaz v 1/2 jej životnosti. Všetky ozubenia vrátane prevodníkov sú OK až na najväčšie (to šedé 40z) ozubenie kazety je zošlahané. Určite u nevyťažujem extrémne viac oproti ostatným ozubeniam. Samozrejme, že ozubenie nemôžem do výmeny používať. Čím to môže byť? je to vec na ktorú sa môžem sťažovať? Zlá séria?
Máte niekto podobnú skúsenosť?
05.05.2020 - 10:43:51
00
"Samozrejme, že ozubenie nemôžem do výmeny používať." - preco?
ten cierny 40z pastorok je hlinik, preto vyzera horsie - no je velky, retaz tam nepreskoci - aj ked po 10t. km vyzera ako vyzera nemam ani som nemal najmensi problem s jeho pouzivanim - mam uz druhu slx kazetu. pri prvej som retaze nestriedal - stvrta retaz mi na 11z preskocila na 42z hliniku uplne bez problemov.
05.05.2020 - 11:41:08
00
Ja musim menit 11z pastorok vzdy s novou retazou. Po dvoch retaziach aj 13z. Teraz mam stvrtu retaz, najazd na kazete 4000km, 84000vm a uz to preskakuje aj vyssie. Asi ten interval vymeny mohol byt kratsi. Ale ked sa trochu natiahne tak este si asi sadne. Ale sa mi to vidi nejaky maly najazd na vymenu kazety, či? Gusto0 koľko najazdíš na jednej kazete?
05.05.2020 - 12:28:24
01
Gusto0 napísal:
jmyslim ze zle konstrukcne riesena prehadzovacka M8000 (na pohlad sa mi zda ze M7000 to ma rovnako) - alebo robim stale dookola nieco zle?


Presne tam sa to lame aj mne. Lanko menim kazdy rok co je u mna nejakych 9000km. Ja to povazujem za bezne opotrebenie, rovnako ako retaz, pastorky, prevodnik. Vsetko odchadza, tak preco nie lanko. Vdaka ti ale za to, ze si to sem postol, lebo po zime som na to akosi pozabudol a skontroloval az teraz. Vizualne bolo ok, ale ked som ho v tom mieste ohybu trochu prstom poohybal, uplne sa rozkrusilo :-) Takze vymena v hodine dvanastej. Asi dva tyzdne som premyslal na tym, ze mi to nejako lenivsie radi. To lanko uz muselo mat aj nejaku flexibilitu alebo co...
05.05.2020 - 13:28:43
00
bujnoss pri privej kazete som menil retaze pri 132.9mm co bolo asi neskoro - 4 retaz zacala skakat na 11z. pri druhej kazete som menil pri 132.7-8mm lebo som retaze aj tak chcel tocit dookla a a neskakalo nic ani pri 6 retazi. okolo 800-1000km na retaz - otocis ich 2x mas okolo 10-12t. km a zahodis to cele prec. teraz idem tocit 3x a uz maju skoro 134mm a uz to zacina byt nedobre. uvidim kedy ma to donuti vymenit za nove.

jachmel hej raz za rok by nebol problem. tak to aj zacalo. no kazdou vymenou lanka to nove vydrzalo menej. toto extremne malo - mesiac a pol. skusim sa vratit k najlacnejsim lankam. ale aj tak ma po 3 sezonach salter volu, chcel som ho este aspon do konca roka nechat ale asi pojde prec.
05.05.2020 - 13:40:21
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up